Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Амікацин (Amikacin) *

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротитуберкульозні засобиПротитуберкульозні препарати ІІ рядуАмікацин

Амікацин (Amikacin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АМІБІОТІК, ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/НЕОН ЛАБОРАТОРИС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Індія/Україна
  • АМІБІОТІК-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/НЕОН ЛАБОРАТОРИС ЛІМІТЕД, Україна/Індія
  • АМІК, АМІКАЦИНУ СУЛЬФАТ, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
  • АМІКАЦИНУ СУЛЬФАТ, ТОВ "Львівтехнофарм", м. Львів, Україна
  • АМІЦИЛ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • АМІКАЦИН, ВАТ "Красфарма", м. Красноярськ, Російська Федерація
  • ЛОРІКАЦИН, Ексір Фармасьютикал Ко., Іран
  • ФЛЕКСЕЛІТ, Фармацевтична лабораторія "БРОС ЛТД", Греція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Амікацин (Amikacin)

Фармакотерапевтична група: J01GB06 – антибактеріальні засоби для системного застосування. Аміноглікозиди

Основна фармакотерапевтична дія: має бактерицидну дію по відношенню до МБТ (мікобактерії туберкульозу), що активно розмножуються та розташовані позаклітинно, за рахунок пригнічення синтезу білка в мікробній клітині; активний також по відношенні до більшості грам (-) м/о (Мікроорганізм) та деяких грам (+) м/о (Мікроорганізм).

Показання для застосування ЛЗ: мультирезистентний туберкульоз при визначенні чутливості до нього МБТ (мікобактерії туберкульозу) туберкульозу ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) ¹.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: в/м (внутрішньом’язеве введення) по 15 мг/кг маси тіла при щоденному прийомі і також 15 мг/кг маси тіла при інтермітуючому прийомі 2-3 рази на добу в комплексі з іншими протитуберкульозними препаратами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ¹.

¹ - наведений спосіб застосування ЛЗ (лікарський засіб) відповідає останнім рекомендаціям ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) (2005 р.)

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нефротоксичність (значне підвищення або зниження частоти виділення сечі або кількості сечі, підвищена спрага, втрата апетиту, нудота, блювання), протеїнурія, циліндрурія, підвищення рівня креатиніну, залишкового азоту, нейротоксичність (посмикування м’язів, затерплість, епілептичні напади, дзвін у вухах), ототоксичність (втрата або зниження слуху, подзенькування, гудіння або відчуття наповненості у вухах), вестибулярна токсичність (порушення координації рухів, тремтіння, нудота, блювання); рідко - гіперчутливість або нейром’язове блокування (затруднення подиху, тяжкість і слабкість), АР (алергічні реакції) (шкірні висипання, свербіж, пропасниця, набряк Квінке), зміна складу периферичної крові (анемія, лейкопенія, гранулоцитопенія, тромбоцитопенія), підвищення активності трансаміназ крові.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до аміноглікозидної групи та їх похідних; тяжка ниркове недостатність, неврит слухового нерва; вагітність, лактація.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для ін`єкцій по 0,125 г, 0,5 г, по 1,0 г, по 250 мг у фл. (Флакон); порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 0,25 г, по 0,5 г, по 1 г у фл. (Флакон); р-н для ін'єкцій, 125 мг/мл по 2,0 мл у фл. (Флакон); р-н для ін'єкцій, 250 мг/мл по 1 мл, або по 2 мл, або по 4 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій, 250 мг/мл по 2,0 мл або 4,0 мл у фл. (Флакон); р-н для ін'єкцій, 50 мг/мл по 2 мл в амп.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: З обережністю для немовлят
Особи похилого та старечого віку: З обережністю, зменшувати дозу

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед застосуванням потрібно визначити перехресну гіперчутливість до аміноглікозидів. Може спричиняти нейром’язове блокування. За наявності у хворого міастенії або паркінсонізму це може виявитись у подальшій скелетно-м’язовій слабкості. Необхідний аналіз сечі до або під час лікування, періодичне обстеження та запис аудіограми, визначення вестибулярної функції. Якщо спостерігається ниркова, вестибулярна або слухова недостатність, зменшення дози або припинення прийому амікацину. Застосування препарату може змінити такі лабораторні тести: визначення сироваткової аланінамінотрансферази, алкалінфосфату, аспартат-амінотрансферази, білірубіну, лактатдегідрогенази, сечового азоту, креатиніну, іонів кальцію, магнію, калію, натрію.
Інформація для пацієнта: Вживати достатню кількість рідини. При появі ознак погіршення слуху, нефротоксичності негайно звернутися до лікаря.

Комбіновані препарати, що містять Амікацин