Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Поліоксидоній (Polyoxydonium) ** [тільки супозиторії]

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиІмуномодуляториСинтетичні імуномодуляториВисокомолекулярніПоліоксидоній

Поліоксидоній (Polyoxydonium) ** [тільки супозиторії]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПОЛІОКСИДОНІЙ, ТОВ "НВО Петровакс Фарм", Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Поліоксидоній (Polyoxydonium)

Фармакотерапевтична група: L03AX - цитокіни та імуномодулятори.

Основна фармакотерапевтична дія: підвищує резистентність організму щодо різних інфекційних захворювань; в основі механізму дії – прямий вплив на фагоцитуючі клітини та природні кілери, а також стимуляція антитілоутворення; також чинить детоксикаційну дію, а також підвищує стійкість мембран клітин до цитотоксичних речовин; відновлює імунні реакції при тяжких формах імунодефіцитів і, зокрема, при туберкульозі, септичних станах, опіках, злоякісних новоутвореннях, хр. (Хронічний) вірусних захворюваннях, після хірургічних операцій, прийому цитостатиків та гормональних препаратів.

Показання для застосування ЛЗ: у складі комплексної терапії при хр. (Хронічний) рецидивуючих запальних захворюваннях як вірусних, так і бактеріальних; г. (Гострий) вірусних та бактеріальних інфекціях: сепсис, менінгоенцефаліти, енцефаліти, урогенітальні і гінекологічні захворювання; туберкульозі, лікуванні та профілактиці гнійно-септичних захворювань та операційних ускладнень у хірургічних хворих; г. (Гострий) і хр. (Хронічний) алергічних захворюваннях (поліноз, БА (бронхіальна астма), атопічний дерматит); злоякісних пухлинах з призначенням хіміо- та променевої терапії; дисбактеріозах у дітей; для активації процесів регенерації при переломах, опіках тощо; для корекції імунодефіцитних станів при старінні і впливі несприятливих факторів; при вторинних імунодефіцитних станах.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендовані схеми лікування для дорослих: при г. (Гострий) запальних захворюваннях - по 6 мг на одну ін’єкцію щоденно, протягом 3 діб, а потім через добу, курс лікування – 5 - 10 ін’єкцій; при хр. (Хронічний) запальних захворюваннях - по 6 мг на одну ін’єкцію через добу, 5 ін’єкцій, а потім 2 рази на тиждень, курс лікування - 10 ін’єкцій; при туберкульозі - по 6 мг на одну ін’єкцію два рази на тиждень, курс лікування – 10 - 12 ін’єкцій; хворим з г. (Гострий) та хр. (Хронічний) урогенітальними захворюваннями - по 6 мг на одну ін’єкцію через добу, курс лікування - 10 ін’ єкцій; при хр. рецидивуючому герпесі - по 6 мг на одну ін’єкцію через добу, курс лікування - 10 ін’єкцій у комбінації з антигерпетичними препаратами, інтерферонами та індукторами інтерферонів; для лікування ускладнених форм алергічних захворювань - по 6 мг на одну ін’єкцію, курс лікування - 5 ін’єкцій: дві перші ін’єкції - щодня, а потім через день; онкологічним хворим: по 6 -12 мг на одну ін’єкцію, курс лікування - 10 ін’єкцій; для профілактики імунодепресивного впливу пухлин, для корекції імунодефіциту після хіміо- та променевої терапії показаний довший курс лікування (від 2-3 місяців до року) по 6 мг в одній ін’єкції 1 або 2 рази на тиждень; рекомендовані схеми лікування для дітей - призначається з 6-місячного віку у складі комплексної терапії в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) у дозі 0,1 - 0,15 мг/кг кожні 48 - 72 год (Година), курс лікування – 5 - 7 ін’єкцій.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливий біль у місці ін’єкцій при в/м (внутрішньом’язеве введення) введенні.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність, період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 6 мг; супозиторії по 6 мг; табл. (Таблетки) по 12 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Добре поєднується у складі комбінованої терапії з а/б (Антибіотик), противірусними, антигістамінними препаратами, КС, цитостатиками, протигрибковими препаратами.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Призначається з 6-місячного віку у складі комплексної терапії.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перші ознаки поліпшення загального стану з’являються після 5 - 10 введень
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає