Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлорохін (Chloroquine) *

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротипротозойні засобиЗасоби для лікування та профілактики маляріїХлорохін

Хлорохін (Chloroquine) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕЛАГІЛ, Алкалоіда Кемікал Компані ЗАТ, Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хлорохін (Chloroquine)

Фармакотерапевтична група: Р01ВА01- протималярійні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: антималярійна дія; похідне 4-амінохінолінів; один з потужних і швидкодіючих шизотоцидів; здатність препарату концентруватися в еритроцитах, які ушкоджені паразитами, забезпечує його селективну токсичність відносно до еритроцитарної фази плазмодієвої інфекції.

Показання для застосування ЛЗ: лікування більшої частини всіх різновидів малярії, спричиненої плазмодіями, чутливими до препарату; профілактика малярії в осіб, які відвідували ендемічні райони БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ; амебіаз; захворювання суглобів, сполучної тканини та шкіри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: з метою профілактики малярії: дорослим рекомендовано починати прийом препарату за 1-2 тижні до відвідування вогнищевої зони і продовжити ще протягом 4-6 тижнів після від’їзду звідти - щотижня по 2 табл. (Таблетки) (0,5 г) завжди в один і той же день тижня; для дітей доза визначається з розрахунку 7,6 мг/кг; при нападах малярії: дорослим на один прийом призначають 1 г, через 6-8 год (Година) - 500 мг, на 2-гу та 3-тю добу призначають по 500 мг, добову дозу приймають за один прийом; для дітей початкова доза -16 мг/кг маси тіла на один прийом, через 6-8 год (Година) - 7,6 мг/кг, на 2-гу та 3-тю добу призначають 7,6 мг/кг на добу; лікування амебіазу - див. п.5.2. даного розділу; лікування РА (ревматоїдний артрит) та червоному вовчаку – див. розділ «Ревматологія. Лікарські засоби».

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при тривалому лікуванні великими дозами - порушення з боку зорового апарату, а також м’язова слабкість, спазм м’язів, головний біль, запаморочення, дзвін у вухах, порушення слуху, збудливість, втрата апетиту, нудота, блювання, пронос, сильний біль у животі, шкірний свербіж, шкірний висип, посилена пігментація шкіри та слизових оболонок, випадання та посивіння волосся, зниження тиску крові, зміни на кардіограмі та ураження серцевого м’яза.

Протипоказання до застосування ЛЗ: патологічні зміни сітківки очного дна і змін полів зору будь-якого походження; гіперчутливість до похідних амінохінолону.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 250 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Забороняється одночасний прийом препарату з фенілбутазоном, препаратами золота, пеніциламіном, цитостатиками, левамізолом. Підвищеної обережності потребує одночасний прийом з циметидином, хініном, іншими протималярійними засобами, КС, каоліном, антацидами, метронідазолом, МАО-блокаторами, препаратами дигіталісу, хлорохіном та при пероральній імунізації проти черевного тифу.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не можна призначати .
Лактація: Проникає в грудне молоко матері. Припиняють годування груддю або прийом препарату. 

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Добова доза визначається відповідно до маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Потребує обережності при захворюваннях печінки, при алкоголізмі, спричиняє різке загострення псоріазу та порфірії. 
Інформація для пацієнта: Негативно впливає на керування автомобілем і виконання робіт, пов’язаних з підвищеним ризиком травми. Деякі захворювання суглобів потребують тривалого прийому, в цих випадках дотримуватись призначення лікаря відносно дози, тривалості курсу лікування та контрольних обстежень