Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Холіну саліцилат (Choline salicylate) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях глоткиАнтисептичні засобиПрості антисептичні засобиХоліну саліцилат

Холіну саліцилат (Choline salicylate) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФАРИНГІН, ВТО "ЕВА" С.А., Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Холіну саліцилат (Choline salicylate)

Фармакотерапевтична група: A01AD11 - засоби для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: анальгезуюча та протизапальна, слабка бактерицидна дія; похідне саліцилової кислоти (нестероїдний протизапальний засіб з аналгетичним і жарознижуючим ефектом); протизапальний ефект залежить від пригнічення активності циклооксигенази, що відіграє головну роль у зменшенні синтезу циклічних супраоксидів і медіаторів запалення; аналгетичний ефект зумовлений двома механізмами: центральним (через пригнічення підкоркових структур) і периферичним (шляхом зменшення больової чутливості у нервових закінченнях); жарознижуючий ефект залежить також від пригнічення синтезу простагландинів; наявність холіну збільшує слиновиділення, що також сприяє протизапальному ефекту препарату.

Показання для застосування ЛЗ: інфекційно-запальні захворювання горла БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) - фарингіт.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та підлітки від 12 років - по 1 табл. (Таблетки) 4 - 6 р/добу (кількість разів на добу); діти від 6 до 12 років - максимальна доза не повинна перевищувати 4 табл. (Таблетки) на день; якщо симптоми не зменшуються протягом 1-2 днів, слід переглянути лікування; курс лікування визначається індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) (почервоніння або висип на шкірі, кашель, закладеність носа, набряк обличчя, утруднення ковтання та дихання); ушкодження слизової оболонки ШКТ (шлунково-кишковий тракт) (біль у животі, блювання, шлунково-кишкові кровотечі); дуже рідко у дітей до 12 років можливо виникнення с-му Рейє.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до саліцилатів, НППЗ; варикозно розширені вени стравоходу (через ризик виникнення кровотечі).

Форми випуску ЛЗ: льодяники по 150 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не рекомендується 

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма), спричиненій ацетилсаліциловою кислотою.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Немає необхідності змінювати дозування ( крап.). Для дітей до 1 року -тільки під контролем лікаря ( крап.).
Особи похилого та старечого віку: Немає необхідності змінювати дозування.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю застосовується для лікування хворих із запальними процесами у ШКТ (шлунково-кишковий тракт), при виразковій хворобі шлунка, БА (бронхіальна астма). Містить аспартам, який протипоказаний хворим на фенілкетонурію.
Інформація для пацієнта: Похідні саліцилової кислоти при потраплянні у середнє вухо ч/з пошкоджену барабанну перетинку можуть спричинити порушення слуху, глухоту. Не застосовувати без попереднього дослідження вуха отоларингологом