Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Доріпенем (Doripenem)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиβ-лактамні антибіотикиКарбапенемиДоріпенем

Доріпенем (Doripenem)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДОРИПРЕКС, Шіоногі енд Ко Лтд/Орто-Макніл Фармасьютікал Інк, Японія/США
  • ДОРІБАКС®, Янссен Фармацевтика Н.В./Шіоногі енд Ко Лтд, Бельгія/Японія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Доріпенем (Doripenem)

Фармакотерапевтична група: J01 - антибактеріальні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: синтетичний карбопенемовий антибіотик широкого спектра дії, структурно близький до інших бета-лактамних а/б (Антибіотик); має сильну активність in vitro проти аеробних та анаеробних Гр (+) (грампозитивний) та Гр (-) (грамнегативний) бактерій; у порівнянні з іміпенемом та меропенемом він у 2 - 4 рази активніший щодо P. Aeruginosa; чинить бактерицидну дію шляхом інгібування біосинтезу бактеріальної клітинної стінки; інактивує багато важливих пеніцилінзв’язуючих білків (ПЗБ), що призводить до інгібування синтезу клітинної стінки і наступної загибелі клітин; найбільший афінітет відносно ПЗБ S. aureus 1, 2 і 4; у клітинах E. coli та P. aeruginosa доріпенем міцно зв’язується з ПЗБ 2, який бере участь у підтриманні форми бактеріальної клітини, а також з ПЗБ 3 і 4; слабко пригнічує дію інших а/б (Антибіотик), а також не пригнічується іншими а/б (Антибіотик).

Показання для застосування ЛЗ: інфекції, спричинені штамами бактерій, чутливими до доріпенему, такі як нозокоміальна пневмонія, включаючи пневмонію, що пов’язана зі ШВЛ (штучна вентиляція легенів), ускладнені інтраабдомінальні інфекції, ускладнені інфекції сечового тракту БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: нозокоміальна пневмонія, включаючи пневмонію, що пов’язана із ШВЛ (штучна вентиляція легенів) - 500 мг кожні 8 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) , час інфузій1 або 4 год (Година); тривалість терапії 7 – 14 днів; ускладнена інтраабдомінальна інфекція - 500 мг кожні 8 год (Година) час інфузій 1 год (Година), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) тривалість терапії 5 – 14 днів; ускладнена інфекція сечового тракту, включаючи пієлонефрит - 500 мг кожні 8 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) час інфузій 1 год, тривалість терапії 10 днів; у пацієнтів із супутньою бактеріємією тривалість терапії може досягати 14 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, діарея, нудота; головний біль, флебіт; нудота, діарея; коліт, спричинений Clostridium difficile; свербіж, висипання; кандидоз ротової порожнини, грибкові інфекції вульви; реакції гіперчутливості; підвищення рівня печінкових ферментів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до карбопенемів, пацієнтам, у яких були зареєстровані анафілактичні реакції на бета-лактамні а/б (Антибіотик).

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для інфузій по 500 мг у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Пробенецид знижує нирковий кліренс препарату, збільшуючи площу під фармакокінетичною кривою (AUC) і період напіввиведення з плазми4 одночасне застосування їх не рекомендується; може знижувати рівень вальпроєвої кислоти у сироватці; сироваткову концентрацію вальпроєвої кислоти слід контролювати при їх одночасному застосуванні

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Немає достатніх клінічних даних застосування препарату у вагітних жінок; дослідження на тваринах не показали прямого або непрямого негативного впливу на вагітність, ембріональний розвиток, пологи або постнатальний розвиток.
Лактація: Невідомо, чи здатний препарат проникати в грудне молоко; продовження терапії препаратом слід розглядати лише у тих випадках, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Не потрібно коригувати дозу
Порушення функції нирок: У пацієнтів з помірною та  тяжкою нирковою недостатністю коригувати дозу
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Немає досвіду застосування препарату у дітей.
Особи похилого та старечого віку: Не потрібно коригувати дозу у літніх пацієнтів з нормальною для їх віку функцією нирок

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У пацієнтів, які мали раніше анафілактичні реакції на інші карбопенеми або бета-лактамові а/б (Антибіотик), застосовувати з обережністю, необхідно пам’ятати про ускладнення псевдомембранозний коліт, спричинений C. Difficile, якщо у пацієнта, який отримує препарат, виникає діарея. При  інгаляційному застосуванні виникає пневмоніт;  не слід вводити таким шляхом. Порошок р-няють у 10 мл стерильної води для ін’єкцій або 0,9 % р-ну натрію хлориду і збовтують до одержання суспензії, яку додають до 100 мл фізіологічного р-ну або 5 % р-ну глюкози, і перемішують до повного розчинення. Для приготування дози 250 мг для пацієнтів з помірною або тяжкою нирковою недостатністю готову суспензію (500 мг) додають до порожнього стерильного 100 мл інфузійного пакету або флакону; потім додають 90 мл фізіологічного р-ну або 5 % р-ну глюкози і перемішують до повного розчинення; переносять 50 мл цього р-ну до іншого порожнього стерильного інфузійного пакету або флакону для забезпечення 250 мг дози. Невикористаний р-н або відходи необхідно утилізувати відповідно до місцевих правил.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає