Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цефоперазон (Cefoperazone)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиβ-лактамні антибіотикиЦефалоспориниЦефоперазон

Цефоперазон (Cefoperazone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЕПАЦЕФ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ЦЕРАЗОН, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ЦЕФОБОЦИД, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ЦЕФОПЕРАЗОН-НОРТОН, НЕОН ЛАБОРАТОРИС ЛІМІТЕД/ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Індія/Україна
  • ЦЕФОПЕРАЗОН-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Україна/Індія/Україна
  • МЕДОЦЕФ, Медокемі ЛТД, Кіпр
  • ЦЕФОБІД®, Пфайзер Італія С.р.л., Латіна, Італія
  • ЦЕФОБІД®, Пфайзер Італія С.р.л./Хаупт Фарма Латіна С.р.л., Італія/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цефоперазон (Cefoperazone)

Фармакотерапевтична група: J01DD12 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; спектр активності відповідає груповому, крім того до препарату чутливі Pseudomonas aeruginosa та деякі інші штами Pseudomonas, деякі штами Acinetobacter calcoaceticus, Bordetella pertussis, а також проти анаеробних м/о (Мікроорганізм), в тому числі Peptococcus spp., Veillonella spp., Clostridium spp., Lactobacillus spp., Fusobacterium spp., Bacteroides fragilis та інших представників роду Bacteroides.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції верхніх і нижніх відділів дихальних шляхів, інфекції сечових шляхів, перитоніт, холецистит, холангіт, ендометрит, гонорея, менінгіт, інфекції кісток, суглобів, шкіри та м`яких тканин, септицемія; профілактика інфекційних ускладнень у післяопераційний період.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: добова доза для дорослих коливається в межах від 2 г до 4 г; вона ділиться на рівні частини, що вводяться через кожні 12 год (Година); для інфекцій з тяжким перебігом щоденну дозу можна збільшити до 8 г, рівні частини цієї дози вводяться через кожні 12 год (Година); не було виявлено жодних ускладнень при введенні добової дози 12 - 16 г, розподіленої на три рівні дози (з інтервалом 8 год); за неускладненого гонококового уретриту рекомендується одноразове введення 500 мг; для антибактеріальної профілактики післяопераційних ускладнень призначають по 1 г або 2 г в/в (внутрішньовенне введення) за 30 - 90 хв (Хвилина) до початку операції; дозу можна повторювати через кожні 12 год (Година), однак у більшості випадків – протягом не більш ніж 24 год (Година); при операціях з підвищеним ризиком інфікування (наприклад, операції у колоректальній зоні) та коли інфікування може завдати особливо великої шкоди (наприклад, при операціях на відкритому серці або протезуванні суглобів), профілактичне застосування може тривати протягом 72 год (Година) після закінчення операції; широкий спектр дії дозволяє здійснювати монотерапію більшості інфекцій, однак препарат може застосовуватися і для комбінованого лікування у поєднанні з іншими а/б (Антибіотик), якщо таке показане.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції), діарея, зниження рівня нейтрофільних гранулоцитів (при тривалому лікуванні – оборотна нейтропенія), зниження рівня Hb (рівень гемоглобіна) або гематокриту, еозинофілія, гіпопротромбінемія, підвищення рівня АлАТ, АсАТ та ЛФ (лужна фосфатаза); больові відчуття у місці ін`єкції, при в/в (внутрішньовенне введення) – флебіт.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до цефалоспоринів; вагітність, лактація; застосування

ри тяжкій нирковій та печінковій недостатності – тільки за життєвими показаннями.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 500 мг, по 1000 мг, по 2000 мг у фл

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози.
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Добові дози від 50 мг до 200 мг на 1 кг маси тіла; доза вводиться у 2 прийоми (кожні 12 год) або більше, у разі необхідності. Новонародженим (до 8 днів) препарат вводити ч/з кожні 12 год Добові дози навіть до 300 мг/кг не викликали ускладнень у дітей раннього віку.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Мати на увазі, що 1 г цефоперазону містить 34 мг натрію. Перед призначенням встановити, чи не було підвищеної чутливості до цефалоспоринів, пеніцилінів та інших ЛЗ (лікарський засіб). Період напіввиведення із сироватки крові дещо знижується під час гемодіалізу. Введення препарату здійснювати після закінчення діалізу. Лікування може призвести до дефіциту вітаміну К в організмі. Провадити контроль протромбінового часу, за необхідності призначається екзогенний вітамін К. Може мати місце псевдопозитивна реакція на глюкозу у сечі при проведенні тестів з р-нами Бенедикта або Фелінга.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Цефоперазон