Сульфадиметоксин (Sulfadimethoxine) |
Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засоби → Антибактеріальні засоби → Сульфаніламіди і триметоприм → Сульфадиметоксин
Сульфадиметоксин (Sulfadimethoxine)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- СУЛЬФАДИМЕТОКСИН, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
- СУЛЬФАДИМЕТОКСИН, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
- СУЛЬФАДИМЕТОКСИН, ТОВ "Агрофарм", м. Ірпінь, Київська обл., Україна
- СУЛЬФАДИМЕТОКСИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
- СУЛЬФАДИМЕТОКСИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
Ціни в аптеках:
- Ціни на сульфадиметоксин в аптеках
- Ціни на сульфадиметоксин-дарниця в аптеках
- Ціни на сульфадиметоксин-здоров'я в аптеках
Інструкція для застосування: Сульфадиметоксин (Sulfadimethoxine)
Фармакотерапевтична група: J01ED01 - атибактеріальні засоби для системного застосування. Сульфаніламід тривалої дії.
Основна фармакотерапевтична дія: протимікробна дія; ефективний відносно грам (+) (Streptococuss spp., Staph. spp., S. pneumoniae), грам (-) (Proteus spp., E. coli, Shigella dysenteriae, Klebsiella pneumoniae) бактерій; механізм дії обумовлений конкуруючим антагонізмом з параамінобензойною кислотою, пригніченням дигідроптероатсинтетази, порушенням синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів та піримідинів; активний відносно вірусу трахоми.
Показання для застосування ЛЗ: ангіна, гайморит, отит, пневмонія, бронхіт, запальні захворювання жовчо- та сечовивідних шляхів, бешиха, ранові інфекції, трахома, гонорея.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають внутрішньо 1 р/добу (кількість разів на добу) після їжі; дорослим при інфекціях легкого і середнього ступеня тяжкості в перший день призначають 1–2 г, у наступні дні – 0,5–1 г відповідно; після нормалізації t° (Температура) тіла препарат у підтримуючих дозах застосовують ще протягом 2–3 днів; курс лікування залежно від тяжкості захворювання становить 7 – 14 днів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, нудота, блювання, диспептичні явища, АР (алергічні реакції) (кропив’янка), лейкопенія, кристалурія, гарячка.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до сульфаніламідів; виражені порушення функції нирок, печінки, вагітність, лактація; наявність в анамнезі реакцій на прийом сульфаніламідів (агранулоцитоз, лейкопенія, гемолітична анемія, медикаментозна гарячка, тяжкий дерматит, гепатит).
Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 500 мг
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Знижує ефективність бактерицидних а/б (Антибіотик), що діють тільки на мікроорганізми, які поділяються (у тому числі пеніцилінів, цефалоспоринів). Антибактеріальну активність його знижують прокаїн, бензокаїн і тетракаїн, підсилюють – барбітурати і ПАСК. Метотрексат і фенітоїн підвищують токсичність його; НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), тіоацетазон, хлорамфенікол, мієлотоксичні препарати підсилюють токсичну дію на кров. Підсилює дію антикоагулянтів непрямої дії, фенітоїну, сульфаніламідів з гіпоглікемічною дією; знижує ефективність пероральних контрацептивів. Похідні піразолону, індометацин і саліцилати збільшують вільну фракцію його в крові.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: можливе, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плоду.
Лактація: можливе, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для дитини.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Протипоказаний дітям до 3 років.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Обмеженнями для медичного застосування є хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність). При курсовому лікуванні проводити систематичний контроль стану функції нирок і картини периферичної крові.
Інформація для пацієнта: Рекомендується велика кількість лужного пиття, достатнє для підтримки діурезу на рівні не менше 1,2 л/добу для дорослих. Дотримуватися режиму дозування, застосовувати призначену дозу ч/з 24 год (Година), не пропускати прийому. У випадку пропуску дози застосовувати її якомога швидше; не застосовувати, якщо майже настав час прийому наступної дози; не подвоювати дозу. Уникати впливу прямих сонячних променів і УФ опромінення