Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Меропенем (Meropenem)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиβ-лактамні антибіотикиКарбапенемиМеропенем

Меропенем (Meropenem)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕПЕНАМ, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • МЕРОПЕНЕМ, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
  • РОНЕМ, ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Україна
  • РОНЕМ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • РОНЕМ-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Україна
  • РОНЕМ-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Україна/Україна
  • ЄВРОПЕНЕМ, Ліка Лабс Лімітед, Індія
  • МЕЗОНЕКС, Орхід Хелтхкер (відділення Орхід Кемікалз енд Фармасьютикалз Лімітед), Індія
  • МЕРОНЕМ, Дейніппон Сумітомо Фарма Ко., Лтд., Японія для АстраЗенека ЮК Лімітед, Великобританія/ЕйСіЕс Добфар С.п.А., Японія/Великобританія/Італія
  • МЕРОСПЕН, Біотавія Фарм Лімітед, Індія на заводі Акумс Драгс та Фармасьютикалс ЛтД, Індія
  • МЕРОЦЕФ, Векста Лабораторієз, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Меропенем (Meropenem)

Фармакотерапевтична група: J01DH02 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Карбапенеми.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія дія; стійкий до дегідропептидази-1 людини; чинить бактерицидну дію за рахунок впливу на синтез клітинної стінки бактерій; легкість проникнення через клітинну стінку бактерії, високий рівень стабільності до більшості b-лактамаз, значна афінність до білків, що зв'язують пеніцилін, пояснюють потужну бактерицидну дію меропенему щодо широкого спектра аеробних і анаеробних бактерій; мінімальні бактерицидні концентрації такі ж, як і мінімальні інгібуючі концентрації; стабільний у тестах на чутливість; діє синергетично з багатьма а/б (Антибіотик); має постантибіотичний ефект; чутливість до антибіотика базується на фармакокінетичних параметрах та кореляції клінічних та мікробіологічних даних з діаметром зони пригнічення та MIC бактерій, що викликають інфекцію; антибактеріальний спектр включає більшість клінічно значущих грам (+) і грам (-), аеробних і анаеробних видів бактерій: грам (+) аероби - Вacillus spp., Corynebacterium diphtheriae, Enterococcus spp., Erysipelothrix rhusiopathiae, Listeria monocytogenes, Lactobacillus spp., Nocardia asteroides, Staph. spp. Str. spp., Rhodococcus equi; грам (-) аероби - Achromobacter хylosoxidans, Acinetobacter spp., Aeromonas spp., Alcaligenes faecalis, Bordatella bronchiseptica, Brucella melitensis, Campylobacter spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Escherichia spp., Gardnerella vaginalis, Haemophilis influenzae (включаючи позитивні до b-лактамази і ампіцилін-резистентні штами), Haemophilus parainfluenzae, Haemophilus ducreyi, Helicobacter pylori, Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae (включаючи позитивні до b-лактамази і стійкі до пеніциліну і спектиноміцину штами), Hafnia alvei, Klebsiella spp., Moraxella (Branhamella) catarrhalis, Morganella morganii, Proteus spp., Providencia spp., Pasteurella multocida, Plesiomonas shigelloides, Pseudomonas spp., Salmonella spp., включаючи, Salmonella enteridis/typhi, Serratia spp., Shigella spp., Vibrio spp., Yersinia enterocolitica: анаеробні бактерії.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції, спричинені одним або кількома чутливими до нього збудниками (пневмонії, включаючи госпітальну), менінгіт, інфекції черевної порожнини БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), інфекції сечового тракту, гінекологічні інфекції, включаючи ендометрит та запальні захворювання малого таза, інфекції шкіри та м'яких тканин, септицемія, емпірична терапія при підозрі на бактеріальну інфекцію у дорослих хворих із фебрильними епізодами на фоні нейтропенії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), як монотерапія або в комбінації з антивірусними або протигрибковими препаратами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкції протягом 5 хв (Хвилина) або в/в (внутрішньовенне введення) вливання 15 - 30 хв (Хвилина); для в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкцій розводиться стерильною водою для ін’єкцій (5 мл на 250 мг меропенему), що забезпечує концентрацію 50 мг/мл; для в/в (внутрішньовенне