Арбідол (Arbidol) ** |
Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засоби → Імуномодулятори → Індуктори інтерферонів → Синтетичні сполуки → Арбідол
Арбідол (Arbidol) **
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ІМУСТАТ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
- АРБІДОЛ®, ВАТ "Дальхімфарм", м. Хабаровськ, Російська Федерація
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Арбідол (Arbidol)
Фармакотерапевтична група: J05AX - противірусні засоби для системного застосування.
Основна фармакотерапевтична дія: імуномодулююча дія; активний відносно вірусів грипу А і В та інших ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції); діє на ранніх стадіях репродукції вірусу, на етапі проникнення вірусу у клітину; індукує інтерферон і посилює фагоцитарну функцію макрофагів; знижує частоту розвитку ускладнень, що пов’язані з вірусною інфекцією, а також випадків загострення хр. (Хронічний) Захворювань; терапевтична ефективність при вірусних інфекціях проявляється у зниженні загальної інтоксикації та клінічних проявів захворювання, скорочується тривалість захворювання; належить до малотоксичних препаратів.
Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікувальння грипу А і В, ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції); у складі комплексної терапії хр. (Хронічний) бронхіту, пневмонії, рецидивуючої герпетичної інфекції, г. (Гострий) кишкових інфекцій ротавірусної етіології у дітей старше 2 років.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати внутрішньо, до прийому їжі; з метою неспецифічної профілактики особам , які контактують з хворими на грип та інші ГРВІ: дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом 10-14 днів; під час епідемії грипу і ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції), для запобігання загостренням хр. (Хронічний) бронхіту і рецидивуючого герпесу: дітям від 2 до 6 років - по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим - по 0,2 г 2 рази на тиждень протягом 3 тижнів; з лікувальною метою: грип та інші ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції) без ускладнень: дітям від 2 до 6 років - по 0,05 г, від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 р/добу (кількість разів на добу) (кожні 6 год) протягом 3-5 днів; грип та інші ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції), ускладнені бронхітом, пневмонією: дітям від 2 до 6 років - по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 р/добу (кількість разів на добу) (кожні 6 год) протягом 5 днів, потім разову дозу один раз на тиждень протягом 4 тижнів; у складі комплексної терапії хр. (Хронічний) бронхіту і рецидивуючої герпетичної інфекції: дітям від 2 до 6 років - по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 р/добу (кількість разів на добу) (кожні 6 год) протягом 5 – 7 днів, потім разову дозу двічі на тиждень протягом 4 тижнів; у складі комплексної терапії кишкових інфекцій ротавірусної етіології у дітей від 2 років: дітям від 2 до 6 років - по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років – по 0,2 г 4 р/добу (кількість разів на добу) (кожні 6 год) протягом 5 тижнів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції).
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, вік до 2 років.
Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 0,05 г, по 0,1 г.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Взаємодія не виявлена.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Дані відсутні,рішення про застосування приймає лікар,враховуючи співвідношення користь/ризик.
Лактація: Дані відсутні,рішення про застосування приймає лікар,враховуючи співвідношення користь/ризик.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Може застосовуватись у практично здорових осіб різних професій, які потребують підвищеної уваги й координації рухів.