Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Рибавірин (Ribavirin) *

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротивірусні засобиЗасоби, що застосовуються при геморагічній лихоманці з нирковим синдромом (ГЛНС) та Крим-Конго геморагічній лихоманціРибавірин

Рибавірин (Ribavirin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВІРОРІБ®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД./ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Індія/Україна
  • ЛІВЕЛ®, ТОВ "Науково-виробничий онкологічний та кардіологічний центр "Макс-Велл", м. Бориспіль, Київська обл./Дае Хан Нью Фарм.Ко., Лтд, Україна/Республіка Корея
  • МАКСВІРИН®, ТОВ "Науково-виробничий онкологічний та кардіологічний центр "Макс-Велл", м. Бориспіль, Київська обл., Україна
  • РИБАВІРИН-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
  • РИБАРИН, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
  • ГЕПАВІРИН, Фармасайнс Інк., Канада
  • КОПЕГУС, Хоффманн-Ля Рош Інк., США для Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія/Патеон Інк., Канада для Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія, США/Швейцарія/Канада/Швейцарія
  • РЕБЕТОЛ®, Шерінг-Плау Продактс, Пуерто-Ріко та Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власні філії Шерінг-Плау Корпорейшн, США/Лаборатоірес Макорс, Франція та Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власні філії Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Пуерто-Ріко/ Бельгія/ США//Франція/ Бел
  • РИБАВІН, Люпін Лтд, Індія
  • РИБАВІРИН, Лабораторія Новатек, Куба
  • РИБАВІРИН МЕДУНА, Медуна Арзнейміттел ГмбХ, Німеччина
  • РИБАМІДИЛ, ЗАТ "Біофарма", Московська обл., Російська Федерація
  • РИБАПЕГ, ЗАТ "Макіз-Фарма", м. Москва, Росiйська Федерацiя
  • РІББА, Оранж Фарма Прайвет Лімітед, Індія
  • ТРИВОРИН, Лемері С.А. де С.В., Мексіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Рибавірин (Ribavirin)

Фармакотерапевтична група: J05AB04 - противірусний засіб для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: противірусна дія; має широкий спектр активності проти різних вірусів, що мають РНК (рибонуклеїнова кислота) (аренавіруси, буньявіруси, ретровіруси, параміксовіруси та ін.) і ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) (аденовіруси, вірус герпесу, ЦМВ (цитомегаловірус) та ін.); пригнічує реплікацію вірусів-збудників особливо небезпечних геморагічних пропасниць як in vitro, так і in vivo; профілактично та терапевтично активний до інфекцій, спричинених аренавірусами: пропасниця Ласса, болівійська геморагічна пропасниця; буньявірусами: пропасниця Долини Ріфт, Крим-Конго геморагічна пропасниця, а також хантавірусами: геморагічна пропасниця з нирковим с-мом та хантавірусний пульмональний с-м (Синдром); легко проникає в інфіковані вірусом клітини, де під впливом аденозинкінази фосфорилюється у моно-, ди- та трифосфатні метаболіти; противірусна дія зумовлена трьома різними механізмами: знижує внутрішньоклітинний пул гуанозинтрифосфату і тим самим опосередковано пригнічує синтез нуклеїнових кислот вірусу, змінює синтез РНК (рибонуклеїнова кислота) з подальшим порушенням транскрипції вірусу, пригнічує активність полімерази вірусів; при лікуванні геморагічної пропасниці з нирковим с-мом суттєво знижує тяжкість перебігу захворювання: зменшує тривалість таких симптомів, як пропасниця, олігурія, біль у поперековій ділянці, животі та головний біль.

Показання для застосування ЛЗ: геморагічна пропасниця з нирковим с-мом ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза концентрату для приготування р-ну для інфузії для кожного пацієнта розраховується індивідуально, залежно від маси тіла; початкова доза навантаження: 33 мг/кг маси тіла; через 6 год (Година) після цієї дози починають вводити по 16 мг/кг маси тіла через кожні 6 год (Година) протягом 4 діб (усього 16 доз); ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) через 8 год (Година) після введення останньої з цих доз починають застосовувати препарат по 8 мг/кг кожні 8 год (Година) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) протягом 3 діб (9 доз); тривалість лікування залежить від стану хворого, але не повинна перевищувати 14 діб; може бути застосований в комбінації як з пегінтерфероном альфа-2b, так і з інтерфероном альфа-2b; вибір режиму комбінованої терапії проводиться індивідуально, з урахуванням очікуваної ефективності та безпеки обраної комбінації; тривалість лікування становить щонайменше 6 місяців; дітям від 3 років і підліткам рекомендовано при БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) масі тіла 25 - 36 кг - 400 мг у 2 прийоми, 37 - 49 кг – 600 мг у 3 прийоми, 50 - 65 кг – 800 у 4 прийоми БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), більше 65 кг – відповідає дозуванню дорослих БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (пацієнтам, маса тіла яких менше 25 кг або тим, які не можуть ковтати капс. (капсули), призначають препарат у вигляді сиропу); при виникненні серйозних небажаних явищ або відхилень у лабораторних показниках під час терапії рібавірином і пегінтерфероном альфа-2b чи інтерфероном альфа-2b, слід скоригувати дозу кожного препарату до зникнення небажаних явищ.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, безсоння, астенічний с-м (Синдром); зниження АТ (артеріальний тиск), брадикардія, зупинка серця; гемолітична анемія, лейкопенія, нейтропенія, гранулоцитопенія, тромбоцитопенія; пневмоторакс, диспное, бронхоспазм, набряк легенів, с-м (Синдром) гіпервентиляції, ателектаз легенів; анорексія, нудота, гіпербілірубінемія; шкірний висип; інше - кон’юнктивіт, озноб.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність і період лактації; тяжкі захворювання СС (серцево-судинний) системи (включаючи нестабільні та неконтрольовані СС (серцево-судинний) захворювання протягом останніх 6 місяців); тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) з проведенням гемодіалізу; тяжка печінкова недостатність (некомпенсований цироз печінки); гемоглобінопатія (наприклад таласемія, серпоподібно-клітинна анемія), дитячий та юнацький вік (до 18 років).

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 200 мг, 400 мг; табл. (Таблетки) по 200 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 200 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Антагонізм із зидовудином: пригнічує фосфорилювання зидовудину до його активної форми трифосфату.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при тяжких захворюваннях ССС.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності, некомпенсованому цирозі.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності з проведенням гемодіалізу.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний у дитячому та юнацькому віці.
Особи похилого та старечого віку: Даних в інструкції немає.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати тільки за умов стаціонару зі спеціалізованим реанімаційним відділенням. Медичному персоналу, який працює з препаратом, враховувати його тератогенність. У дослідженнях рибавірин, який містився в спермі, міг виявляти свою тератогенну дію при заплідненні яйцеклітин. Особливої уваги потребують пацієнти, які мають некомпенсований ЦД (цукровий діабет) (із станами кетоацидозу), тромбоемболію легеневої артерії, захворювання щитоподібної залози (тиреотоксикоз), депресію, схильність до суїциду (в анамнезі). Лабораторні дослідження (клінічний аналіз крові з лейкоцитарною формулою та кількістю тромбоцитів, аналіз електролітів, визначення вмісту креатиніну, функціональних проб печінки) проводити до початку терапії, на 2-му та 4-му тиж., в подальшому - регулярно.
Інформація для пацієнта: Чоловіки та жінки репродуктивного віку під час лікування та протягом 7 місяців після закінчення терапії повинні застосовувати ефективні контрацептивні засоби.