Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Спіраміцин (Spiramycin)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиМакролідиСпіраміцин

Спіраміцин (Spiramycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РОВАЦИД®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • СТАРКЕТ, Юнімакс Лабораторіес/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Україна
  • СТАРКЕТ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • СТАРКЕТ-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/ТОВ "Фармекс Груп", м. Бориспіль, Україна/Україна
  • РОВАЛЕН, ВІОФАР, Греція
  • РОВАЛЕН, Фармацевтична і косметична лабораторія "ВІОФАР Лтд", Греція
  • РОВАМІЦИН®, Авентіс Інтерконтинентал/Санофі Вінтроп Індастріа, Франція/Франція
  • РОВАМІЦИН®, Авентіс Фарма Спесіаліте, Франція
  • РОВАМІЦИН®, Авентіс Фарма Спесіаліте/Фамар Ліон, Франція/Франція
  • РОВАМІЦИН®, Фамар Ліон, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Спіраміцин (Spiramycin)

Фармакотерапевтична група: JOIFA02 - - антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди.

Основна фармакотерапевтична дія: до спіраміцину чутливі такі м/о: Str., метицилін-чутливі стафілококи (Staph. aureus – має помірну чутливість); Branhamella catarralis; Bordetella pertussis; Campylobacter spp.; Corynebacterium diphtheriae; Coxiella spp.; Chlamidia spp.; Treponema spp.; Leptospira spp.; Actinomyces spp.; Eubacterium spp.; Porphyromonas spp.; Mobiluncus spp.; N. gonorrhoeae, N. meningitidis; Ureaplasma urealyticum; Legionella pneumophila; Toxoplasma gondii; до препарату помірно чутливі: Haemophilus influenzae, Bacteroides fragilis, Vibrio cholerae; Staph. aureus; проникає і накопичується у фагоцитах (нейтрофілах, моноцитах, перитонеальних і альвеолярних макрофагах); ця властивість забезпечує ефективність препарату у лікуванні інфекцій, викликаних внутрішньоклітинними збудниками.

Показання для застосування ЛЗ: захворювання ЛОР-органів (синусит, тонзиліт, отит); бронхолегеневі захворювання (г. бронхіт, загострення хр. (Хронічний) бронхіту, позагоспітальна пневмонія, включно з атиповими формами, викликаними Chlamidia, Мycoplasma, Legionella); інфекції шкіри (бешиха, вторинні інфіковані дерматози, абсцеси і флегмони); інфекції у стоматології; генітальні та урологічні негонококові інфекції (простатити, уретрити); захворювання, що передаються статевим шляхом: генітальний та екстрагенітальний хламідіоз, сифіліс, гонорея (у разі алергії до препаратів пеніцилінового ряду); токсоплазмоз (включно з токсоплазмозом вагітних) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); профілактика менінгококового менінгіту в осіб, які мали контакт з хворими на менінгіт, та профілактика рецидивуючого ревматизму в осіб, які мають алергію на пеніцилін.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендовано приймати у таких дозах: дорослим призначають: 6 млн МО (міжнародні одиниці) – 9 млн МО (міжнародні одиниці) на добу в 2 – 3 прийоми; тривалість лікування визначає лікар залежно від клінічної ситуації (в середньому 7 – 10 днів); з метою профілактики менінгококових менінгітів: дорослим призначають 3 млн. МО (міжнародні одиниці) кожні 12 год (Година) протягом 5 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея, псевдомембранозний коліт; висипання, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок; тимчасова парестезія, відхилення від норми показників функції печінки, г. (Гострий) гемоліз; васкуліт, в тому числі пурпура Геноха-Шенляйна.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для ін'єкцій по 1 500 000 МО (міжнародні одиниці) у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 1 500 000 МО (міжнародні одиниці), по 3 000 000 МО; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 1 500 000 МО, по 3 000 000 МО;

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: можна застосовувати
Лактація: при застосуванні препарату годування груддю слід перервати.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З огляду на дуже рідкісні повідомлення про випадки г. (Гострий) гемолізу у пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфат дегідрогенази, не рекомендовано застосовувати спіраміцин у цій популяції пацієнтів.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає