Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Римантадин (Rimantadine) **

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротивірусні засобиЗасоби, що застосовуються для профілактики й лікування грипуРимантадин

Римантадин (Rimantadine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РЕМАНТАДИН-КР, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • РИМАНТАДИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • РЕМАВІР, АТ (артеріальний тиск) "Олайнфарм", Латвія
  • РЕМАВІР 20 мг, РЕМАНТАДИН,АТ Олайнський хіміко-фармацевтичний завод "Олайнфарм", Латвія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Римантадин (Rimantadine)

Фармакотерапевтична група: J05AC02 - противірусні засоби прямої дії. Циклічні аміни.

Основна фармакотерапевтична дія: противірусна дія; активний відносно різних штамів вірусу грипу А (особливо А2 типу) і слабко активний відносно вірусу грипу В; механізм гальмівної дії на розмноження (реплікацію) вірусу грипу А вивчений недостатньо; вибірково взаємодіє з трансмембранним вірусним білком М2, перешкоджаючи виконанню його функції як протонного насоса; запобігання римантадином процесу закислення блокує злиття вірусної оболонки з мембранами ендосом перешкоджає передачі вірусного генетичного матеріалу в цитоплазму клітини; також пригнічує вихід вірусних часток із клітини, тобто перериває транскрипцію вірусного генома; застосування римантадину протягом 2-3 днів до та 6-7 днів після виникнення клінічних проявів грипу типу А знижує захворюваність, вираженість симптомів захворювання і ступінь серологічної реакції; зменшення пропасниці і системних проявів може відбувається при застосуванні препарату протягом 48 год (Година) після виникнення перших симптомів грипу; при грипі, спричиненому вірусом В, діє як антитоксичний препарат.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика і раннє лікування грипу у дітей від 1 до 7 років; профілактика ефективна при контактах із хворими вдома, при поширенні інфекції в обмежених колективах і при високому ризику виникнення захворювання під час епідемії грипу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають внутрішньо під час грипу - дорослим протягом першого дня препарат призначають по 100 мг (2 табл.) З р/добу (кількість разів на добу), протягом другого та третього дня - по 100 мг 2 р/добу (кількість разів на добу), протягом четвертого та п'ятого дня - по 100 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); протягом першого дня захворювання можливе вживання препарату по 3 табл. (Таблетки) 2 р/добу (кількість разів на добу) або 6 табл. (Таблетки) на 1 прийом; дітям у віці від 7 до 10 років - по 50 мг (1 табл.) 2 /добу, від 11 до 14 років - по 50 мг 3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість курсу лікування - 5 днів; для профілактики грипу дорослим - по 50 мг (1 табл.) 1 р/добу, курс - близько ЗО днів; якщо не прийняли чергову дозу препарату, слід продовжувати початий курс, не збільшуючи дози; для профілактики енцефаліту вірусної етіології (призначати відразу після укусу кліща, але не пізніше 48 год) дорослим - по 100 мг (2 табл.) 2 р/добу протягом 3 днів, в окремих випадках - 5 днів; в окремих випадках (групам ризику, учасникам походів до лісу та вкритої рослинністю місцевості, під час проживання в наметах та ін.) на термін близько 15 днів допустима профілактика кліщового енцефаліту вірусної етіології (без укусу кліща) - по 1 табл. (Таблетки) (50 мг) 2 р/добу (лише дорослим); для лікування грипу сироп за такою схемою: дітям від 1 до 3 років – у 1-й день по 20 мг, 10 мл (2 ч.л.) сиропу 3 р/добу (добова доза – 60 мг); 2-й та 3-й дні – по 10 мл, 2 р/добу (добова доза – 40 мг); 4-й день – 10 мл, 1 р/добу (добова доза – 20 мг); дітям від 3 до 7 років: у 1-й день – 30 мг, 15 мл (3 ч.л.) сиропу 3 р/добу (добова доза – 90 мг); 2-й та 3-й дні – по 3 ч.л. (чайна ложка) 2 р/добу (добова доза - 60 мг); 4-й день – 3 ч.л. (чайна ложка) 1 р/добу (добова доза – 30 мг); для профілактики грипу: дітям від 1 до 3 років – по 20 мг, 10 мл (2 ч.л.) сиропу, 1 р/добу, дітям від 3 до 7 років – по 30 мг, 15 мл (3 ч.л.) сиропу 1 р/добу протягом 10-15 днів, залежно від вогнища інфекції; добова доза римантадину не повинна перевищувати 5 мг/кг маси тіла.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, болі в епігастрії, метеоризм, анорексія; головний біль, запаморочення, безсоння, неврологічні реакції, порушення концентрації уваги; гіпербілірубінемія, АР (алергічні реакції) (шкірне висипання, свербіж, кропив’янка), астенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, г.захворювання печінки, г. (Гострий) і хр. (Хронічний) захворювання нирок, тиреотоксикоз, вік дітей до 1 року.

Форми випуску ЛЗ: порошок дозований по 1 г (20 мг/дозу); табл. (Таблетки) по 50 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Парацетамол та ацетилсаліцилова кислота зменшують ефективність ремантадину. Даних про одночасне вживання з алкоголем немає, проте утримуватись від приймання алкоголю, оскільки можуть виникнути непередбачені реакції з боку ЦНС (центральна нервова система).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при важких ССЗ, порушеннях серцевого ритму.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при хр. (Хронічний) захворюваннях.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при захворюваннях.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Призначати дітям у віці від 7 років.
Особи похилого та старечого віку: Рекомендують зменшення дози препарату.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Дотримуватись обережності при призначенні особам із захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт), тяжкими порушеннями функції печінки, важкими захворюваннями ССС, порушеннями серцевого ритму, особам похилого віку, рекомендується зниження дози препарату. При показаннях в анамнезі на епілепсію і протисудомну терапію на фоні прийому римантадину підвищується ризик розвитку епілептичного нападу, тоді застосовують у дозі 100 мг/день одночасно з протисудомною терапією. Якщо розвиваються напади, прийом припиняють.
Інформація для пацієнта: При керуванні транспортними засобами дотримуватися обережності, оскільки може спричиняти побічні ефекти з боку ЦНС