Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Морська вода (Aqua maris) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняЗасоби елімінаційної терапії при захворюваннях носаМорська вода

Морська вода (Aqua maris) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АКВА МАРІС®, "Ядран" Галенська Лабораторія д.д., Хорватія
  • МАРИМЕР, Лабораторії ЖІЛЬБЕР, Франція
  • ФІЗІОМЕР, ГОЕМАР ЛЕ ЛАБОРАТОІРЕ ДЕ ЛА МЕР С.А.С., Франція
  • ХЬЮМЕР 050 ГІПЕРТОНІЧНИЙ, ХЬЮМЕР 150, ХЬЮМЕР МОНОДОЗА, Лабораторіз УРГО, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Морська вода (Aqua maris)

Фармакотерапевтична група: R01AX10 засоби, які застосовуються для санації та лікування порожнини носа.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат розріджує секрет слизової оболонки носа, сприяє його виведенню та відновленню вільного дихання.

Показання для застосування ЛЗ: для щоденної гігієни носової порожнини; зволоження слизової оболонки носа в умовах сухого повітря; очищення слизової оболонки носа від пилу, алергенів; профілактики інфекції носової порожнини в осінньо-зимовий період; зменшення сухості слизової оболонки носа; як допоміжний засіб при лікуванні г. (Гострий) та хр.запальних процесах носоглотки, носових порожнин та пазух; гіпертрофії аденоїдів у дітей; алергійного (вазомоторного) сезонного або цілорічного риніту; в післяопераційному періоді після хірургічних втручань на органах у носовій порожнині.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: спрей назальний з насадкою для немовлят з профілактичною та гігієнічною метою призначають немовлятам віком від 1 місяця до 1 року 1–3 рази на добу по 1–2 вприскування у кожний носовий хід. З метою лікування як допоміжний засіб до базового лікування призначають немовлятам віком від 1 місяця до 1 року 4 рази на добу по 2 вприскування у кожний носовий хід. Хьюмер 150, спрей назальний із насадкою для дітей та дорослих із профілактичною та гігієнічною метою призначають дітям віком від 1 до 7 років 1–3 рази на добу по 1–2 вприскування у кожний носовий хід; дітям віком від 7 до 12 років та підліткам 13–16 років – 2–4 рази на добу по 2 вприскування у кожний носовий хід; 16-18 років і дорослим – 3–6 разів на добу по 2–3 вприскування у кожний носовий хід.З метою лікування як допоміжний засіб до базового лікування призначають дітям віком від 1 до 7 років 4 рази на добу по 2 вприскування у кожний носовий хід; дітям віком від 7 до 12 років та підліткам 13–16 років – 4–6 разів на добу по 2 вприскування у кожний носовий хід; 16-18 років і дорослим – 4–8 разів на добу по 2–3 вприскування у кожний носовий хід. Курс лікування – 2–4 тижні, який рекомендовано повторювати через 1 місяць. Процедуру найбільш ефективно проводити до вживання їжі. Краплі назальні, призначають: дітям віком до 1 року – по 1 - 2 краплі у кожний носовий хід 1 - 3 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ: індивидуальна гіперчутливість до компонента препарату.

Форми випуску ЛЗ: краплі назальні по 10 мл, по 5 мл; краплі назальні/очні, монодоза по 5 мл; спрей назальний по 100 мл, по 150 мл, по 30 мл, по 50 мл.