Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тейкопланін (Teicoplanin)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиГлікопептидиТейкопланін

Тейкопланін (Teicoplanin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НОРТЕЙК, ВЕНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Україна
  • НОРТЕЙК, ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Україна
  • НОРТЕЙК-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • НОРТЕЙК-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/ТОВ "Фармекс Груп", м. Бориспіль, Україна/Україна
  • ТАРГОЦИД, "Группо Лепетіт С.п.А.", Італія
  • ТАРГОЦИД, ТАРГОЦИД®, Группо Лепетіт С.р.Л., Італія
  • ТЕЙКО, Ципла Лтд, Індія
  • ТЕЙНІН, АКС Добфарм Інфо СА (синоатріальний) - виробник розчинника/Біомедика Фоскама Інд. Хім-Фарм., С.п.А. - виробник препаратa/Факта Фармасьютік С.п.А. - відповідальний за дозвіл до реалізації, Швейцарія/Італія/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тейкопланін (Teicoplanin)

Фармакотерапевтична група: J01ХА02 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Глікопептидні антибіотики.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; глікопептиднид а/б (Антибіотик) системної дії, продукт ферментації Acinoplanes teichomyceticus; активний проти аеробних та анаеробних грам (+) бактерій; інгібує ріст чутливих м/о (Мікроорганізм) за рахунок втручання в біосинтез мембран клітин; активний проти стафілококів (включаючи резистентні до метициліну та інших бета-лактамних а/б (Антибіотик) штамів), стрептококів, ентерококів, дифтероїдів і клостридій, включаючи Clostridium difficile; не викликає бактеріальної резистентності та перехресної резистентності, окрім тейкопланіну і ванкоміцину; активний проти таких грам (+) аеробів: паличкоподібних бактерій, лістерій, родококів/еритрококів, стафілококів – золотистого та незолотистого (у 5-15%), стрептококів, у тому числі St. pneumoniae; анаеробів: клостридій, пептострептококів, еубактерій, Propionibacterium acnes, грам (+) аероби, такі як актиноміцети, еризипелотрикс, гетероферментативні лактобацили, Leuconostoc, Nocardia asteroides, Рediococcus; а також грам (-) аероби, такі як коки; бацили та інші м/о: хламідії, мікобактерії, мікоплазми, рикетсії, трепонеми.

