Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлорамфенікол + клотримазол + беклометазон + лідокаїн (Chloramphenicol + clotrimazol ...

Категорія: ОториноларингологіяЗасоби, що застосовуються при захворюваннях вухаЗасоби для лікування зовнішнього отитуКомбінації протигрибкових, антибактеріальних засобів, місцевих анестетиків та глюкокортикоїдівХлорамфенікол + клотримазол + беклометазон + лідокаїн

Хлорамфенікол + клотримазол + беклометазон + лідокаїн (Chloramphenicol + clotrimazol + beclametazon + lidocain)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. КАНДИБІОТИК, 1 мл р-ну містить хлорамфеніколу - 0.05 г, клотримазолу - 0.01 г, беклометазону дипропіонату - 0.00025 г, лідокаїну гідрохлориду - 0.02 г, "Glenmark Pharmaceuticals Ltd", Індія

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Беклометазон: Містить незначну кількість етанолу, у пацієнтів з підвищеною чутливістю можлива взаємодія при прийомі з дисульфіром або метронідазолом. Дія може посилюватися при застосуванні з іншими ГКС (глюкокортикостероїди) або b-адреностимуляторами.

Клотримазол: При вагінальному введенні знижує активність амфотерицину В, інших полієнових а/б (Антибіотик). З ністатином - активність клотримазолу може знижуватись.

Лідокаїн: З антиаритмічними препаратами - ризик розвитку токсичних ефектів. Інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) посилюють місцевоаналгезуючу дію лідокаїну

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Беклометазон:
Вагітність: Не застосовувати,якщо потенційний корисний ефект не виправдовує потенційного ризику для матері,плоду.
Лактація: Не застосовувати якщо потенційний корисний ефект не виправдовує потенційного ризику для матері чи дитини.

Клотримазол:
Вагітність: Протипоказаний для призначення у І триместрі вагітності. Можна застосовувати під час ІІ або ІІІ триместра, якщо користь від його застосування для матері буде більшою за можливий ризик для плода.
Лактація: Під час лікування годування груддю припинити.

Лідокаїн:
Вагітність: Призначати тільки в тому випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері істотно перевищує потенційний ризик для плоду .
Лактація: Призначати тільки в т випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері істотно перевищує потенційний ризик чи дитини.

Хлорамфенікол:
Вагітність: Досвід застосування відсутній. Проникає ч/з плаценту.
Лактація: Досвід застосування відсутній.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Беклометазон:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при активному/латентному туберкульозі, можливі легеневі інфільтрати з еозинофілією.

Лідокаїн:
Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при зниженому АТ (артеріальний тиск), СН (серцева недостатність), аритмії.
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: З обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Хлорамфенікол:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Не рекомендується при ГРЗ, ангіні.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Беклометазон:
Діти, до 12 років: Безпека та ефективність застосування не встановлена
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Клотримазол:
Діти, до 12 років: Досвід застосування відсутній.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Лідокаїн:
Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Призначають.з обережністю.

Хлорамфенікол:
Діти, до 12 років: Не допускається безконтрольне призначення.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Беклометазон:
Інформація для лікаря: Пацієнтам, які отримують інгаляційні бронходилятатори, застосовувати його, а ч/з декілька хв (Хвилина). Беклометазон. Переведення пацієнтів із системної КС терапії на лікування беклометазоном може демаскувати алергічні стани, які спостерігались раніше і пригнічувались системною КС терапією. При інгаляційному застосуванні можуть виникнути легеневі інфільтрати з еозинофілією. Можуть спостерігатися тяжкі і навіть фатальні випадки внаслідок адреналової недостатності або загострення астми. Відміну проводити повільно. При персистенції назофарінгеального подразнення інтраназальне застосування беклометазону припинити. Пацієнтам, які застосовують препарат інтраназально протягом тривалого часу (декілька місяців або довше), періодично проводити огляд для виявлення можливих змін слизової оболонки носа. Пацієнти, які нещодавно перенесли оперативне втручання або травму носа, виразки носової перетинки, не повинні отримувати його інтраназально до повного загоєння ран. Застосування можна розпочати безпосередньо у хворих, які не отримували системні кортикостероїди або АКТГ (адренокортикотропний гормон).
Інформація для пацієнта: Не допускається перевищення рекомендованої дози.Якщо є ознаки, що аплікатор забруднився, зняти насадку й промити її холодною проточною водою, висушити і встановити на попереднє місце. Перед кожним використанням енергійно струшувати балон. Під час застосування балон тримати вертикально, дном балона до верху. Необхідно регулярний прийому препарату і недопустимість раптового припинення його застосування. Регулярно вимірювати зріст дітей, які отримують довготривалу терапію ГКС (глюкокортикостероїди).
Із-за зниження імунітету ризик контакту з хворими на певні інфекційні захворювання (вітряну віспу, кір). Необхідність негайно звернутися до лікаря у випадку неефективності, погіршення стану, при появі чхання або подразнення слизової оболонки носа при інтраназальному застосуванні. Не продовжувати інтраназальне використання препарату понад 3 тиж при відсутності покращання стану

Клотримазол:
Інформація для лікаря: Для запобігання урогенітальній реінфекції необхідне одночасне лікування статевих партнерів. При трихомоніазі для успішного лікування одночасно призначати інші ЛЗ (лікарський засіб), які мають системну дію (метронідазол внутрішньо).
Інформація для пацієнта: Вагінальні табл. (Таблетки) не застосовувати під час менструації. Для забезпечення успішного лікування лікарські форми не припиняють зразу після купірування г. (Гострий) симптомів захворювання.

Лідокаїн:
Інформація для лікаря: Застосовувати з обережністю пацієнтам з псевдохолінестеразною недостатністю, злоякісною міастенією, хворим на епілепсію. Неконтрольоване застосування анестетика призводить до пошкодження епітелію рогівки. Перед введенням препарату необхідно зняти контактні лінзи, а користуватися ними можна лише після повного зникнення симптомів анестезії. Перед початком лікування, перевірити стан ССС. Уникати передозування, інтервал між застосуванням двох максимальних доз повинен становити щонайменше 24 год (Година) Використовувати найнижчі дози і концентрації, необхідні для отримання бажаного ефекту. З обережністю наносити препарат на задню стінку глотки. При трансбукальному застосуванні можливий ризик розвитку дисфагії і подальшої аспірації. Швидко всмоктується ч/з слизові оболонки (особливо слизову оболонку трахеї), ч/з травмовану шкіру. Дотримуватись обережності при нанесенні препарату на уражені слизові оболонки або інфіковані ділянки, при застосуванні препарату у пацієнтів з епілепсією, при брадикардії, порушенні провідності, порушеннях функції печінки, шоковому стані, особливо якщо всмоктування значної кількості препарату очікується на основі застосовуваної дози і площі, яка обробляється.
Інформація для пацієнта: Керування автомобілем, експлуатація машин та робота на висоті дозволяється не раніше, ніж ч/з одну год (Година) після введення препарату(в конюнктивальний мішок)

Хлорамфенікол:
Інформація для лікаря: При тривалому застосуванні розвивається резистентність мікроорганізмів. Контролювати ВТ (внутрішньоочний тиск). Можливе одночасне застосування очних крапель та мазі (протягом дня – очні краплі; на ніч – мазь)
Інформація для пацієнта: Не рекомендується носіння м’яких контактних лінз. При використанні твердих контактних лінз зняти їх перед закапуванням і знову одягти ч/з 15 - 20 хв (Хвилина). після інстиляції препарату