Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ципрофлоксацин (Ciprofloxacin)*

Категорія: ОториноларингологіяЗасоби, що застосовуються при захворюваннях вухаЗасоби для лікування зовнішнього отитуАнтибактеріальні та антисептичні засобиЦипрофлоксацин

Ципрофлоксацин (Ciprofloxacin)*

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЦИПРОФАРМ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ЦИПРОФЛОКСАЦИН, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ципрофлоксацин (Ciprofloxacin)

Фармакотерапевтична група: J01MA02 – атибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Основна фармакотерапевтична дія: належить до групи фторхінолонів; має широкий антибактеріальний спектр дії; виявляє високу активність відносно більшості аеробних Гр(-) м/о (Мікроорганізм), включаючи Pseudomonas aeruginosa; ефективний відносно аеробних Гр(+) м/о (Мікроорганізм) (стафілококи і стрептококи)

Показання для застосування ЛЗ: Г. отит зовнішнього вуха, г.отит середнього вуха з дренажем ч/з тимпаностомічну трубку, спричинені штамами бактерій, чутливими до ципрофлоксацину.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: Для дорослих доза складає 4 краплі у вушний прохід 2 р/день; для пацієнтів, яким потрібне застосування вушних тампонів, дозу можна подвоїти тільки при першому застосуванні. Для дітей доза складає 3 крап. (Краплі) у вушний прохід 2 р/ день; тривалість лікування не повинна перевищувати 5 - 10 днів

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: свербіж у вусі, дзвін у вусі; головний біль; дерматит.

Протипоказання до застосування ЛЗ: Підвищена чутливість до ципрофлоксацину, інших хінолонів або до будь-якого компоненту препарату.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні та вушні 0,3 % по 5 мл або по 10 мл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції нирок: З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 1 року – крап. (Краплі); до 2 років – очна мазь. Протипоказаний в таблетках.
Особи похилого та старечого віку: Зниження функції нирок та метаболічної активності потребує корекції дози. Призначають з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Призначати лише за життєвими показаннями. Якщо стан пацієнта не дозволяє приймати табл. (Таблетки), проводити парентеральну терапію інфузійним р-ном, після покращання стану перейти до лікування таблетованою формою препарату. З обережністю якщо існує підозра на порушення функції ЦНС (центральна нервова система), може спричинити судоми або знизити судомний поріг. Залужена сеча може призвести до кристалурії. Уникати залуження сечі. При більш тривалому курсовому лікуванні проводити регулярний контроль лабораторних показників ниркової, печінкової та кровотворної функцій. Відмінити при розвитку перших ознак підвищеної чутливості (шкірних висипів, пропасниці, еозинофілії, жовтяниці, некрозу печінкових клітин), коли у пацієнтів виникають біль, запалення, перфорація сухожилля, у випадках виявлення фототоксичності. Довготривалий курс лікування може спричинити прояви псевдомембранозного коліту, потребує негайної відміни препарату та призначення відповідного лікування.
Інформація для пацієнта: У період лікування краплями не рекомендується носіння м’яких контактних лінз. При використанні твердих контактних лінз зняти їх перед закапуванням і знову одягти ч/з 15 - 20 хв (Хвилина). після інстиляції. Уникати надмірного перебування на сонці, щоб перешкодити розвиткові фототоксичності. Це більшою мірою стосується поєднання з алкоголем. Може впливати на швидкість реакції, що перешкоджає керуванню автомобілем, роботі з механізмами, особливо при прийомі з алкоголем. Сприяє утворенню сечових конкрементів, тому підвищити споживання води і періодично досліджувати осад сечі.