Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Натрію хлорид (Sodium chloride) *, **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняЗасоби елімінаційної терапії при захворюваннях носаНатрію хлорид

Натрію хлорид (Sodium chloride) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НО-СОЛЬ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • САЛІН, Істітуто Де Анжелі С.р.л., Італія
  • САЛІН, Сагмел, Інк./ІДА (Інстітуто Де Анджелі), США/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Натрію хлорид (Sodium chloride)

Фармакотерапевтична група: R01AX10 - засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа.

Основна фармакотерапевтична дія: зволожуюча, замісна дія; ефективно зволожує слизову оболонку носа, розріджує рясний слиз, розм’якшує сухі кірочки в носі і сприяє їх легкому видаленню; високоочищений стабілізований 0,65% р-н натрію хлориду максимально відповідає природному назальному секрету; покращує нюхову та транспортну функції миготливого епітелію, сприяє відновленню носового дихання, скорочує період реабілітації і дозволяє знизити дозу і частоту використання судинозвужуючих засобів місцевої дії.

Показання для застосування ЛЗ: захворювання порожнини носа та носових пазух, що супроводжуються сухістю слизової оболонки носа або утворенням слизу; після операційних втручань у порожнині носа та носових пазух, а також для гігієнічного догляду за порожниною носа немовлят, дітей і дорослих.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: розпорошується всередину порожнини носа; немовлятам і дітям застосовувати по одному, дорослим - по два розпилення в кожну ніздрю, 3-4 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: не описані.

Протипоказання до застосування ЛЗ: відсутні.

Форми випуску ЛЗ: краплі назальні 0,65% по 10 мл у фл. (Флакон); спрей назальний 0,65% по 10 мл або по 15 мл, по 30 мл або по 44 мл у фл.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних застережень немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед розчиненням ЛЗ (лікарський засіб) в ізотонічному р-ні натрію хлориду уважно ознайомитися з інструкцією для медичного застосування ЛЗ (лікарський засіб), щоб уникнути несумісності лікарського засобу і розчинника. З обережністю вводять хворим з порушеною видільною фунуцією нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, контролюють вміст електролітів, діурез.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Натрію хлорид