Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Оксибупрокаїн (Oxybuprocain)

Категорія: ОфтальмологіяМісцеві анестетикиОксибупрокаїн

Оксибупрокаїн (Oxybuprocain)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БЕНОКСІ, ТОВ "УНІМЕД ФАРМА", Словацька Республіка
  • ІНОКАІН, Промед Експортс Пвт. Лтд., Індія

Інструкція для застосування: Оксибупрокаїн (Oxybuprocain)

Фармакотерапевтична група: S01HA02 – засоби, що застосовуються в офтальмології. Місцеві анестетики.

Основна фармакотерапевтична дія: синтетичний місцевий анестетик, що належить до групи складних ефірів; сильнодіючий поверхневий анестетик, що має швидко наростаючий ефект та короткострокову місцевоанестезуючу дію (10-20 хв); потрапляючи у терапевтичних дозах в чутливі нервові закінчення призводить до оборотного блокування виникнення та передачі імпульсів і, таким чином, спричиняє тимчасову анестезію в місці введення; не впливає на ширину зіниці ока та здатність до акомодації; після закінчення місцевоанестезуючої дії чутливість зіниці повертається до початкового стану; іn vitro виявляє слабку антибактеріальну дію.

Показання для застосування ЛЗ: термінальна анестезія рогівки та кон’юнктиви під час видалення сторонніх частинок, що містяться як на поверхні, так і глибоко, при проведенні тонометрії, гоніоскопії, та інших діагностичних обстежень; підготовка до підкон’юнктивальних та ретробульбарних ін’єкцій БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: крап.оч. закапують у кон’юнктивальний мішок; між послідовними введеннями препарату очі повинні бути закриті; точну дозу завжди визначає лікар, залежно від обсягу втручання; анестезія рогівки та кон’юнктиви (видалення сторонніх частинок, що містяться на поверхні) - 3 рази по одній крап. (Краплі) протягом 5 хв (Хвилина); видалення сторонніх частинок, що містяться глибоко - 5-10 разів по одній крап. (Краплі) через кожні 30-60 сек; перед підкон’юнктивальними чи ретробульбарними ін’єкціями - 3 рази по одній крап. (Краплі) протягом 5 хв (Хвилина); тонометрія, гоніоскопія та інші обстеження: 1-2 крап.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: тимчасове печіння та почервоніння кон’юнктиви; пошкодження епітелію рогівки, виразки на поверхні рогівки; може виникнути стан, подібний до запалення рогівки, катаракти; АР (алергічні реакції) з боку вій та кон’юнктиви; системні побічні ефекти: АР (алергічні реакції), СС (серцево-судинний) реакції; анафілактичний шок (через підвищену чутливість організму до сторонніх речовин); непритомність (тимчасова чи короткотривала втрата свідомості); симптоми інтоксикації нервової системи.

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена чутливість до діючої речовини чи до будь-яких компонентів препарату, до інших місцевих анестетиків групи складних ефірів параамінобензойної кислоти чи до місцевих анестетиків групи амідів; діти віком до 2 років.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні 0,4 % по 5 мл, по 10 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Сукцинілхолін та симпатоміметики - препарат підсилює дію; сульфонаміди та бета-блокатори - послаблення дії; р-ни флюоресцеїну - несумісність, утворюється осад; нітрат срібла, солі ртуті та лужні речовини - фармацевтична несумісність

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: В випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері істотно перевищує потенційний ризик для плоду
Лактація: В випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері істотно перевищує потенційний ризик для дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при зниженому АТ (артеріальний тиск), СН (серцева недостатність), аритмії.
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Призначати з обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Призначають з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Під час анестезії пацієнт не повинен торкатися анестезованого ока, воно має бути захищене від потрапляння пилу та бактеріальних інфекцій. З обережністю пацієнтам з псевдохолінестеразною недостатністю, злоякісною міастенією, та хворим на епілепсію. Припиняє розвиток та розмноження бактерій (бактеріостатичний ефект), не можна вводити перед відбором бактеріологічних мазків. Довготривале, багаторазове застосування може призвести до стабільного помутніння рогівки.
Інформація для пацієнта: Користуватися тільки короткостроково. Відразу після закапування може виникнути незначна короткочасна нечіткість зору, що може впливати на здатність керувати автомобілем, роботу зі складними механізмами, тому здійснювати вищезазначені дії не раніше, ніж ч/з 1 год (Година) після застосування препарату. Неконтрольоване застосування може призвести до пошкодження епітелію рогівки. Перед введенням зняти контактні лінзи, користуватися ними після повного зникнення симптомів анестезії.