Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Будесонід (Budesonide)

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняГлюкокортикоїди для місцевого застосуванняБудесонід

Будесонід (Budesonide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТАФЕН® НАЗАЛЬ, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія
  • ТАФЕН® НАЗАЛЬ, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз, Словенія
  • ТАФЕН® НОВОЛАЙЗЕР, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз/МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ, Словенія/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Будесонід (Budesonide)

Фармакотерапевтична група: R01AD05 - засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Кортикостероїди.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат з вираженою місцевою протизапальною, протиалергічною, антиексудативною дією; при застосуванні в терапевтичних дозах майже не чинить резорбтивної дії; не має мінералокортикоїдної активності, добре переноситься при тривалому лікуванні; протизапальна дія зумовлена впливом на метаболізм арахідонової кислоти, а саме пригніченням утворення медіаторів запалення; препарат інгібує вивільнення біологічно активних речовин, що зумовлюють розвиток і підтримують запальну реакцію; підвищує кількість бета-адренорецепторів гладкої мускулатури.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікування сезонного та цілорічного алергічного риніту БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), неалергічних ринітів; назальні поліпи БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та діти старше 6 років: початкова доза становить 400 мкг/добу: 2 дози по 50 мкг будесоніду (2 натискування) у кожну ніздрю 2 р/добу (кількість разів на добу); звичайна підтримуюча доза становить 200 мкг/добу: 1 дозу по 50 мкг будесоніду у кожну ніздрю 2 р/добу (кількість разів на добу) або 2 дози в кожну ніздрю 1 р/добу (кількість разів на добу); підтримуюча доза повинна бути найнижчою ефективною дозою, що усуває симптоми риніту; максимальна разова доза – 200 мкг (по 100 мкг в кожну ніздрю), МДД (максимальна добова доза) - 400 мкг, курс лікування – не більше 3 місяців; якщо прийом дози був пропущений, її слід прийняти якомога скоріше, але не менш як за 1 год (Година) до прийому наступної дози; при припиненні прийому препарату дозу знижують поступово.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: подразнення носа і горла, носові кровотечі, кашель; сухість у роті, чхання, втомленість, запаморочення; нудота та шкірні реакції у вигляді висипу, такі як дерматит, кропив’янка; атрофія слизової оболонки, виразки слизової оболонки носа, перфорація носової перегородки, ангіоневротичний набряк, втрата нюху; при перевищенні доз або гіперчутливості - симптоми гіперкортицизму (гіперфункції кори надниркових залоз).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; нелікована грибкова, бактеріальна та вірусна інфекція дихальної системи; активна форма туберкульозу легенів; субатрофічний риніт; діти до 6 років.

Форми випуску ЛЗ: порошок для інгаляцій, дозований, 200 мкг/дозу по 2,18 г (200 доз); спрей назальний, 50 мкг/дозу по 200 доз.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Кетоконазол, ітраконазол - суттєве підвищення будесоніду в плазмі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна застосовувати. У перші 3 місяці лише після ретельного аналізу користі та врахування всіх ризиків.
Лактація: Застосування в тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для дитини.При лікуванні годувати груддю не можна.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Гіпертензія, підвищений ризик тромбозів, васкуліт після відміни.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при цирозі та ознаках портальної гіпертензії.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Особлива увага пацієнтам, які переходять з пероральних стероїдів. В період стресу, планових хірургічних втручань враховувати можливість застосування додаткових системних КС. Заміна терапії системними стероїдами на будесонід іноді призводить до проявів алергії, які раніше купірувались системними препаратами. Безпосередньо після застосування дози може виникнути парадоксальний бронхоспазм. Пригнічення запальної реакції та імунної системи підвищує сприйнятливість до інфекцій , які можуть бути замаскованими
Інформація для пацієнта: При застосуванні інгаляційних КС промивати ротову порожнину водою після кожного введення дози, що зумовлено ризиком інфікування ротової частини глотки грибковою мікрофлорою. Звернутися до лікаря, якщо ефект лікування буде знижуватися. У дітей та підлітків, які одержують довготривале лікування КС, регулярний моніторинг росту.

Комбіновані препарати, що містять Будесонід