введення) вливань розводиться одним із сумісних розчинників (50- 200 мл) - 0,9% р-н натрію хлориду, 5%, 10% р-н глюкози, 5% р-н глюкози з 0,02% натрію бікарбонату, 5% р-н глюкози з 0,15% р-ном калію хлориду, 2,5% або 10% р-н манітолу; дорослим дозування і тривалість терапії повинні встановлюватися залежно від типу і тяжкості інфекції та стану пацієнта; рекомендована добова доза - 500 мг в/в (внутрішньовенне введення) кожні 8 год (Година) при лікуванні пневмоній БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), інфекцій сечового тракту, гінекологічних інфекцій (ендометрит і запальні захворювання органів малого таза), інфекцій шкіри і м'яких тканин; 1 г в/в кожні 8 год (Година) при лікуванні госпітальних пневмоній, перитоніту, при підозрі на бактеріальну інфекцію у хворих з нейтропенією, а також при септицемії; при лікуванні менінгіту рекомендована доза 2 г кожні 8 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); слід приділяти особливу увагу у випадках монотерапії хворим у критичному стані з відомою або підозрюваною інфекцією нижніх дихальних шляхів, викликаною Pseudomonas aeruginosa.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: запалення в місці введення, тромбофлебіт, біль у місці ін’єкції; ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок; висипання, свербіж, кропив’янка, поліморфна еритема, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз; біль у черевній порожнині, нудота, блювання, діарея, псевдомембранозний коліт; оборотна тромбоцитемія, еозинофілія, тромбоцитопенія, лейкопенія та нейтропенія (включаючи надзвичайно поодинокі випадки агранулоцитозу), позитивний прямий або непрямий тест Кумбса, часткове скорочення часу утворення тромбопластину; транзиторне зростання концентрацій білірубіну, трансаміназ, лужної фосфатази та молочної дегідрогенази в сироватці, кожного окремо або в комбінаціях; головний біль, парестезія, судоми; оральний та вагінальний кандидоз.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; діти віком до 3 місяців.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 1000 мг у фл. (Флакон); порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 125 мг, по 250 мг, по 500 мг у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Дотримуватись обережності при призначенні меропенему одночасно з потенційно токсичними для нирок ліками. Пробенецид конкурує з меропенемом щодо тубулярного виведення і пригнічує ренальну секрецію, що призводить до подовження періоду напіврозпаду та підвищення концентрації меропенему в плазміі, не рекомендується вводити їх одночасно. Може зменшити рівень вальпроєвої кислоти в сироватці. У деяких пацієнтів ці рівні можуть бути субтерапевтичними.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Може бути призначений, якщо, потенційна перевага виправдає потенційний ризик для плода.
Лактація: Може бути призначений, якщо, потенційна перевага виправдає потенційний ризик для дитини. Доцільно припинити грудне годування.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль рівня трансаміназ і білірубіну.
Порушення функції нирок: Зменшення дози при кліренсі креатиніну < 51 мл/хв. З обережністю при одночасному призначенні з потенційно токсичними для нирок препаратами.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Ефективність і безпечність застосування не доведені.
Особи похилого та старечого віку: Корекція дози не потрібна.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнти, у яких підвищена чутливість до карбапенему, пеніцилінів та інших b-лактамних а/б (Антибіотик), можуть мати підвищену чутливість до меропенему. У хворих із захворюваннями печінки контролювати рівні трансаміназ і білірубіну. Не рекомендується для лікування інфекцій, викликаних стафілококами, стійкими до метициліну. Обережно застосовувати у хворих із захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт) в анамнезі, особливо з колітом. Враховувати можливість виникнення псевдомембранозного коліту, якщо у хворого, виникає діарея. Обережність при застосуванні як монотерапії у пацієнтів в критичному стані зі встановленою чи підозрюваною інфекцією НДШ (нижні дихальні шляхи), викликаною Pseudomonas aeruginosa. Обережно при одночасному призначенні з потенційно токсичними для нирок препаратами.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає