Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цетилпіридин (Cetylpyridine) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях глоткиАнтисептичні засобиПрості антисептичні засобиЦетилпіридин

Цетилпіридин (Cetylpyridine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СЕПТІСЕПТ, Біофарм Лтд, Польща
  • СЕПТОЛЕТЕ® зі смаком лимона, СЕПТОЛЕТЕ® зі смаком черешні, СЕПТОЛЕТЕ® зі смаком яблука, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цетилпіридин (Cetylpyridine)

Фармакотерапевтична група: R02АА06 - засоби для застосування при захворюваннях горла.

Основна фармакотерапевтична дія: знеболювальна та антимікробна дія; дезінфікує ротову порожнину й глотку і локально знімає біль; знищує деякі бактерії та гриби, а також певною мірою пригнічує розвиток вірусів; пом’якшує запалення в роті і глотці і, перш за все, запобігає розвитку більш серйозних бактеріальних запалень; добре зволожується й має низький поверхневий натяг, добре проникає в усі відділи ротової порожнини і слизової оболонки глотки, до яких важко дістатись, і пригнічує розвиток бактерій; пастилки не містять цукру, необхідного для росту бактерій; пастилки можуть приймати хворі на ЦД (цукровий діабет).

Показання для застосування ЛЗ: місцеве лікування інфекційно-запальних процесів горла для пом'якшення подразнення, зменшення захриплості та болю у горлі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза для дорослих і дітей старшех 12 років не повинна перевищувати 8 пастилок на добу (по 1 пастилці кожні 2-3 год); діти у віці від 6 до 12 років - до 4 пастилок на день.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: подразнення слизової оболонки ШКТ (шлунково-кишковий тракт); АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, дитячий вік (до 6 років).

Форми випуску ЛЗ: пастилки по 1,2 мг; Табл. для смоктання по 2,5 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не застосовувати
Лактація: Не застосовувати,лише коли користь від застосування перевищує потенційний ризик для дитини

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 6 років – протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Застосування більшої кількості табл, ніж рекомендовано, не підвищує ефективності ЛЗ (лікарський засіб), може спричинити подразнення слизової оболонки ротової порожнини та діарею (особливо у дітей). ЛЗ (лікарський засіб) не містить цукру, тому не спричинює карієсу зубів.