Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цефалексин (Cefalexin)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиβ-лактамні антибіотикиЦефалоспориниЦефалексин

Цефалексин (Cefalexin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЦЕФАЛЕКСИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ЦЕФАЛЕКСИН, ТОВ "Авант", м. Київ, Україна
  • ЛЕКСИН® 125, ЛЕКСИН® 250, ЛЕКСИН® 500, Аль-Хікма Фармасьютикалз, Йорданія
  • ОСПЕКСИН, Біохемі ГмбХ, Австрія
  • ОСПЕКСИН, Сандоз ГмбХ, Австрія
  • ЦЕФАЛЕКСИН, Хемофарм АД, Сербія
  • ЦЕФАЛЕКСИН АЛКАЛОЇД®, Алкалоїд АД - Скоп'є, Республіка Македонія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цефалексин (Cefalexin)

Фармакотерапевтична група: J01DB01 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини .

Основна фармакотерапевтична дія: напівсинтетичний цефалоспориновий антибіотик широкого спектра дії; спектр чутливості відповідає цефалоспоринам І покоління, окрім цього чутливі грам (+) м/о: Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis, Clostridia spp., Listeria monocytogenes, Bacillus subtilis, Bacteroides melaninogenicus; грам (-): Haemophilus influenzae, Treponema pallidum, також чутливі актиноміцети.

Показання для застосування ЛЗ: ЛОР- інфекції (фарингіт, середній отит, синусит БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ангіна); інфекції дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія, емпієма та абсцес легенів); інфекції сечостатевої системи БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит, епідидиміт, ендометрит, гонорея, вульвовагініт); інфекції шкіри та м’яких тканин БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (фурункульоз, абсцес, флегмона, піодермія, лімфаденіт, лімфангіт); інфекції кісток та суглобів (остеомієліт); гінекологічні та післяпологові інфекції БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозування індивідуальне; препарат призначають всередину, за 30–40 хв (Хвилина) до вживання їжі; дорослі та діти старше 12 років - по 250 мг 4 р/добу (кількість разів на добу) або по 500 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); добова доза – 1000 мг, при тяжкому перебігу інфекції добова доза може бути збільшена до 4000 мг; зазвичай тривалість лікування складає 7–14 днів, але при тяжких інфекційних захворюваннях може знадобитися більш тривала терапія; лікування продовжується як мінімум ще 48–72 год (Година) після зникнення симптомів захворювання та/або за результатами бактеріологічного аналізу; при інфекціях, викликаних бета-гемолітичним стрептококом групи А, мінімальна тривалість лікування становить 10 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: болі в животі, сухість у роті, зниження апетиту, нудота, блювання, диспепсія, діарея, токсичний гепатит, холестатична жовтяниця, кандидомікоз кишечнику, ротової порожнини, псевдомембранозний ентероколіт; нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, лімфопенія, гемолітична анемія, тромбоцитоз; АР (алергічні реакції) - кропив’янка, ангіоневротичний набряк, еритематозні висипання, злоякісна ексудативна еритема (с-м Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (с-м Лайєлла), анафілактичний шок, артралгія, артрит, свербіж статевих органів і заднього проходу; запаморочення, слабкість, головний біль, збудження, галюцинації, судоми; кандидомікоз статевих органів, інтерстиціальний нефрит, можливі прояви нефротоксичності у пацієнтів з порушенням функції нирок; транзиторне підвищення рівня печінкових трансаміназ, лужної фосфатази, збільшення протромбінового часу, еозинофілія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до антибіотиків групи цефалоспоринів та інших b-лактамних антибіотиків; дитячий вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: гранули по 33 г для 60 мл (125 мг/5 мл), по 33 г для 60 мл (250 мг/5 мл) оральної суспензії у фл. (Флакон); капс. (капсули) по 250 мг, по 500 мг у блістерах, у банках; порошок для приготування суспензії для перорального застосування 60 мл (125 мг/5 мл), 60 мл (250 мг/5 мл)у фл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: В випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Лактація: При необхідності призначення препарата, грудне вигодовування слід припинити.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У пацієнтів з гіперчутливістю до пеніцилінів можливий розвиток перехресної АР (алергічні реакції) до цефалоспоринів. З обережністю призначають пацієнтам з вказівкою на ентероколіт в анамнезі. Пригнічуючи кишкову мікрофлору, перешкоджає синтезу вітаміну К, пацієнтам з муковісцидозом або виснаженням проводити контроль протромбіну в сироватці крові, при необхідності призначення вітаміну К. Можливе збільшення числа умовно патогенної мікрофлори, наприклад, Candida spp., Clostridium difficile. Під час лікування можлива позитивна пряма реакція Кумбса, хибнопозитивна реакція сечі на цукор.
Інформація для пацієнта: Не вживати алкоголь.