Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бетаксолол (Betaxolol) *

Категорія: Кардіологіяβ –адреноблокаториСелективні (β1) - адреноблокаториБетаксолол

Бетаксолол (Betaxolol) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БЕТАКОР, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • БЕТАК, Медокемі ЛТД, Кіпр
  • ЛОКРЕН®, Санофі Вінтроп Індастріа, Франція
  • ЛОКРЕН®, Санофі-Синтелабо, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бетаксолол (Betaxolol)

Фармакотерапевтична група: С07АВ05 - селективний блокатор β-адренорецепторів.

Основна фармакотерапевтична дія: антиангінальна, антиаритмічна, гіпотензивна дія; кардіоселективна β-блокуюча дія; не виявляє власної симпатоміметичної дії; має слабкий мембраностабілізуючий ефект у концентраціях, які перевищують рекомендовані терапевтичні дози.

Показання для застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія), профілактика нападів стенокардії напруження.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: звичайна доза – 1 табл. (Таблетки) по 20 мг/добу при АГ (артеріальна гіпертензія) та з метою профілактики нападів стенокардії напруження; максимальна рекомендована доза - 40 мг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: астенія, похолодання кінцівок, брадикардія, шлунково-кишкові розлади (болі в животі, нудота та блювання), імпотенція, безсоння; уповільнення AV-провідності або посилення існуючої AV-блокади, СН (серцева недостатність), зниження АТ (артеріальний тиск), бронхоспазм, гіпоглікемія, с-м (Синдром) Рейно, погіршення переміжної кульгавості, різні шкірні реакції, включаючи псоріазоподібні висипання або загострення псоріазу, парестезія, відчуття сухості в очах, нічні кошмари; поява антинуклеарних а/т (антитіло), яка тільки у виняткових випадках супроводжувалась клінічними проявами типу системного червоного вовчака.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; тяжкі форми БА (бронхіальна астма) та хр. (Хронічний) обструктивні захворювання легенів; рефрактерна СН (серцева недостатність); кардіогенний шок; AV-блокада ІІ та ІІІ ступеня у хворих, які не мають водія ритму; монотерапія препаратом при типовій формі стенокардії Принцметала; СССВ (синдром слабкості синусового вузла), включаючи СА-блокаду; брадикардія (<45–50 ударів за хв); тяжкі форми с-му Рейно та порушення периферичного кровообігу; нелікована феохромоцитома; артеріальна гіпотензія; комбінована терапія з флоктафеніном, сультопридом, аміодароном, бепридилом, дилтіаземом і верапамілом; уроджена галактоземія, с-м (Синдром) мальабсорбції глюкози/галактози або дефіцит лактази; годування груддю; діти до 14 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, ділимі по 20 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 20 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 20 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Резерпін - можливі синергічні ефекти та розвиток гіпотензії і брадикардії. Обережно з адренергічними психотропними препаратами.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У новонароджених, матері яких застосовували препарат, дія його зберігається протягом декількох днів після народження. Ризик виникнення гіпоглікемії,брадикардії у плоду
Лактація: Годування груддю в період лікування не рекомендується. У випадку, коли потенційна користь виправдовує можливий ризик

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Зменшити дозу при ЧСС (частота серцевих скорочень) нижче 50–55 ударів за хв (Хвилина)., клінічних проявах брадикардії. З обережністю при AV (атріовентрикулярний) блокаді, СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: На початку терапії - клінічне спостереження.
Порушення функції нирок: Корекція дози залежно від концентрації креатиніну в крові або кліренсу креатиніну.
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при вираженому обмеженні функції легенів, БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовувати.
Особи похилого та старечого віку: Лікування починати з малої дози та під ретельним наглядом

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Лікування не припиняти раптово, особливо у хворих на ІХС (ішемічна хвороба серця). Дозу знижувати поступово, протягом 1-2 тиж, а при необхідності одночасно почати замісну терапію, щоб уникнути прогресування стенокардії. Перед початком лікування провести оцінку дихальної функції. Дозу зменшити, якщо ЧСС (частота серцевих скорочень) у стані спокою нижче за 50–55 ударів/хв. та є клінічні прояви брадикардії. Враховуючи негативний дромотропний ефект, з обережністю призначають пацієнтам з AV (атріовентрикулярний) блокадою I ступеня. Може призводити до погіршення стану хворих з порушеннями периферичного кровообігу. При лікуванні гіпертензії, спричиненої феохромоцитомою, потрібний ретельний моніторинг АТ (артеріальний тиск). Повідомити анестезіолога, що хворий проходить лікування бета-блокатором. За необхідності припинення лікування та відміни вважається достатнім 48 год (Година) для відновлення чутливості до катехоламінів. При анестезії застосовувати засоби, які пригнічують міокард найменшою мірою, а втрата крові повинна бути компенсована. Маскує СС (серцево-судинний) симптоми тиреотоксикозу. Якщо використовується для зниження ВТ (внутрішньоочний тиск) при закритокутовій глаукомі, його застосовувати тільки у комбінації з міотичними засобами. Обережність при застосуванні у хворих на с-м (Синдром) Sicca або подібними порушеннями утворення слізної плівки
Інформація для пацієнта: При ЦД (цукровий діабет) посилити самоконтроль рівня глюкози в крові на початку лікування.
Містить активну субстанцію, яка може давати позитивну реакцію при проведенні тестів антидопінгового контролю. При застосуванні препарату заборонено носити м’які контактні лінзи, оскільки бензалконію хлорид, який затримується у лінзах, може спричинити пошкодження рогівки. Дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій