Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лодоксамід (Lodoxamide)

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиПротиалергічні засобиСтабілізатори мембран тканинних та циркулюючих базофілівЛодоксамід

Лодоксамід (Lodoxamide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛОМІД®, Алкон-Куврьор, Бельгія

Інструкція для застосування: Лодоксамід (Lodoxamide)

Фармакотерапевтична група: S01GX05 - протинабрякові та антиалергічні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: стабілізатор мембран тучних клітин, що пригнічує in vivo реакцію гіперчутливості негайного типу I; пригнічує збільшення проникності поверхневих судин, пов’язане з реагіном або IgЕ та а/г (Антиген) - індукованими реакціями; здатний стабілізувати тучні клітини гризунів і запобігати індукованому а/г (Антиген) вивільненню гістаміну; запобігає вивільненню тучними клітинами інших медіаторів запалення і пригнічує хемотаксис еозинофілів; ця лікарська речовина запобігає потоку іонів кальцію в тучні клітини після їх стимуляції а/г (Антиген); не має вираженого судинозвужувального, антигістамінного ефекту, дії, що пригнічує активність циклооксигенази або іншої протизапальної активності.

Показання для застосування ЛЗ: неінфекційні алергічні кон’юнктивіти БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (весняний кератокон’юнктивіт, весняний кон’юнктивіт, гігантський папілярний кон’юнктивіт, весняний кератит та алергічний атопічн кон’юнктивіт.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі і діти – 1-2 крап. (Краплі) в кожне око 4 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) через рівні проміжки часу; покращення стану, звичайно, спостерігається через кілька днів, але інколи необхідне подальше лікування тривалістю до 4 тижнів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при позитивній динаміці симптомів лікування варто продовжувати протягом деякого часу, необхідного для закріплення ефекту.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: короткочасне печіння, поколювання або дискомфорт після інстиляції, очний свербіж, затуманення зору, утворення кірочок на краях повік, с-м (Синдром) сухого ока, сльозотеча та гіперемія; відчуття присутності стороннього тіла в оці, біль в очах, набряк, втома очей, відчуття жару в очах, набряк повік, хемоз, клітини в передній камері ока, епітеліопатія, кератопатія/кератит, блефарит, ерозія рогівки, нечіткість зору, ушкодження епітелію рогівки та алергію; відчуття жару, головний біль, нудота, дискомфорт у животі, запаморочення, сонливість, сухість у носі, чхання та висип.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні 0,1% по 5 мл у фл.-крапельницях

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека та ефективність застосування до 2-х років не встановлені.
Особи похилого та старечого віку: Не має особливих застережень.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не призначений для ін’єкцій.
Інформація для пацієнта: Не перевищувати рекомендовану частоту застосування. Містить бензалконію хлорид, користувачам м’яких контактних лінз, утриматися від їх використання. Лінзи можна носити ч/з кілька год (Година) після припинення лікування. Для попередження забруднення р-ну не торкатися кінчиком крапельниці повік та прилягаючих поверхонь.