Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Орнідазол (Ornidazole)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиПротипротозойні засобиЗасоби для лікування трихомоніазуОрнідазол

Орнідазол (Ornidazole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • МЕРАДАЗОЛ, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
 • ОРНІГІЛ®, ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
 • ОРНІДАЗОЛ - КВ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
 • ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
 • ОРНІЗОЛ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
 • ДАЗОЛІК, Сан Фармасьютикал Індастріз Лтд., Індія
 • МЕРАТИН, Венус Ремедіс Лімітед, Індія
 • МЕРАТИН, Теміс Медикаре Лімітед/ІксЕль Лабораторіес Пвт Лімітед,/Юнімакс Лабораторіес, Індія/Індія/Індія
 • ОРЗОЛ, Алкон Парентералс (Індія) Лтд., Індія
 • ОРНІДЖИЛ, Люпін Лімітед, Індія
 • ПРОТОЗАЛ, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Орнідазол (Ornidazole)

Фармакотерапевтична група: J01XD03 - атибактеріальні засоби для системного застосування. Похідні імідазолу; P01AB03- препарати для лікування протозойних інфекцій.

Основна фармакотерапевтична дія: протипротозойний та АБЗ (антибактеріальний засіб), активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких, як Bacteroides, Clostridium spp., Fusobacterium spp., анаеробних грам (+) бактерій: Clostridium spp., чуттєвих штамів Eubacterium spp; анаеробних грам (+) коків: Peptococcus spp., PeptoStr. spp.

Показання для застосування ЛЗ: лікування і профілактики протозойних і анаеробних бактеріальних інфекцій: трихомонiаз, амебіаз (амебна дизентерія, амебний абсцес печінки та всі випадки некишкового амебіазу), лямбліоз, вторинні інфекції, спричинені анаеробними бактеріями, післяопераційні раневі інфекції, постнатальна септицемія, септичний аборт та ендометрит, спричинені вищезазначеними бактеріями; профілактично при операціях на ободовій, прямій кишці, при гінекологічних операціях, а також при інших хірургічних втручаннях; у схемах ерадикації H. Pylori.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі по 500 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) на день вранці і ввечері; діти з масою тіла більше 20 кг - по 25 мг/ кг маси тіла в один прийом, але не більше дози для дорослих; курс лікування 5 днів

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, головний біль та шлунково-кишкові розлади (металевий присмак, сухість у роті, обкладеність язика, нудота, біль у животі, діарея, блювання, печія), гепатотоксична дія, порушення з боку ЦНС (центральна нервова система) (запаморочення, сплутаність свідомості, тремор, ригідність, порушення координації, судоми, втома, тимчасова втрата свідомості, ознаки сенсорної або змішаної периферичної нейропатії), шкірні реакції і реакції гіперчутливості, лейкопенія, нейтропенія, потемніння кольору сеч, при в/в (внутрішньовенне введення) введенні болючість і тромбози в місці введення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; ураження ЦНС (центральна нервова система) (епілепсія, ураження головного мозку, розсіяний склероз); вагітність і лактація.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 500 мг; р-н для інфузій по 100 мл (500 мг) у фл. (Флакон); р-н для інфузій, 5 мг/мл по 100 мл або по 200 мл у пляшках або контейнерах; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 500 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не інгібує альдегіддегідрогеназу, тому сумісний з алкоголем. Потенціює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що потребує відповідної корекції їх дози; подовжує міорелаксуючу дію векуронію броміду.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Добова доза для дітей залежить від маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Орнідазол