Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Інтерлейкін-2 людини рекомбінантний (Interleukin-2)

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиІмуномодуляториЦитокіниІнтерлейкіниРекомбінантні сполукиІнтерлейкін-2 людини рекомбінантний

Інтерлейкін-2 людини рекомбінантний (Interleukin-2)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БІОЛЕЙКІН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • Ронколейкін® (інтерлейкін-2 людини рекомбінантний), ЗАТ "Трудовий колектив Київського підприємства по виробництву бактерійних препаратів "Біофарма", Україна

Інструкція для застосування: Інтерлейкін-2 людини рекомбінантний (Interleukin-2)

Фармакотерапевтична група: L03АС01 – інтерлейкін-2.

Основна фармакотерапевтична дія: не відрізняється від природного інтерлейкіну-2 людини, інтерлейкін-2 продукується субпопуляцією Т-лімфоцитів (Т-хелпери) у відповідь на антигенну стимуляцію; синтезований інтерлейкін -2 впливає на Т-лімфоцити, підсилюючи їх проліферацію на наступний синтез інтерлейкін-2; біологічні ефекти опосередковуються його зв’язуванням зі специфічними рецепторами, представленими на різних клітинних мішеннях; направлено впливає на ріст, диференціювання та активацію Т- і В-лімфоцитів, макрофагів, олігодендрогліальних клітин, епідермальних клітин Лангерганса, від його наявності залежить розвиток цитолітичної активності натуральних кілерів та цитотоксичних Т-лімфоцитів; інтерлейкін-2 викликає утворення лімфокі-активованих кілерів та активує пухлинно-інфільтруючі клітини; розширення спектру лікуючої дії ефекторних клітин обумовлює елімінацію різноманітних патогенних мікроорганізмів, інфікованих та малігнізованих клітин, що забезпечує імунний захист, спрямований проти пухлинних клітин, а також вірусної, бактеріальної та грибкової інфекції.

Показання для застосування ЛЗ: імунокорекція при патологічних станах, що обумовлені чи супроводжуються вторинною імунною недостатністю: гнійно-запальні захворювання - сепсис різної етіології (посттравматичний, хірургічний, акушерсько-гінекологічний, опіковий, раневий та ін.), перитоніти, панкреатити, пієлонефрити, ендометрити, остеомієліти, абсцеси та флегмони, стійкі піодермії, рожисте запалення, синусити та ін.; інфекційні захворювання: туберкульоз, ХГС (хронічний гепатит С), ієрсиніоз, хламідіоз, герпес, цитомегаловірусна інфекція, хантавірусна інфекція, мікози, СНІД (синдром набутого імунодефіциту); онкологічні захворювання: нирковоклітинний рак, меланома, колоректальний рак, поверхневий рак сечового міхура; профілактика вторинного імунодефіциту, обумовленого проведенням променевої, медикаментозної терапії чи хірургічного лікування.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: В/в введення. Гнійно - запальні захворювання: курс лікування 1-3 ін'єкції у дозах 0.25 -0.5-1 млн. МО (міжнародні одиниці) з інтервалами між введеннями 1, 2 чи 3 дні. Інфекційні захворювання: курс лікування від 2 до 24 ін'єкцій у дозах 0.25 - 0.5 - 1 млн. МО (міжнародні одиниці) з інтервалами між введеннями 1, 2 чи 3 дні. Профілактика вторинного імунодефіциту: дози та тривалість лікування рекомбінантним інтелейкіном-2 залежать від початкового стану імунної системи організму, основного лікування та динаміки показників імунореактивності. Перед введенням препарату вміст ампули р-няють в 1,5-2,0 мл ізотонічного 0,9% р-ну натрію хлориду для ін'єкцій. Одержаний р-н переносять в 400 мл ізотонічного 0,9 % р-ну натрію хлориду для ін'єкцій. Для попередження втрати біологічної активності препарату до р-ну в крапельниці необхідно додати 10% р-н людського сироваткового альбуміну в кількості: 8 мл для ампули з 1 000 000 МО (міжнародні одиниці) рІЛ-2-; 6 мл для ампули з 500 000 МО (міжнародні одиниці) рІЛ-2; 4 мл для ампули з 250 000 МО (міжнародні одиниці) рІЛ-2. Інфузія усього об'єму р-ну проводиться крапельно протягом 4-6 год (Година). Ендолімфатичне введення. Препарат розводять' в 20 мл ізотонічного 0,9 % р-ну натрію хлориду та після катетеризації лімфатичної судини на стопі чи гомілці вводять через катетер повільно крапельно зі швидкістю 10 мл/год. Разова доза 250 000 - 500 000 МО. П/ш введення Препарат розводять в 2 -3 мл ізотонічного 0,9 % р-ну натрію хлориду та вводять у декілька місць п/ш (підшкірне введення). Разова доза 250 000 - 500 000 MO. Інстиляція у біляносові пазухи 250 000 МО розводять у 5 мл ізотонічного 0,9 % р-ну натрію хлориду та через поліхлорвініловий катетер вводять у верхньощелепну чи лобну пазуху. Через добу після введення препарату пазухи одноразово промивають ізотонічним 0,9 % р-ном натрію хлориду. Інстиляція р-ну в уретру Інстиляції в уретру використовують у комплексному лікуванні генералізованого хламідіозу в чоловіків. Інстиляції проводять щоденно, багаторазово, протягом 14 -20 діб. Доза рекомбінантного інтелейкіну-2 50 000 МО на інстиляцію. Інстиляція р-ну в сечовий міхур Щоденно, двічі на день після попереднього випорожнення в порожнину сечового міхура через катетер вводять 1 000 000 МО рекомбінантного інтелейкіну-2, розведеного у 50 мл стерильного ізотонічного 0,9 % р-ну натрію хлориду. Хворі повинні утримувати препарат у сечовому міхурі протягом 3 год (Година) при регулярній (через кожні 20-30 хв) зміні положення тіла для кращого зрошення р-ном препарату стінок сечового міхура. Після цього хворі самостійно спорожняють сечовий міхур. Курс лікування - не менше 8 інстиляцій. Пероральний прийом препарату. Перорально препарат використовують для лікування ієрсиніозів та г. (Гострий) діарейних кишкових інфекцій у дорослих та дітей. Для прийому всередину 500 000, 1 000 000 чи 2 500 000 МО препарату р-няють в 15 - 30 мл дистильованої води та приймають натще. 2-3 прийоми препарату на курс лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливий короткочасний грипоподібний с-м (Синдром), що є наслідком активації імунної системи та не потребує додаткового лікування.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, дріжджів; вагітність, некомпенсована серцева, печінкова, ниркова недостатність, метастази в головний мозок.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для ін`єкцій по 250 000 МО, по 500 000 МО, по 1 000 000 МО.