Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Нетилміцин (Netilmicin)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиАміноглікозидиНетилміцин

Нетилміцин (Netilmicin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НЕТРОМІЦИН®, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Бельгія/США
  • НЕТРОМІЦИН®, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США/Шерінг-Плау С.п.А., Італія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Бельгія/США/Італія

Інструкція для застосування: Нетилміцин (Netilmicin)

Фармакотерапевтична група: J01GB07 – антибактеріальні засоби для системного застосування. Аміноглікозиди.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; механізм дії якого полягає у пригніченні нормального синтезу білка м/о (Мікроорганізм); проявляє свою активність у низьких концентраціях, впливає на широкий спектр патогенних бактерій, включаючи E. coli, Klebsiella spр., Enterobacter spр., Serratia spр., Citrobacter spр., Proteus spр. (індол-позитивні та індол-негативні), включаючи Proteus mirabilis, P.morganii, P.rettgeri, P.vulgaris, Pseudomonas aeruginosa та Neisseria gonorrhoeae; також діє in vitro на штами Hemophilus influenzae, Salmonella spр., Shigella spр. та стафілококи, які продукують і не продукують пеніциліназу, включаючи метицилін-резистентні штами, на яеякі штами Providencia spр., Acinetobacter spр. та Aeromonas рр.; виявляються штами, стійкі до амікацину, але чутливі до нетилміцину: Str. pneumoniae, більшість інших штамів стрептококів, особливо групи D, та анаеробні організми, такі як Bacteriodes sp. чи Clostridium sp.; у комбінації з пеніциліном G проявляє синергічний бактерицидний ефект щодо більшості штамів Str. faecalis (ентерококів); комбінування нетилміцину та карбеніциліну або тикарциліну призводить до синергічної дії проти багатьох штамів Pseudomonas aeruginosa.

