Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Трамазолін (Tramazoline) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняСимпатоміметики для місцевого застосуванняПрості препаратиТрамазолін

Трамазолін (Tramazoline) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛАЗОРИН®, Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Трамазолін (Tramazoline)

Фармакотерапевтична група: R01AA09 - противонабрякові та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати.

Основна фармакотерапевтична дія: стимуляція a-адренорецепторів судин слизової носа; має вазоконстрикторну дію та відразу зменшує набряклість слизової носа; після інтраназального застосування вазоконстрикція настає протягом 5 хв (Хвилина) і триває 8 – 10 год (Година).

Показання для застосування ЛЗ: для усунення набряклості слизової носа, що пов´язана із інфекційно-запальними захворюваннями; синусит, отит (оклюзія євстахієвої труби).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та діти старше 6 років упорскувати у кожну ніздрю, до 4 р/добу (кількість разів на добу); курс лікування не повинен тривати більше 5–7 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: набряклість слизової носа (реактивна гіперемія), незначне відчуття печіння у носі; сильні виділення з носа, нудота, запаморочення, головний біль і порушення смакових відчуттів; прискорене серцебиття, зміна серцевого ритму або підвищення АТ (артеріальний тиск).

Протипоказання до застосування ЛЗ: сухий риніт; гіперчутливість до препарату; діти віком до 6 років.

Форми випуску ЛЗ: спрей назальний, 1,18 мг/мл по 10 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З антидепресантами (інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза) або трициклічних антидепресантів) може спричинити підвищення АТ (артеріальний тиск).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не виявивлено патологічного впливу на перебіг вагітності. Застосовувати у випадку, коли користь переважає ризик. 
Лактація: Тільки у випадку, коли користь переважає ризик. 

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю Обережно при АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 6 років не рекомендується
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати хворим на АГ (артеріальна гіпертензія) та застосовувати під медичним наглядом хворим на закритокутову глаукому.
Інформація для пацієнта: Якщо після застосування протягом 7 днів симптоми не зникають, розглянути питання про доцільність продовження лікування. Тривале застосування може призвести до хр. (Хронічний) запалення та атрофії назальної слизової мембрани. Уникати потрапляння в очі! Якщо це сталося, промити очі великою кількістю води.