Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Офлоксацин (Ofloxacin)*

Категорія: ОториноларингологіяЗасоби, що застосовуються при захворюваннях вухаЗасоби для лікування зовнішнього отитуАнтибактеріальні та антисептичні засобиОфлоксацин

Офлоксацин (Ofloxacin)*

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • УНІФЛОКС, ТОВ "УНІМЕД ФАРМА", Словацька Республіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Офлоксацин (Ofloxacin)

Фармакотерапевтична група: J01MA01 – атибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Основна фармакотерапевтична дія: належить до групи фторхінолонів; має широкий антибактеріальний спектр дії; після введення у вухо разової дози крап. (Краплі) 0,3% р-ну концентрація препарату у сироватці була у 1000 разів нижча, ніж після перорального введення; концентрація препарату в отореї була високою і наближалася до концентрації введеного препарату (3 г/л).

Показання для застосування ЛЗ: зовнішні отити, г. (Гострий) отити середнього вуха БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) , загострення хр. (Хронічний) гнійних отитів середнього вуха (з проведенням перфорації барабанної перетинки) та профілактично при оперуванні вух у дорослих; у дітей - зовнішні отити, г. (Гострий) отити середнього вуха з проведенням тимпанотомії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: 0,3% р-н показаний дорослим, підліткам та дітям віком старше 3-х років; після закапування р-ну у вухо, пацієнт повинен перебувати у положенні хворим вухом догори принаймні протягом 5-ти хв (Хвилина). після введення препарату; рекомендується підігріти р-н перед закапуванням у вухо; для кращого проникнення р-ну до середнього вуха рекомендовано відтягнути козелок вушної раковини назовні; дорослим при зовнішніх отитах вводять 10 крап. (Краплі) 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 10 днів; при загостренні хр. (Хронічний) гнійних отитівх середнього вуха (з проведенням перфорації барабанної перетинки) рекомендовано 10 крап. (Краплі) 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 14 днів; дітям віком 3 роки і старше – при зовнішніх отитах, г. (Гострий) середніх отитах з проведенням тимпанотомії по 5 крап. (Краплі) 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 10 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: свербіння вуха та гіркий присмак у роті; екзема, парестезія, запаморочення, шум та біль у вусі, відчуття сухості в роті.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до фторхінолонів; інфекційні запалення зовнішнього слухового проходу чи внутрішнього вуха, спричинені стійкими до офлоксацину штамами бактерій, дитячий вік до 3 років.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні/вушні 0,3 % по 5 мл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Тільки у випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плоду чи дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції нирок: З обережністю при порушеннях фукнції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Протипоказаний.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: За відсутності даних про сумісність з іншими інфузійними р-нами необхідно застосовувати окремо. Препарат сумісний з ізотонічним сольовим р-ном, р-ном Рінгера, 5% р-ном глюкози або фруктози. Рекомендується перейти на лікування відповідними дозами табл, якщо дозволяє стан хворого. Препарат з обережністю призначають хворим з порушеннями ЦНС (центральна нервова система) (церебральний атеросклероз, епілепсія). Коригувати дозу, час введення препарату хворим з нирковою недостаністю, щоб компенсувати сповільнене виділення. Контроль при одночасному прийманні інсуліну, кофеїну, теофіліну, циметидину, циклоспорину, нестероїдних протизапальних засобів, антиконвульсантів, ліків, які метаболізуються за допомогою цитохрому Р450.
Інформація для пацієнта: Може порушуватися швидкість психомоторних реакцій, утримуватися від керування транспортними засобами і механізмами. Уникати прямого сонячного опромінення.  Під час лікування краплями очними не користуватися м’якими контактними лінзами. Хворі повинні вживати достатню кількість води, щоб уникнути кристалурії.