Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мупіроцин (Mupirocin)

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняАнтибактеріальні препарати для місцевого застосуванняМупіроцин

Мупіроцин (Mupirocin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БАКТРОБАН™, СмітКляйн Бічем Фармасьютикалс/Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед, Великобританія/Великобританія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мупіроцин (Mupirocin)

Фармакотерапевтична група: R01А Х06 - Антибіотики різних груп

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна; цей антибіотик отримують при ферментації Pseudomonas fluorescens. Як антибиотик для місцевого застосування мупіроцин in vivo проявляє активність відносно Staphyloccocus aureus (включаючи метіциллінрезистентні штами), S. Epidermidis та бета-гемолітичні штами Streptococcus. Мупіроцин погано проникає через непошкоджені шкірні покрови. В разі абсорбції через пошкоджену шкіру метаболізується в мікробіологічно неактивний метаболіт монієву кислоту та швидко виводиться з організму нирками. Мупіроцин в дуже незначній кількості проникає скрізь слизову оболонку носа. Менше 1% застосованої дози выділяється нирками у вигляді монієвої кислоти.

Показання для застосування ЛЗ: місцеве лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини носа, які викликані Staphylococcus aureus, включаючи метіциллінрезистентні штами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск). Для профілактики інфекційних ускладнень порожнини носа у хворих, які знаходяться на гемодіалізі або амбулаторному перітонеальному діалізі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: невелику кількість мазі вводять у кожний носовий хід 2 р/добу (кількість разів на добу) на протязі 5 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск). Після застосування мазі закрити ніс пальцями, притискаючи декілька разів крила носа з обох боків, та м’яко потираючи його для кращого розподілення мазі всередині носа. Звільнення порожнини носа від збудників зазвичай відбувається ч/з 3-5 днів лікування

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шкірні реакції гіперчутливості; не часто – реакції з боку слизової оболонки носа, можливе відчуття слабкої печії, свербіння у місці нанесення мазі, локальна гіперемія, а також нежить та чихання

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена чутливість до мупіроцину або іншого компоненту препарата.

Форми випуску ЛЗ: мазь назальна 2% по 3 г у тубах.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: даних про застосування недостатньо.
Лактація: Даних про застосування недостатньо.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: Не застосовувати при помірній та тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Обмежень у застосуванні немає, якщо тільки під час лікування не виникають умови для всмоктування поліетиленгліколю, що входить до складу мазі, і ознак помірної або тяжкої ниркової недостатності.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У разі виникнення поодиноких АР (алергічні реакції) або тяжких місцевих подразнень, що виникають при застосуванні, лікування припинити, видалити залишки та призначити альтернативний препарат для лікування ураження. Тривале застосування може призводити до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів.
Інформація для пацієнта: Уникати потрапляння в очі. Дотримуватись відповідності форми ЛЗ (лікарський засіб), що застосовується, показанням для застосування конкретної лікарської форми. Не змішувати з іншими препаратами, тому що при розведенні зменшується антибактеріальна активність, може втрачатись стабільність діючої речовини.