Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ципрогептадин (Cyproheptadine)

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиПротиалергічні засобиАнтигістамінні препаратиАнтигістамінні препарати І покоління:Ципрогептадин

Ципрогептадин (Cyproheptadine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПЕРИТОЛ®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ципрогептадин (Cyproheptadine)

Фармакотерапевтична група: R06AX02 - антигістамінні препарати для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: антигістамінний та антисеротоніновий засіб з антихолінергічною та седативною дією; зв’язується з серотоніновими та Н1-гістаміновими рецепторами, завдяки чому повністю пригнічує зв’язування з рецепторами серотоніну і гістаміну

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) кропив’янка, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) сироваткова хвороба, сінна гарячка БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), вазомоторний риніт, алергічний риніт, медикаментозна екзантема , свербіж, екзематозний дерматит, контактний дерматит, нейродерміт, ангіоневротичний набряк, укуси комах, карциноїдний с-м (Синдром) у дорослих, головний біль судинного походження (мігрень БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), "гістаміновий" головний біль); анорексія різного походження (нервова анорексія, ідіопатична анорексія), кахексія (внаслідок інфекційного захворювання, одужання після повторного захворювання, при хр. (Хронічний) захворюванні, виснаженні, гіпертиреозі).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі: звичайною початковою добовою дозою є 12 мг (по 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу) дозу можна збільшувати максимум до 32 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); хр. (Хронічний) кропив’янка - 6 мг/добу (по 1/2 табл. (Таблетки) 3 р/добу); г. (Гострий) мігрень - 1 табл. (Таблетки), якщо біль не вгамовується, дозу можна повторити через 30 хв (Хвилина), проте протягом 4 - 6 год (Година) не перевищувати дозу 8 мг (2 табл.); для підтримуючого лікування здебільшого достатньо приймати по 4 мг (1 табл.) 3 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у разі анорексії - по 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу); для дітей віком від 3 до 6 років застосовують дозу 6 мг/добу (по 1/2 табл. (Таблетки) 3 р/добу); дозу можна збільшувати максимум до 8 мг/добу (не більше 2 табл.); для дітей віком від 7 до 14 років можна використовувати дозу 12 мг/добу (по 1 табл. 3 р/добу); БНФ сироп – для дорослих звичайною початковою дозою є по 10 мл сиропу 3 р/добу (кількість разів на добу); дозу можна збільшувати максимум до 4 рази по 20 мл сиропу; при хр. (Хронічний) кропив’янці дорослим призначають по 5 мл сиропу 3 р/добу (кількість разів на добу), при мігрені – по 10 мл сиропу одноразово; якщо біль не вгамовується, дозу можна повторити через 30 хв (Хвилина); не слід застосовувати дозу більше по 10 мл 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 4 - 6 год (Година); для підтримуючого лікування здебільшого достатньо приймати по 12 мл (3 рази по 10 мл на добу); термін лікування залежить від ефективності терапії та стану пацієнта; дітей віком від 2 до 6 років можна лікувати застосуванням дози 0,25 мг/кг маси тіла; добова доза становить по 5 мл сиропу 3 р/добу; для дітей віком від 7 до 14 років може використовуватись добова доза по 10 мл сиропу 2-3 р/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, запаморочення, сплутаність і втрата свідомості, атаксія, мідріаз, диплопія, галюцинації, збуджений стан, тремор, дратівливість, безсоння, парестезії, неврит, головний біль, слабкість, агресивна поведінка, судоми, ейфорія, істерія, шум у вухах, гострий лабіринтит; еритема, пурпура, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок; фоточутливість; гемолітична анемія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія; артеріальна гіпотензія, тахікардія, екстрасистолія; утворення густого бронхіального секрету, задишка, сухість у носі та горлі, носові кровотечі; сухість у роті, нудота, блювання, анорексія, дискомфорт в епігастрії, діарея, запор, холестаз, гепатит, жовтяниця, печінкова недостатність; часті позиви до сечовипускання, утруднення сечовипускання, затримка сечі; озноб, збільшення маси тіла.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; БА (бронхіальна астма), глаукома, стенозована пептична виразка, пілоростеноз, симптоматична гіпертрофія передміхурової залози, контрактура шийки сечового міхура, одночасне застосування інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза), період вагітності та годування груддю, дитячий вік до 2 років

Форми випуску ЛЗ: сироп, 0,4 мг/мл по 100 мл; табл. по 4 мг.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: На початку лікування застосовувати першу дозу ввечері після останнього прийому їжі. У зв’язку з антихолінергічним ефектом дотримуватися обережності при призначенні при таких станах: БА (бронхіальна астма); високий ВТ (внутрішньоочний тиск); гіпертиреоз; СС (серцево-судинний) захворювання; гіпертензія. Тривале застосування може викликати порушення кровотворення (лейкопенію, агранулоцитоз, тромбоцитопепію, гемолітичну анемію). До складу сиропу входить сахароза. В 1 ч.л. (чайна ложка) (5 мл) міститься 2 г. (Гострий) Не призначати дітям з непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози/галактози, з недостатністю сахарози/мальтози. Містить 5 % алкоголю. В 1 ч. ложці сиропу (5 мл) міститься 0,25 г. (Гострий) алкоголю. Застосування сиропу може завдати шкоди пацієнтам з: захворюванням печінки, алкоголізмом, епілепсією, захворюваннями і травмами головного мозку, іншими захворюваннями ЦНС (центральна нервова система). Тривале (більше 1 тиж) лікування дітей сиропом проводити після ретельного зважування користі та ризику.
Інформація для пацієнта: На початку застосування утримуватися від керування транспортними засобами, механізмами і виконанням робіт з підвищеним ризиком нещасних випадків. Надалі тривалість і ступінь обмеження визначати індивідуально.
Вживати алкогольні напої забороняється