Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Абакавір (Abacavir) *

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротивірусні засобиЗасоби, що застосовуються для лікування ВІЛ-інфекції (протиретровірусні засоби – ПРВЗ)Нуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) (НІЗТ) → Абакавір

Абакавір (Abacavir) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АБАКАВІРУ СУЛЬФАТ, Ауробіндо Фарма Лімітед, Індія
  • АБАМАТ, Матрікс Лабораторіз Лімітед, Індія
  • АБАМУН, Ципла Лтд, Індія
  • ВІРОЛ, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
  • ЗІАГЕН™, Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед/ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Великобританія/Польща
  • ЗІАГЕН™, ГлаксоСмітКляйн Інк., Канада

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Абакавір (Abacavir)

Фармакотерапевтична група: J05AF06 - противірусні препарати для системного застосування. Нуклеозидні та нуклеотидні інгібітори зворотної нуклеозид-транскриптази.

Основна фармакотерапевтична дія: противірусна дія; потужний інгібітор ВІЛ-1 і ВІЛ-2, включаючи ВІЛ-1 ізоляти зі зниженою чутливістю до зидовудіну, ламівудину, залцитабіну, диданозину або невірапіну; у клітині перетворюється на активний метаболіт карбовіру трифосфат, головним механізмом дії якого є гальмування зворотної транскриптази ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), у результаті чого порушується необхідний зв’язок у ланцюжку вірусної ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) та зупиняється її реплікація.

Показання для застосування ЛЗ: ВІЛ-інфекції у дітей та дорослих (у складі комбінованої терапії) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) ,БНФ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: Дорослі та підлітки, маса тіла яких становить не менше 30 кг рекомендовано - 600 мг на добу ( 1 табл(300 мг). 2 р/добу (кількість разів на добу) або 2 табл1 р/добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); діти з масою тіла від 21 до 30 кг - 1/2 табл(150 мг). вранці та 1 табл(300 мг). ввечері; діти з масою тіла від 14 до 21 кг - 1/2 табл(150 мг).. 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); діти з масою тіда до 30 кг (рекомендовано приймати препарат у формі р-ну для перорального застосування); діти віком до 3 місяців - даних по застосуванню препарату у цієї вікової групи пацієнтів недостатньо. Р-н для перорального застосування - 300 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); діти від 3 місяців до 12 років: рекомендована доза - 8 мг/кг маси тіла 2 р/добу (кількість разів на добу); МПД (максимально переносима доза) до 600 мг (30 мл) на добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ. Препарат приймається незалежно від прийому їжі.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: реакції гіперчутливості; нудота, блювання, діарея, біль у черевній порожнині, виразки у роті; задишка, кашель, біль у горлі, дистрес-с-м у дорослих, ДН (дихальна недостатність); пропасниця, стомленість, погане самопочуття, набряк, лімфаденопатія, гіпотензія, кон’юнктивіт, анафілаксія; головний біль, парастезії; лімфопенія; підвищення рівня функціональних печінкових тестів, печінкова недостатність; міалгія, поодинокі випадки міолізу, артралгія, підвищення рівня креатинінфосфокінази; збільшення рівня креатиніну, ниркова недостатність. Реакції гіперчутливості, що у поодиноких випадках закінчувались летально (поліорганна симптоматика). Зазвичай реакції гіперчутливості виникали протягом перших 6 тижнів від початку лікування (середній час появм – 11 днів).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; помірна або тяжка печінкова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: р-н для перорального застосування по 240 мл (20 мг/мл) у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 300 мг, 60 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Під впливом етанолу збільшується площа під кривою AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можливо,коли очікувана користь для матері буде перевищувати можливий ризик для плода.
Лактація: Не рекомендується .

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при помірній, тяжкій недостатності, обережно - при підвищеному ризику захворювання.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Недостатньо даних для дітей до 3 місяців
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При гіперчутливості, лікування поновлювати не можна; у ВІЛ-інфікованих хворих з тяжким імунодефіцитом на початку лікування може виникнути запальна реакція на асимптоматичну опортуністичну інфекцію і спричинити до тяжкого клінічного стану або загостреня симптомів;
Інформація для пацієнта: При появі ознак гіперчутливості, припинити прийом препарату; антиретровірусна терапія не забезпечує попередження передачі ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) іншим особам статевим шляхом або при контакті з кров’ю, тому продовжувати застосування адекватних заходів безпеки.