Показання для застосування ЛЗ: тяжкі інфекцій дихальних шляхів; сечових шляхів (верхніх та нижніх);шкіри та м'яких тканин; кісток і суглобів; сепсис/септицемії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); ендокардитів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); перитоніту, пов'язаного з безперервним амбулаторним перитонеальним діалізом БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); для лікування інфекцій в осіб з АР (алергічні реакції) на бета-лактамні а/б (Антибіотик); для профілактики виникнення інфекцій, спричинених грам (+) м/о: у стоматології; при маніпуляціях/оперативних втручаннях на ВДШ (верхні дихальні шляхи) (у тому числі при загальній анестезії), урологічних, гінекологічних або втручаннях на ШКТ (шлунково-кишковий тракт), а також для інтраперитонеального введення у пацієнтів з хр. (Хронічний) амбулаторним перитонеальним діалізом БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводиться парентерально: в/в (внутрішньовенне введення) болюсно (шляхом швидкої (3-5 хв) ін'єкції або інфузійно (30 хв), в/м (внутрішньом’язеве введення) або внутрішньоперитонеально; для дорослих доза призначається залежно від тяжкості захворювання: 6 мг/кг (приблизно 400 мг) в/в (внутрішньовенне введення) разово призначають у перший день, далі – 6 мг/кг (приблизно 400 мг) в/в (внутрішньовенне введення) або в/м (внутрішньом’язеве введення) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) або 3 мг/кг (200 мг) в/в (внутрішньовенне введення) або в/м (внутрішньом’язеве введення) призначають 1 р/добу (кількість разів на добу); пацієнтам з більшою, ніж 85 кг вагою тіла, препарат призначають у дозі 6 мг/кг; при дуже тяжких інфекціях, що загрожують життю (сепсис, ендокардит, інфекції кісток і суглобів, тяжкі пневмонії, складні інфекції), призначають у початковій дозі 6 мг/кг (приблизно 400 мг), 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 1-4 днів з подальшим переходом на підтримуючу добову дозу 6 мг/кг в/в (внутрішньовенне введення) або в/м (внутрішньом’язеве введення) БНФ; більшість пацієнтів досягає клінічного ефекту при лікуванні протягом 48 -72 год (Година); у разі ендокардиту або остеомієліту застосовують не менше 3 тижнів; внутрішньоперитонеальне введення - дорослим пацієнтам з нирковою недостатністю та вторинним перитонітом при амбулаторному перитонеальному діалізі призначають додатково 20 мг на 1 л діалізної рідини з попереднім в/в введенням 400 мг (за наявності пропасниці); визначення концентрації тейкопланіну у сироватці крові допомагає визначенню оптимальних терапевтичних доз; дозволяється продовжувати лікування довше, ніж 7 днів, забезпечуючи половину ендоперитонеальної дози протягом другої доби (20 мг/л кожної діалізної упаковки) та знижуючи на ¼ початковий рівень протягом третього тижня (20 мг/л нічної упаковки; для профілактики ендокардиту у дорослих при стоматологічних операціях: 400 мг вводять в/в під час анестезії; пацієнтам з клапанними вадами серця після їх протезування необхідно призначати у комбінації з аміноглікозидами.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль, флебіти, п/ш (підшкірне введення) абсцеси, висипи на шкірі, еритема, свербіж, пропасниця, бронхоспазм або анафілаксія; підвищення активності трансаміназ та/або лужної фосфатази, сироваткового креатиніну, еозинофілія, тромбоцитопенія, лейкопенія; нудота, блювання, діарея, запаморочення, головний біль, астенія, набряки, дискомфорт у грудній клітині, тахикардія, підвищення вмісту сечової кислоти у сироватці крові, активності амілази.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до глікопептидних а/б (Антибіотик); вагітність, лактація, період ново народжуваності.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для ін'єкцій по 200 мг, по 400 мг у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником по 3 мл в амп. (Ампула); порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 400 мг у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником по 3 мл в амп. (Ампула);порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 200 мг, по 400 у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником по 3,2 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Зростання антикоагулянтної активності у хворих, які отримували терапію оральними а/б (Антибіотик), класи а/б причетні до цього ефекту більшою мірою: фторхінолони, макроліди, цикліни, котримоксазол і деякі цефалоспорини.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосовувати за життєвими показаннями. 
Лактація: Відсутні дані щодо проникнення в грудне молоко, тому годування груддю під час лікування не рекомендується. 

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при пересадці серцевого клапана.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при зниженій функції. Контроль функції при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Немовлята до 2 місяців (за винятком новонароджених): доза та тривалість лікування залежать від типу та тяжкості інфекції
Особи похилого та старечого віку: люди літнього віку з нирковою недостатністю: протягом перших 3 днів дотримуватися стандартного режиму лікування

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Регулярний розгорнутий аналіз крові під час тривалого лікування, лікування високими дозами. Проводити повторні дослідження функції нирок і слуху, особливо при тривалому лікуванні пацієнтів з нирковою недостатністю; супутньому або подальшому застосуванні ЛЗ (лікарський засіб), здатних чинити нейротоксичну та нефротоксичну дію. З обережністю у пацієнтів з підвищеною чутливістю до ванкоміцину, може спостерігатися перехресна чутливість. Проте наявність в анамнезі "с-му червоної людини", пов`язаного з ванкоміцином, не є протипоказанням до застосування тейкопланіну. Містить 11 мг натрію в одиниці дози. Це враховувати хворим, які дотримуються суворої дієти з низьким вмістом солі.
Інформація для пацієнта: Можливий ризик виникнення запаморочення, застерегти від керування транспортними засобами та працювати з механізмами у разі появи цих симптомів.