Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ніфуроксазид (Nifuroxazide)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиНітрофураниНіфуроксазид

Ніфуроксазид (Nifuroxazide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕКОР, Спільне українсько-іспанське підприємство "Сперко Україна", м. Вінниця, Україна
  • НІФУРОКСАЗИД, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • НІФУРОКСАЗИД, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль/ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна/Україна
  • НІФУРОКСАЗИД, ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна
  • ЕНТЕРОФУРИЛ, ЕНТЕРОФУРИЛ®, Босналек д.д., Боснія і Герцеговина
  • НІФУРОКСАЗИД, Гедеон Ріхтер Румунія АТ (артеріальний тиск), Румунія
  • НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР, Гедеон Ріхтер Румунія АТ (артеріальний тиск) (виробництво готової продукції)/ТОВ "Гедеон Ріхтер Польща" (контроль серії, оформлення сертифікатів якості, випуск серії), Румунія/Польща
  • НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР, ТОВ "Гедеон Ріхтер Польща", Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ніфуроксазид (Nifuroxazide)

Фармакотерапевтична група: А07АХ03 - протимікробний засіб для лікування інфекційно-запальних захворювань кишечнику.

Основна фармакотерапевтична дія: бактеріостатично або бактерицидно (залежно від дози) дія; кишковий антисептик; активний відносно більшості збудників кишкових інфекцій (також штамів-мутантів, стійких до інших протимікробних засобів): грам (+) (сімейство Staph.) і грам (-) (сімейство Enterobacterіаceae: Escherichia, Citrobacter, Enterobacter, Klebsiella, Salmonella, Shigella, Proteus, Yersinia), а також Vibrio cholerae. Не активний відносно бактерій роду Pseudomonas і роду Proteus (вид Proteus inconstans), а також штамів підгрупи A виду Providentia alcalifaciens; порушує синтез білків у патогенних бактеріях; у середньотерапевтичних дозах виявляє бактеріостатичну активність, а в більш високих – бактерицидну; у терапевтичних дозах практично не порушує рівноваги симбіотної бактеріальної флори товстого кишечнику; не спичинює розвитку резистентних штамів патогенних м/о (Мікроорганізм) і перехресної стійкості бактерій до інших протимікробних засобів, що дозволяє при генералізованих інфекціях призначати його в комплексній терапії із системними препаратами; при кишкових інфекціях вірусного генезу запобігає розвитку бактеріальної суперінфекції.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) діарея інфекційного генезу; хр. (Хронічний) коліти та ентероколіти інфекційної етіології; комплексне лікування с-му дисбіозу кишечнику; профілактика інфекційних ускладнень з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт) при хірургічних операціях.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймається внутрішньо, незалежно від прийому їжі; діти від 7 років і дорослі - по 2 капс. (капсули) 4 р/добу (кількість разів на добу) (200 мг 4 р/добу (кількість разів на добу), МДД (максимальна добова доза) – 800 мг), тривалість лікування не більше 7 діб; дітям від 1 до 6 місяців - по 2,5 мл суспензії 2-3 р/добу (кількість разів на добу); дітям від 7 місяців до 2-х років - по 2,5 мл суспензії 4 р/добу (кількість разів на добу); діти від 3 до 7 років - по 5 мл суспензії 3 р/добу (кількість разів на добу); діти від 7 років і дорослі - по 5 мл суспензії 4 р/добу; тривалість лікування не більше 7 діб; дорослим і дітям старше 6 років призначають по 2 табл. (Таблетки) 4 р/добу через рівні проміжки часу (через кожні 6 год); курс лікування - 5 - 7 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: тимчасовий біль у животі, нудота, посилення діареї; індивідуальна гіперчутливість до препарату (задишка, шкірні висипання, свербіж).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, а також у разі алергії на похідні 5-нітрофурану.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 100 мг, по 200 мг; суспензія для перорального застосування по 90 мл (220 мг/5 мл) у фл. (Флакон); суспензія оральна, 200 мг/5 мл по 90 мл у фл. (Флакон) або у банках; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 100 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 200 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не рекомендується застосовувати з сорбентами, з препаратами, до складу яких входить спирт.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: уникати прийому
Лактація: можна застосовувати.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Рекомендується для дітей старше 7 років(табл.). До 1 місяця – протипоказаний (суспензія).
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Необхідна супутня регідратаційна терапія (пероральна або в/в), яка розраховується в залежності від інтенсивності діареї. Тривалість лікування не повинна перевищувати 7 днів. Якщо діарея ускладнена сепсисом, потрібно призначати разом з антибактеріальними препаратами, які використовуються для лікування кишкових інфекцій, тому що він не всмоктується у кишковику і не поступає в загальний кровообіг.
Інформація для пацієнта: Вживання алкоголю суворо заборонено.