Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фтивазид (Ftivazide)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротитуберкульозні засобиПротитуберкульозні препарати І рядуФтивазид

Фтивазид (Ftivazide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФТИВАЗИД, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фтивазид (Ftivazide)

Фармакотерапевтична група: J04AC03 – протитуберкульозні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: блокує синтез міколінової кислоти і викликає загибель клітин; порушує синтез фосфоліпідів, утворює інтра- та екстрацелюлярні хелатні комплекси із двохвалентними іонами, гальмує окислювальні процеси і синтез ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) і РНК (рибонуклеїнова кислота); викликає ушкодження мембрани МБТ (мікобактерії туберкульозу), інгібує в них метаболічні і окислювальні процеси, пригнічує синтез нуклеїнових кислот.

Показання для застосування ЛЗ: Активний туберкульоз у дорослих та дітей (усі форми та локалізація) у комбінації з іншими протитуберкульозними засобами

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо; дорослим призначають по 0,5 г 1-3 р/добу (кількість разів на добу); дітям − із розрахунку 0,02-0,04 г/кг (але не більше 1,5 г/добу) 3 р/добу (кількість разів на добу); загальна курсова доза для кожного хворого індивідуальна, залежно від характеру та форми захворювання і ефективності лікування. При туберкульозному вовчаку призначають по 0,25-0,3 г 3-4 р/добу (кількість разів на добу); на курс − 40-60 г; при необхідності курс лікування повторюють 2-3 рази з місячною перервою. Максимальні дози: для дорослих: разова − 1 г, добова − 1,5 г; для дітей: разова - 0,5 г, добова - 1,5 г. (Гострий) Максимальна курсова доза - 40-60 г; термін лікування - 6-8 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, сонливість, порушення сну, периферичний неврит та неврит зорового нерва; нудота, блювання, відчуття сухості у роті, біль в епігастральній ділянці; у чоловіків - гінекомастія; у жінок - менорагія; біль у ділянці серця, підвищена кровоточивість; лихоманка, шкірні висипання; депресія, у поодиноких випадках − психоз, ейфорія, розлад пам'яті, у хворих на епілепсію можливе почастішання судомних нападів; лікарський гепатит

Протипоказання до застосування ЛЗ: стенокардія, декомпенсовані вади клапанів серця, органічні захворювання ЦНС (центральна нервова система), захворювання нирок нетуберкульозного характеру з проявами ниркової недостатності, підвищена чутливість до фтивазиду та інших компонентів препарату, алкоголізм, психічні захворювання, годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,5 г.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

При лікуванні туберкульозу застосовується в комплексі з іншими ПТП (протитуберкульозні препарати), зокрема з а/б (Антибіотик). Посилює побічні ефекти парацетамолу, алкоголю, карбамазепіну, гепатотоксичних препаратів, дію антикоагулянтів. Знижує дію мінералокортикоїдів і ГК (Глюкокортикоїди).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Слід співставити очікуваний терапевтичний ефект з можливим ризиком для плоду.
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при стенокардії, декомпенсованих вадах клапанів серця.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям − із розрахунку 0,02−0,04 г/кг (але не більше 1,5 г на добу)
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Періодично проводити дослідження очного дна, гостроти зору і визначення полей зору. Для запобігання розвитку невритів одночасно призначають вітаміни В1 і В6. Може застосовуватись для лікування пацієнтів з підвищеною чутливістю до ізоніазиду. 
Інформація для пацієнта: Утримуватися від керування транспортними засобами і роботи з механізмами.