Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Актовегін (Actovegin)

Категорія: КардіологіяЗасоби, що регулюють кровообіг головного мозкуБілкові гідролізатиАктовегін

Актовегін (Actovegin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. АКТОВЕГІН, "Nycomed Austria GmbH" для "Nycomed", Австрія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Актовегін (Actovegin)

Фармакотерапевтична група: А16АХ10 - засоби, що впливають на систему травлення і метаболічні процеси.

Основна фармакотерапевтична дія: ноотропна дія; на молекулярному рівні цей препарат спричиняє прискоренню процесів утилізації і споживання кисню (підвищує стійкість до гіпоксії), підвищує енергетичний метаболізм і споживання глюкози; сумарний ефект цих процесів полягає в посиленні енергетичного стану клітини, особливо в умовах гіпоксії та ішемії; за допомогою фармакокінетичних методів неможливо вивчати фармакокінетичні характеристики (абсорбція, розподіл і елімінація активних інгредієнтів препарату) препарату, оскільки він складається тільки з фізіологічних компонентів, які звичайно присутні в організмі.

Показання для застосування ЛЗ: метаболічні і судинні порушення головного мозку- с-м (Синдром) церебральної недостатності; ішемічні інсульти; ЧМТ (черепно-мозкова травма); периферичні (артеріальні і венозні) судинні порушення і їх наслідки (артеріальна ангіопатія, ulcus cruris); загоєння ран: виразки різної етіології; трофічні порушення (пролежні); вторинні процеси загоєння; термічні і хімічні опіки; радіаційні поразки шкіри, слизових оболонок, нервової тканини.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: р-н 10% з глюкозою застосовується для в/в (внутрішньовенне введення) або внутрішньоартеріальної інфузії; доза препарату та спосіб його введення залежать від клінічної картини і тяжкості захворювання; початкову дозу 250 мл/добу можна збільшити до 500 мл; швидкість інфузії становить близько 2 мл/хв; для досягнення бажаного ефекту може бути потрібно 10 – 20 інфузій; необхідно стежити за тим, щоб р-н не попадав у позасудинні тканини; порушення кровообігу і метаболізму головного мозку - спочатку 250 – 500 мл в/в (внутрішньовенне введення) на добу протягом 2 тижнів, далі по 250 мл в/в (внутрішньовенне введення) декілька разів на тиждень протягом не менше 4 тижнів; ішемічний інсульт - 250 – 500 мл в/в (внутрішньовенне введення) щодня або декілька разів на тиждень протягом приблизно 2 – 3 тижнів; артеріальна ангіопатія - 250 мл внутрішньоартеріально і в/в (внутрішньовенне введення) щодня або декілька разів на тиждень; тривалість терапії – близько 4 тижнів; Ulcus cruris та інші в’ялотекучі виразки, опіки - 250 мл в/в щодня або декілька разів на тиждень залежно від швидкості загоєння, як доповнення до місцевої терапії; профілактика та лікування радіаційних уражень шкіри і слизових оболонок - у середньому 250 мл в/в за день до початку і щодня під час променевої терапії, а також протягом 2 тижнів після її закінчення; кратність введення від 1 до 3 разів залежно від тяжкості захворювання та стану хворого; якщо немає інших рекомендацій, табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, потрібно приймати по 1 – 2 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість лікування від 4 до 6 тижнів; дітям старше 3 років – по 1 драже 1 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: кропив’янка, набряки, пропасниця; тяжкі анафілактичні реакції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; декомпенсована СН (серцева недостатність), набряк легенів, олігурія, анурія, затримка рідини в організмі; у хворих на ЦД (цукровий діабет) слід враховувати концентрацію глюкози в інфузійному р-ні.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 200 мг, р-н для інфузій 10%, 20% у фізіологічному р-ні по 250 мл у фл. (Флакон), р-н для ін'єкцій, 40 мг/мл по 2 мл (80 мг) в амп. (Ампула); по 5 мл (200 мг) в амп. (Ампула), р-н для інфузій 10% з декстрозою по 250 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування допускається.
Лактація: Застосування допускається.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для лікування дітей не використовувався
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Стежити, щоб р-н не попадав у позасудинні тканини. При    багаторазових введеннях контролювати электролітний склад сироватки і водний баланс організму. У зв'язку з можливістю виникнення анафілактичних реакцій спочатку зробити пробне вливання 2 мл р-ну. Інфузійний р-н має ледь жовтуватий відтінок. Інтенсивність забарвлення може варіювати від однієї партії до іншої залежно від особливостей використаних початкових матеріалів, це не позначається негативно на активності препарату або чутливості до нього. Не додавати інших ліків до інфузійного р-ну
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає