Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фенілефрин (Phenylephrine) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняСимпатоміметики для місцевого застосуванняПрості препаратиФенілефрин

Фенілефрин (Phenylephrine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НАЗОЛ БЕБІ, ІДА (Інстітуто Де Анджелі), Італія
  • НАЗОЛ БЕБІ, Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія
  • НАЗОЛ БЕБІ, Сагмел, Інк./ІДА (Інстітуто Де Анджелі), США/Італія
  • НАЗОЛ КІДС, ІДА (Інстітуто Де Анджелі), Італія
  • НАЗОЛ КІДС, Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія
  • НАЗОЛ КІДС, Сагмел, Інк./ІДА (Інстітуто Де Анджелі), США/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фенілефрин (Phenylephrine)

Фармакотерапевтична група: R01AA04 – протинабрякові та інші назальні препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики.

Основна фармакотерапевтична дія: стимуляція a-адренорецепторів судин слизової носа; синтетичний адреноміметик; стимулюючи α-адренорецептори судин, він сприяє вираженій судинозвужувальній дії, що проявляється зменшенням припливу крові, зниженням набряку слизових оболонок носа, придаткових пазух і євстахієвої труби; локальне звуження судин слизових оболонок носа і придаткових пазух настає через 3-5 хв (Хвилина) після введення препарату у порожнину носа; протинабрякова дія триває до 4-6 год (Година).

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) риніт, зумовлений застудними захворюваннями, грипом, АР (алергічні реакції), гайморитом, іншими синуситами (фронтит, етмоїдит).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дітям віком від 2 місяців до 1 року по 1 краплі, від 1 до 2 років – по 1-2 краплі, дітям від 2 до 6 років – 2 - 3 крап. (Краплі) у кожний носовий хід, не частіше, ніж кожні 4 год (Година); дітям молодше 2 років по 1-2 крап. (Краплі) у кожний носовий хід не частіше, ніж кожні 6 год (Година); для дітей старше 6 років передбачається використання більш концентрованих р-нів фенілефрину, або препаратів оксиметазоліну; курс зазвичай не перевіщує 3-х днів; при необхідності можна подовжити термін застосування до 7-10 днів за умови комплексного лікування захворювання, що призвело до порушень носового дихання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття печіння, поколювання у носі, відчуття припливу крові до обличчя, можливі порушення серцевого ритму, підвищення АТ (артеріальний тиск), запаморочення, відчуття страху.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, порушення серцевого ритму, підвищений АТ (артеріальний тиск), захворювання щитоподібної залози, ЦД (цукровий діабет), гіпертиреоз.

Форми випуску ЛЗ: краплі назальні 0,125 % по 15 мл у фл. (Флакон); спрей назальний 0,25% по 15 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не застосовувати з іншими судинозвужувальними засобами. Вплив фенілефрину на CCC може бути посилений застосуванням з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза), трициклічними антидепресантами, місцевими анестетиками, інсуліном, метилдопою, атропіном та бета-симпатолітиками (пропранолол). Значне підвищення АТ (артеріальний тиск) можливе при прийомі з гуанітидином або резерпіном. Знижує гіпотензивний ефект діуретиків та антигіпертензивних ЛЗ (лікарський засіб) (метилдопи, мекаміламіну, гуанадрелу, гуанетидину). Фенотіазини, альфа-адреноблокатори (фентоламін), фуросемід та інші діуретики знижують гіпертензивний ефект. Інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) (фуразолідон, прокарбазин, селегілін), окситоцин, алкалоїди ріжків, трициклічні антидепресанти, метилфенідат, адреностимулятори посилюють пресорний ефект і аритмогенність фенілефрину. Бета-адреноблокатори зменшують кардіостимулюючу активність на фоні резерпіну – можлива АГ (артеріальна гіпертензія). Інгаляційні анестетики (хлороформ, енфлуран, галотан, ізофлуран, метоксифлуран) збільшують ризик виникнення передсердної і шлуночкової аритмії. Ергометрин, ерготамін, метилергометрин, окситоцин, доксапрам збільшують вираженість вазоконстрикторного ефекту. Знижує антиангінальний ефект нітратів, які, в свою чергу, можуть знизити пресорний ефект симпатоміметиків і ризик виникнення артеріальної гіпотензії. Тиреоїдні гормони збільшують (взаємно) ефект і пов’язаний з ним ризик виникнення коронарної недостатності

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тільки тоді, коли очікуваний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів у плода
Лактація: Тільки тоді, коли очікуваний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів у дитини

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при ССЗ.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при порфірії.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Протипоказаний.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Повторні інстиляції препарату можуть давати менш виразний мідріаз, ніж напередодні. Не застосовувати разом з іншими судинозвужувальними засобами (при будь-якому шляху введення останніх), з антидепресантами (інгібіторами МАО).
Зберігання набряклості носових ходів після 3-ої доби застосування може свідчити про наявність викривлення носової перегородки, гнійного гаймориту, аденоїдів, алергічного риніту, стійкої бактеріальної інфекції або інших захворювань.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Фенілефрин