Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Капреоміцин (Capreomycin) *

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротитуберкульозні засобиПротитуберкульозні препарати ІІ рядуКапреоміцин

Капреоміцин (Capreomycin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАПОЦИН, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
  • КАПРЕОМІЦИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • КАПРЕОМІЦИН, ТОВ "Авант", м. Київ, Україна
  • КАПОЦИН, Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Капреоміцин (Capreomycin)

Фармакотерапевтична група: J04AB30 – протитуберкульозні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: інгібує синтез білка у бактеріальній клітині, проявляє сильну бактеріостатичну дію на різні штами M.tuberculosis; МІК in vitro по відношенню М. tuberculosis становить 0,5-16 мкг/мл; дія препарату на М. bovis дещо слабше, ніж на М. tuberculosis; іn vivo має більш виражену антимікобактеріальну дію, яка проявляється внутрішньоклітинно; при монотерапії швидко спричиняє появу резистентних штамів, характеризується наявністю перехресної стійкості до канаміцину.

Показання для застосування ЛЗ: комбіноване лікування туберкульозу легень, у т.ч. у випадку неефективності або непереносимості препаратів І ряду БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймається тільки парентерально: в/м (внутрішньом’язеве введення) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (переважно) або в/в (внутрішньовенне введення); 1 г попередньо р-няють у 2 мл 0,9% р-ну натрію хлориду або стерильної води для ін’єкцій, для в/в (внутрішньовенне введення) інфузії додатково розводять у 100 мл 0,9% р-ну натрію хлориду (вводять протягом 60 хв); дорослим - 1 г 1 р/добу (кількість разів на добу), щодня протягом 60-120 днів, потім 2-3 рази в тиждень протягом 12-24 міс, у комбінації з іншими протитуберкульозними препаратам; максимальна добова доза - не більше 20 мг/кг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: токсичний нефрит, ушкодження нирок з некрозом канальців, дизурія, ниркова недостатність, підвищення рівня азоту сечовини в крові більше 20-30 мг/100 мл (46%) і креатиніну в сироватці крові, поява в сечі аномального осаду або формених елементів крові; незвична втома або слабкість, сонливість; зниження слуху, у т.ч. необоротне; порушення координації рухів, нестійкість ходи, запаморочення; нервово-м’язова блокада; нудота, блювання, анорексія, спрага; гепатотоксичність з порушенням функціональних показників печінки; шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри, набряки; лейкоцитоз, лейкопенія, еозинофілія, тромбоцитопенія; порушення електролітного балансу, у т.ч. гіпокаліємія; міалгія, затруднення дихання; підвищення (Температура) тіла; інфільтрація, розвиток стерильних абсцесів або посилена кровоточивість у місці введення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, вагітність, годування груддю, дитячий вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін`єкцій по 1 г у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не застосовувати з парентеральними ПТП (протитуберкульозні препарати), які виявляють ото- та нефротоксичність. З обережністю у комбінації з поліміксином, колістином, амікацином, гентаміцином, тобраміцином, ванкоміцином, канаміцином, неоміцином ч/з можливу сумацію нефро- та ототоксичної дії

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Корекція режиму дозування в залежності від кліренсу креатиніну.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначають пацієнтам, схильним до АР (алергічні реакції), особливо при лікарській алергії. Контролювати показники функції нирок, проводити аудіометрію та оцінку функції вестибулярного апарату, контролювати рівень калію у плазмі крові.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає