Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Озельтамивір (Oseltamivir)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротивірусні засобиЗасоби, що застосовуються для профілактики й лікування грипуОзельтамивір

Озельтамивір (Oseltamivir)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ОЗЕЛЬТАМІВІР-ЗДОРОВ'Я, ТАМІВІР,ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ОЗЕЛЬТАМІВІР, СТРАЙДС АРКОЛАБ ЛТД./Гетеро Драгс Лімітед, Індія/Індія
  • ТАМІВІР, Гетеро Драгс Лімітед, Індія
  • ТАМІВІР, СТРАЙДС АРКОЛАБ ЛТД., Індія
  • ТАМІГРИП, Ципла Лтд, Індія
  • ТАМІФЛЮ, Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд (пакування)/Сенексі САС для Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд/Рош Фарма АГ (артеріальна гіпертензія) для Рош Регістрешіон Лімітед, Швейцарія/Франція/ Швейцарія/Німеччина/ Великобританія
  • ТАМІФЛЮ, Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд (пакування)/Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія за ліцензією Джилід Сайнсес Фостер Сіті, США, Швейцарія/Швейцарія/ США
  • ТАМІФЛЮ, Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія за ліцензією Джилід Сайнсес Фостер Сіті, США, Швейцарія/США

Інструкція для застосування: Озельтамивір (Oseltamivir)

Фармакотерапевтична група: J05AH02 - противірусні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: противірусна дія; селективний інгібітор нейрамінідаз вірусу грипу; активний метаболіт пригнічує нейрамінідази вірусів грипу типів А і В; активний метаболіт зменшує виділення вірусів грипу А і В з організму, пригнічуючи вихід вірусів з інфікованих клітин; вірогідно зменшує тривалість клінічно значимих скарг і об’єктивної симптоматики грипу до 32 год (Година); зменшує частоту ускладнень грипу, що вимагають антибіотикотерапії (бронхіту, пневмонії, синуситу, середнього отиту); у хворих літнього і старечого віку прийом препарату 75 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 5 днів супроводжується клінічно значимим зменшенням медіани тривалості захворювання, аналогічним такому в дорослих хворих молодого віку; частота резистентності клінічних ізолятів вірусу групи А становить не більше 1.5%; ознак резистентності лабораторних штамів або клінічних ізолятів вірусу не виявлено.

Показання для застосування ЛЗ: вірусний грип у дорослих і дітей віком понад 13 років БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо по 75 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 5 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); лікування потрібно починати в перший або другий день появи симптомів грипу; підліткам старше 13 років - по 75 мг суспензії 2 р/добу (кількість разів на добу) перорально протягом 5 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (збільшення дози більш ніж 150 мг/добу не призводить до посилення ефекту); дітям віком від 1 роки і старше – при вазі більше 15 кг - 30 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); при вазі 15-23 кг - 45 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); при вазі 23-40 кг - 60 мг 2 р/добу; при вазі більше 40 кг - 75 мг 2 р/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота і блювання, бронхіт, безсоння, запаморочення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, діти молодше 12 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 30 мг, 45 мг, 75 мг; порошок по 30 г для оральної суспензії, 12 мг/мл у фл. (Флакон) у комплекті з мірною склянкою та дозуючим шприцем.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне призначення пробенециду призводить до збільшення AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) до активного метаболіту приблизно в 2 рази, внаслідок гальмування активної канальцевої секреції в нирках, корекція дози не потрібна.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати коли переваги від його застосування перевищують потенційний ризик для плоду.
Лактація: Тоді, коли переваги від його застосування перевищують потенційний ризик для малюка.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Хворим із кліренсом креатиніну менше 30 мл/хв. рекомендується корекція дози
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовувати.
Особи похилого та старечого віку: коригувати дози немає потреби

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовується для щорічної вакцинації. Не попереджає ускладнень, що можуть виникнути під час грипу, при супровідній бактеріальній інфекції чи бактеріальній інфекції, що розпочинається симптомами, подібними до грипу.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає