Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Піразинамід (Pyrazinamide) *

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротитуберкульозні засобиПротитуберкульозні препарати І рядуПіразинамід

Піразинамід (Pyrazinamide) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПІРАЗИНАМІД, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • ПІРАЗИНАМІД, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ПІРАЗИНАМІД, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
  • ПІРАЗИНАМІД-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • МАКРОЗИД 500, Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія
  • ПАЙЗИНА, Люпін Лімітед, Індія
  • ПІРА 500, ПІРА 750, СВІЗЕРА ЛАБС ПРАЙВЕТ ЛІМІТЕД, Індія
  • ПІРАЗИНАМІД, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Піразинамід (Pyrazinamide)

Фармакотерапевтична група: J04AK01 – протитуберкульозні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: туберкулостатична; руйнує М. tuberculosis на стадії внутрішньоклітинного ділення; особливо ефективний протягом перших місяців лікування; завжди призначається разом з іншими туберкулостатиками (ізоніазидом, етамбутолом, рифампіцином) для того, щоб запобігти розвитку стійких до піразинаміду штамів М. tuberculosis; добре проникає в осередки туберкульозного ураження, і його специфічна активність не зменшується у кислому середовищі казеозних мас, що дає змогу призначати препарат при туберкуломах, казеозних лімфаденітах, казеозно-пневмонічних процесах.

Показання для застосування ЛЗ: лікування всіх форм туберкульозу (в комбінації з іншими туберкулостатиками) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск)

Спосіб застосування та дози ЛЗ: звичайна доза для дорослих становить від 15 до 30 мг/кг/ добу; максимальна добова доза не повинна перевищувати 2 г; можливі випадки використання підвищеної дози, тобто від 50 мг до 70 мг/кг/добу, два або три рази на тиждень - при дворазовому прийомі на тиждень максимальна добова доза не повинна перевищувати 4 г, при триразовому прийомі - 3 г; звичайна доза для дітей становить від 15 до 30 мг на 1 кг/добу; максимальна добова доза не повинна перевищувати 2 г; можливі випадки використання підвищеної дози, тобто від 50 мг до 70 мг/кг/добу, два або три рази на тиждень - при призначенні двічі на тиждень максимальна добова доза не повинна перевищувати 4 г; при призначенні тричі на тиждень - 3 г; пацієнтів похилого віку звичайно лікують у дозах, близьких до нижньої межі звичайної дози для дорослих.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: порушення функції печінки, нудота, блювання, диспептичні явища, шкірний висип, свербіж, артралгія, гіперурикемія, загострення подагри; рідко - фотосенсибілізація, гарячка, міалгія, інтерстиціальний нефрит, анорексія, дизурія, схильність до тромбоутворення, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до активної речовини та інших інгредієнтів цих ліків, а також пацієнти з тяжкими порушеннями функції печінки і хворих на г. (Гострий) подагру.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 500 мг, по 750 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Утримуватися від вживання алкогольних напоїв, може посилити шкідливу дію алкоголю. Застосування з ізоніазидом може зменшити концентрацію ізоніазиду в сироватці. Паралельний прийом піразинаміду та етіонаміду збільшує ризик уражень печінки, особливо у діабетиків. Піразинамід знижує метаболізм циклоспорину і зменшує рівень циклоспорину в сироватці. Застосування з фенітоїном може збільшити концентрацію фенітоїну в сироватці і виникають ознаки інтоксикації фенітоїном. Може зменшувати ефективність препаратів, які використовуються для лікування подагри, і які сприяють виведенню сечової кислоти з організму (алопуринол, колхіцин, пробенецид, сульфінпіразон); змінити дозування цих медикаментів. Застосування з алопуринолом може зменшити метаболізм метаболітів піразинаміду.. Зидовудин може значно зменшити рівень піразинаміду в сироватці і збільшити ризик анемії.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Приймати, якщо потенційна користь для матері перевищує можливий ризик для плода.
Лактація: Не рекомендується годувати груддю під час лікування

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Зменшити дозу.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Звичайна доза розраховується мг на 1 кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Лікують у дозах близьких до нижньої межі звичайної дози для дорослих.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Приймати регулярно та завершити повний курс лікування. Затримує екскрецію уратів нирками, що виявляється як гіперурикемія, звичайно без ознак подагри. Обережно призначати діабетикам, тому що лікування ЦД (цукровий діабет) може ускладнитися. У хворих на порфірію може спричинити г. (Гострий) напади порфірії. Обережно призначати пацієнтам з відомою гіперчутливістю до етіонаміду, ізоніазиду, ніацину або інших хімічно подібних ліків, такі пацієнти можуть виявитись гіперчутливими також до піразинаміду
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Піразинамід