Показання для застосування ЛЗ: бактеріємія, септицемія (включаючи сепсис новонароджених); тяжкі інфекційні захворювання дихальних шляхів; інфекції нирок та сечостатевих шляхів; інфекції шкіри та м’яких тканин; інфекції кісткової тканини та суглобів; опіки, рани, периопераційні інфекції; внутрішньочеревні інфекції (включаючи перитоніт); інфекції ШКТ (шлунково-кишковий тракт); в періопераційному періоді застосування препарату може бути розпочато до операції і тривати після операції для лікування підозрюваного або доведеного інфікування чутливими м/о (Мікроорганізм); г. (Гострий) неускладнена гонорейна інфекція у чоловіків (уретра, пряма кишка) та жінок (уретра, шийка матки, пряма кишка) при незміненій функції нирок.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендовані дози для в/в (внутрішньовенне введення) та в/м (внутрішньом’язеве введення) введення ідентичні; тривалість лікування пацієнтів становить 7 – 14 днів; у разі терапії ускладнених інфекцій може бути необхідним триваліший курс лікування; дорослі - рекомендована доза при лікуванні інфекцій сечових шляхів або системних інфекцій, що не загрожують життю, становить 4 – 6 мг/кг/добу трьома рівними порціями кожні 8 год (Година), або двома рівними порціями кожні 12 год (Година), або 1 р/добу (кількість разів на добу); для дорослих з масою тіла 50 – 90 кг може бути застосована доза в 150 мг кожні 12 год (Година) або в 100 мг кожні 8 год (Година); пацієнти, які страждають на інфекційні захворювання з високим ризиком летальності, можуть отримувати до 7,5 мг/кг/добу в трьох рівних дозах кожні 8 год (Година); цю дозу слід зменшити до 6 мг/кг/добу або нижче при позитивній динаміці клінічних ознак (через 48 год; при лікуванні хворих з порушеною функцією нирок дозування повинно підбиратися індивідуально; в/в (внутрішньовенне введення) методу може бути віддано перевагу у випадках, коли у пацієнта хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність), гематологічні порушення, має сильні опіки або знижену м’язову масу; гонорея у чоловіків та жінок - одноразово в/м (внутрішньом’язеве введення) 300 мг; інфекції сечових шляхів (неускладнені інфекції, особливо у випадку хр. (Хронічний) перебігу та рецидиву без ознак ниркової недостатності) – в/м (внутрішньом’язеве введення) одноразово 3 мг/кг, курс лікування 7 – 10 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нефротоксичність, нейротоксичність; ото токсичність; головний біль, нездужання, розлад зору, дезорієнтація, тахікардія, гіпотензія, відчуття серцебиття, тромбоцитоз, парестезія, висип, озноб, гарячка, затримка рідини, блювання, діарея, анафілаксії; можливе виникнення стану, подібного до с-му Фанконі, що супроводжувався аміноацидурією та метаболічним ацидозом; дуже рідко – с-му Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз; біль у місці ін’єкції, локальна реакція; підвищення рівня цукру в крові, вмісту лужної фосфатази, АСТ (Аспартатамінотрансфераза) або АЛТ (Аланінамінотрансфераза), білірубіну, калію, зміни інших показників функції печінки, зниження рівня Hb (рівень гемоглобіна), кількості лейкоцитів та тромбоцитів, еозинофілія, анемія та ріст протромбінового часу.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість або серйозні токсичні реакції на нетилміцин або інші аміноглікозиди; непереносимість будь-якого компонента препарату; вагітність та період лактації.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 25мг/мл по 2 мл, 100 мг/мл по 2 мл (200 мг) у фл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при виражених порушеннях. Контроль функції нирок.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосовують з обережністю у немовлят(виведення може подовжуватись, спричинюючи явища токсичності).
Особи похилого та старечого віку: З обережністю; зменшувати дозу у зв’язку зі зниженням функціональної активності нирок і можливим зниженням маси тіла.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед застосуванням визначити перехресну гіперчутливість до аміноглікозидів. У разі тяжких інфекцій, спричинених невідомими мікроорганізмами, може бути застосований на початковій стадії лікування разом із препаратами групи пеніцилінів або цефалоспоринів до одержання результатів визначення чутливості. Ефективно у випадку інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до інших аміноглікозидів. Виявляє ефективність при лікуванні тяжких стафілококових інфекцій. Контролювати функцію нирок та VIII пари черепно-мозкових нервів. Вимірювати вміст азоту сечовини в крові, рівень або кліренс креатиніну в сироватці. Рекомендується знімати серійні аудіограми. При розвитку ототоксичності або нефротоксичності провести корекцію дози або припинити застосування. Порушення вестибулярної функції може мати тимчасовий характер ч/з дію компенсаторних механізмів. Порушення кохлеарної функції зазвичай незворотні. Контроль концентрації аміноглікозиду в сироватці крові для впевненості в адекватних кількостях а/б (Антибіотик) в крові та відсутності потенційно токсичних рівнів. Дозу регулюють, щоб не допустити тривалого перевищення рівня 16 мкг/мл. Уникати рівня мінімальних концентрацій вище 4 мкг/мл. В осіб із поширеними опіками шкіри зміни у фармакокінетиці можуть призвести до зниження концентрації аміноглікозидів у сироватці. З обережністю при лікуванні хворих, які страждають на нервово-м’язові порушення, може призвести до більшої м’язової слабкості ч/з потенційну курареподібну дію на нервово-м’язові синапси. Нетилміцин для ін’єкцій містить натрію метабісульфіт та натрію сульфіт; які можуть спричиняти АР (алергічні реакції), включаючи симптоми анафілаксії та астматичні напади. Р-н для ін’єкцій може бути безбарвним (як вода) або мати блідо-жовтий колір. Р-ни темно-жовтого кольору не використовувати. Пацієнтів, які перебувають на лікуванні довше стандартного часу (понад 7 – 10 днів) або отримують дози, що перевищують рекомендовані обстежувати з метою виявлення змін з боку нирок, слуху та вестибулярного апарату
Інформація для пацієнта: Перебувати під клінічним наглядом з огляду потенційної токсичності препарату. Вживати достатню кількість рідини. При появі ознак погіршення слуху, нефротоксичності негайно звернутися до лікаря. Якщо пацієнтка завагітніла під час лікування, її проінформувати про потенційну небезпеку для розвитку плода.