Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бетагістин (Betahistine)

Категорія: ОториноларингологіяЗасоби, що застосовуються при захворюваннях вухаЗасоби для лікування кохлеовестибулярних розладівБетагістин

Бетагістин (Betahistine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • БЕТАГІС, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
 • БЕТАГІСТИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
 • БЕТАГІСТИН-ЛУГАЛ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
 • БЕТАНОРМ, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
 • ВЕСТІНОРМ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • МАКСГІСТИН, ТОВ "Науково-виробничий онкологічний та кардіологічний центр "Макс-Велл", Україна
 • БЕТАГІСТИН-МЕДОКЕМІ, Медокемі ЛТД, Кіпр
 • БЕТАГІСТИН-РАТІОФАРМ, Меркле ГмбХ/Каталент Німеччина Шорндорф ГмбХ, Німеччина/Німеччина
 • БЕТАСЕРК®, Солвей Фармацеутікалз Б.В./Солвей Біолоджікалз Б.В./Солвей Біолоджікалз Б.В., Нідерланди/Нідерланди/Нідерланди
 • БЕТАСЕРК®, Солвей Фармацеутікалз Б.В./Солвей Біолоджікалз Б.В./Солвей Фармацеутікалз, Нідерланди/Нідерланди/Франція
 • БЕТАСЕРК®, Солвей Фармацеутікалз Б.В./Солвей Фармацеутікалз/Солвей Біолоджікалз Б.В., Нідерланди/Франція/Нідерланди
 • ВАЗОСЕРК ДУО, ВАЗОСЕРК ФОРТ, АБДІ ІБРАХІМ Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина
 • ВЕРИСІН-8, ВЕРИСІН-16, ВЕРИСІН-24, Сінмедик Лабораторіз, Індія
 • ВЕСТАГІСТИН, Фармасайнс Інк., Канада
 • ВЕСТІБО, Каталент Джермані Шорндорф ГмбХ/Балканфарма-Дупниця АТ/Кардінал Хелс Джермані 405 ГмбХ, Німеччина/Болгарія/Німеччина
 • ВЕСТІБО, Каталент Джермані Шорндорф ГмбХ/Кардінал Хелс Джермані 405 ГмбХ, Німеччина/Німеччина
 • НЕЙРОГІН, Юнімакс Лабораторіес, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бетагістин (Betahistine)

Фармакотерапевтична група: N07CA01 - гістамін та антигістамінні препарати

Основна фармакотерапевтична дія: активізує органну мікроциркуляцію, зокрема збільшує кровотік у внутрішньому вусі та в базилярних артеріях, внаслідок чого зменшується суб’єктивне відчуття запаморочення, купірує г. (Гострий) напади вестибулярного запаморочення різної етіології, усуває кохлеарні розлади, шум та дзвін у вухах, попереджує розвиток глухоти; синтетичний аналог гістаміну, що активізує органну мікроциркуляцію, зокрема збільшує кровотік у внутрішньому вусі та в базилярних артеріях; при стабілізації лабіринтного кровотоку відбувається нормалізація ендолімфатичного тиску як у лабіринті, так і в завитковому апараті внутрішнього вуха, внаслідок чого зменшується суб’єктивне відчуття запаморочення; препарат купірує г. (Гострий) напади вестибулярного запаморочення різної етіології, усуває кохлеарні розлади, шум та дзвін у вухах, попереджує розвиток глухоти; профілактична та лікувальна ефективність системного застосування бетагістину проявляється при хворобі Меньєра, до основних клінічних симптомів якої відносяться напади запаморочення (вертиго), які супровождуються нудотою та блюванням; шум у вухах; прогресуюча туговухість; найкращі результати спостерігались при призначенні препарату на початкових стадіях хвороби Меньєра; бетагістин пригнічує діамінооксидазу, блокуючи розпад ендогенного гістаміну, та стимулює Н1-рецептори внутрішнього вуха; результатом є вплив на прекапілярні сфінктери і збільшення прекапілярного кровотоку в лабіринті та завитці; має також виражену центральну дію - блокуючи Н3-рецептори, препарат нормалізує нейрональну трансмісію у полісинаптичних нейронах бічних ядер вестибулярного нерва на рівні моста стовбурної частини головного мозку; хча бетагістин є гістаміноподібною речовиною, він не спричиняє порушень проникності капілярів, змін системного АТ (артеріальний тиск), не впливає на тонус гладенької мускулатури внутрішніх органів та на секрецію шлункового соку.

Показання для застосування ЛЗ: хвороба та с-м (Синдром) Меньєра; запаморочення різного ґенезу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (при остеохондрозі шийного відділу хребта, вертебробазилярній недостатності, атеросклерозі судин головного мозку, після ЧМТ (черепно-мозкова травма), хірургічних операцій, психотичного походження, ідіопатичних вертиго).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають внутрішньо під час або після їди; дозу препарату і тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта залежно від показань та ступеня тяжкості захворювання; при курсовому лікуванні дорослим зазвичай призначають 24 мг - 48 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (по ½ - 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу); у більшості випадків покращання стану настає через 2–3 тижні, у разі необхідності курс лікування можна подовжити до декількох місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, нудота, блювання (частіше – у пацієнтів з хр. (Хронічний) захворюваннями ШКТ); головний біль; висип на шкірі, почервоніння та свербіж шкірних покривів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, виразкова хвороба шлунка та/або ДПК (дванадцятипала кишка) у фазі загострення, феохромоцитома, БА (бронхіальна астма) з частими нападами; дитячий вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 8 мг, по 16 мг, по 24 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З протигістамінними засобами ефективність бетагістину знижується

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Дані для оцінки можливого шкідливого ефекту відсутні.
Лактація: Дані для оцінки можливого шкідливого ефекту відсутні.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Слідкувати за станом хворих на феохромоцитому і БА (бронхіальна астма). Бути обережними при лікуванні пацієнтів з виразковою хворобою шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка) в анамнезі.
Інформація для пацієнта: Зменшення симптомів спостерігається тільки після двох-трьох тижнів лікування.