Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цикламен європейський (Cyclamen europaeum) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняІнші засоби для місцевого застосування при захворюваннях носа та ННСЦикламен європейський

Цикламен європейський (Cyclamen europaeum) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. СИНУФОРТЕ, ТОВ "Іверіафарма";ТОВ "Лабіана Фармацевтікалс", Грузія/Іспанія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цикламен європейський (Cyclamen europaeum)

Фармакотерапевтична група: R01AX Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа.

Основна фармакотерапевтична дія: стимулятор рефлекторної секреції; діє місцево на слизову оболонку носа; посилена рефлекторна секреція у вигляді серо - мукозних виділень виявляється через декілька хв (Хвилина) і може продовжуватись близько 2-х год (Година); стимульована секреція обумовлює природне дренування (вимивання) навколоносових пазух і високу лікувальну ефективність препарату; не викликає значущих залишкових явищ подразнення слизової оболонки носа, не затримується у порожнині носа і не виявляє загальної системної дії; дія препарату є сукупною дією компонентів цикламену.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) або хр. (Хронічний) рецидивуючі синусити – катаральні або гнійні гайморити, фронтити, етмоїдити, сфеноїдити або комбіновані синусити; г. (Гострий) гнійні синусити, що проходять з явищами генералізованої інфекції або орбітальних ускладнень (в останньому випадку комбінують з а/б).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при вертикальному положенні голови ввести розпилювач – дозатор в кожний носовий хід і зробити розпилювання одним натиском; при кожному натиску розпилювач – дозатор розпилює 0,13 мл (2-3 крап.) препарату, що складає разову дозу (0,0013 г); дорослим та дітям у віці старше 5 років препарат вводять при однобічному синуситі на боці синуситу 1 р/добу (кількість разів на добу); при двобічному синуситі аерозоль вводять у кожний носовий хід; рекомендується повторити ч/з добу, при необхідності допускається його щоденне застосування; тривалість одного курсу лікування складає 12-16 днів при введенні препарату ч/з день і 6-8 днів при щоденному застосуванні; для досягнення лікувального ефекту достатньо 6-8 введень препарату, проте покращення стану може спостерігатися вже після 3-5 введень препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: короткочасне відчуття слабкого чи помірного печіння у носоглотці, рефлекторні явища у вигляді слинотечі, короткочасних сльозотечі та почервоніння обличчя; рідко може виникнути нетривалий головний біль у лобній області чи з’явитись забарвлене у блідо – рожевий колір виділення з носа в результаті капілярного діапедезу; в жодному з вказаних випадків немає потреби у припиненні лікування; мимовільне попадання в очі може викликати сильне подразнення, а також явища г. (Гострий) кон’юнктивіту.

Протипоказання до застосування ЛЗ: кистозно–поліпозні параназальні синусити; алергічні риносинусопатії; г. (Гострий) алергічні явища у слизовій оболонці носа і в області обличчя; II-III стадії ГХ; вагітність та період лактації, так як безпека застосування в ці періоди не вивчена; гіперчутливість до препарату; діти віком до 5 років