Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мебгідролін (Mebhydrolin) **

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиПротиалергічні засобиАнтигістамінні препаратиАнтигістамінні препарати І покоління:Мебгідролін

Мебгідролін (Mebhydrolin) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДІАЗОЛІН ДЛЯ ДІТЕЙ, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • ДІАЗОЛІН®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ДІАЗОЛІН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мебгідролін (Mebhydrolin)

Фармакотерапевтична група: R06АХ15 - антигістамінні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: антигістаміна дія; належить до антигістамінних препаратів, є блокатором Н1-рецепторів гістаміну; ослаблює спазмогенний ефект гістаміну відносно гладких м'язів бронхів, кишечнику, а також його вплив на проникність судин; на відміну від антигістамінних препаратів першого покоління (димедрол, супрастин та ін.) має менш виражений седативний та снодійний ефект; має слабко виражені м-холіноблокуючі та анестезуючі властивості.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика і лікування сезонного та алергічного риніту, полінозу, кропив'янки, харчової та медикаментозної алергії, шкірних реакцій після укусів комах, дерматозів, що супроводжуються свербежем шкіри (екзема, нейродерміт).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають внутрішньо, після їжі, дорослим та дітям з 12 років, по 100 мг – 200 мг, 1-2 р/доби; вищі дози для дорослих: разова доза – 300 мг, добова доза – 600 мг; дітям віком 5-12 років призначають по 50 мг 2-3 р/добу (кількість разів на добу); 3-5 років по 50 мг 1-3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання; суспензію дозують за допомогою градуйованої склянки, яка знаходиться в упаковці - дітям віком 2 - 3 років суспензію призначають по 2,5 мл; 4 - 6 років – по 5 мл; 7 - 10 років – по 7,5 мл 2 - 3 рази на день після їди; курс лікування становить 5 - 7 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: ШКТ (шлунково-кишковий тракт) - диспепсичні явища (печія, нудота, біль в епігастральній ділянці та ін.); ЦНС (центральна нервова система) - запаморочення, парестезії, підвищена стомлюваність, сонливість, нечіткість зорового сприйняття, сповільнення швидкості реакцій, сухість у роті, порушення сечовипускання, АР (алергічні реакції); гранулоцитопенія та агранулоцитоз.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка) в період загострення, інші запальні захворювання ШКТ (шлунково-кишковий тракт), гіпертрофія передміхурової залози, пілоростеноз.

Форми випуску ЛЗ: гранули для приготування 100 мл (0,6 г) суспензії для перорального застосування по 9 г; драже по 0,05 г, по 0,1 г; табл. (Таблетки) по 0,1 г.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не рекомендується при закритокутовій глаукомі, епілепсії, порушеннях серцевого ритму.
Інформація для пацієнта: Не рекомендується керувати автотранспортом і займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують концентрації уваги. Вживання алкогольних напоїв не рекомендується.