Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Беклометазон (Beclometasone) *

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиПротиалергічні засобиГлюкокортикостероїдиГК місцевої діїНазальніБеклометазон

Беклометазон (Beclometasone) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БЕКЛОНАЗАЛ АКВА, Оріон Корпорейшн, Оріон Фарма, Завод в Куопіо/Оріон Корпорейшн, Фінляндія/Фінляндія
  • БЕКОНАЗЕ, Глаксо Веллком С.А., Іспанія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Беклометазон (Beclometasone)

Фармакотерапевтична група: R01AD01 - протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Кортикостероїди.

Основна фармакотерапевтична дія: виявляє потужну протизапальну та судинозвужувальну дію; забезпечує профілактичне базове лікування сінної гарячки при застосуванні перед дією алергена; при регулярному застосуванні беклометазону дипропіонат попереджує повторні прояви симптомів алергії шляхом зменшення чутливості слизової оболонки носа; терапевтичний ефект розвивається на 5-7-й день застосування препарату.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікування цілорічного та сезонного алергічного риніту БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначається лише для інтраназального застосування; дорослим та особам старше 18 років рекомендована доза – по 2 уприскування у кожну ніздрю 2 р/добу (кількість разів на добу) або 1 уприскування у кожну ніздрю 3 - 4 р/добу (кількість разів на добу); МДД (максимальна добова доза) не повинна перевищувати 8 уприскувань (400 мкг) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ; для повного терапевтичного ефекту необхідне регулярне застосування препарату - після перших кількох уприскувань не можна досягти максимального полегшення стану.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: поодинокі випадки перфорації носової перегородки; сухість і подразнення носа та горла, неприємний смак та запах, носова кровотеча, кашель, парадоксальний бронхоспазм; окремі випадки підвищення внутрішньоочного тиску, глаукома або катаракта після інтраназального застосування беклометазону; реакцій гіперчутливості (висипання, кропив’янка, свербіж, почервоніння та набряк очей, обличчя, губ і горла); при довготривалому застосуванні, особливо у великих дозах, - кандидоз, зниження функції кори наднирникових залоз, остеопороз, затримка росту у дітей.

Протипоказання до застосування ЛЗ: відома гіперчутливість до препарату; туберкульоз, кандидомікоз, тяжкі напади БА (бронхіальна астма), I триместр вагітності; не призначений для застосування у дітей.

Форми випуску ЛЗ: Спрей назальний, дозований, 50 мкг/дозу по 23 мл (200 доз) у фл. (Флакон); спрей назальний, суспензія, 50 мкг/дозу по 180 доз у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Містить незначну кількість етанолу, у пацієнтів з підвищеною чутливістю можлива взаємодія при прийомі з дисульфіром або метронідазолом. Дія може посилюватися при застосуванні з іншими ГКС (глюкокортикостероїди) або b-адреностимуляторами.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не застосовувати,якщо потенційний корисний ефект не виправдовує потенційного ризику для матері,плоду.
Лактація: Не застосовувати якщо потенційний корисний ефект не виправдовує потенційного ризику для матері чи дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при активному/латентному туберкульозі, можливі легеневі інфільтрати з еозинофілією.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека та ефективність застосування не встановлена
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнтам, які отримують інгаляційні бронходилятатори, застосовувати його, а ч/з декілька хв (Хвилина). Беклометазон. Переведення пацієнтів із системної КС терапії на лікування беклометазоном може демаскувати алергічні стани, які спостерігались раніше і пригнічувались системною КС терапією. При інгаляційному застосуванні можуть виникнути легеневі інфільтрати з еозинофілією. Можуть спостерігатися тяжкі і навіть фатальні випадки внаслідок адреналової недостатності або загострення астми. Відміну проводити повільно. При персистенції назофарінгеального подразнення інтраназальне застосування беклометазону припинити. Пацієнтам, які застосовують препарат інтраназально протягом тривалого часу (декілька місяців або довше), періодично проводити огляд для виявлення можливих змін слизової оболонки носа. Пацієнти, які нещодавно перенесли оперативне втручання або травму носа, виразки носової перетинки, не повинні отримувати його інтраназально до повного загоєння ран. Застосування можна розпочати безпосередньо у хворих, які не отримували системні кортикостероїди або АКТГ (адренокортикотропний гормон).
Інформація для пацієнта: Не допускається перевищення рекомендованої дози.Якщо є ознаки, що аплікатор забруднився, зняти насадку й промити її холодною проточною водою, висушити і встановити на попереднє місце. Перед кожним використанням енергійно струшувати балон. Під час застосування балон тримати вертикально, дном балона до верху. Необхідно регулярний прийому препарату і недопустимість раптового припинення його застосування. Регулярно вимірювати зріст дітей, які отримують довготривалу терапію ГКС (глюкокортикостероїди).
Із-за зниження імунітету ризик контакту з хворими на певні інфекційні захворювання (вітряну віспу, кір). Необхідність негайно звернутися до лікаря у випадку неефективності, погіршення стану, при появі чхання або подразнення слизової оболонки носа при інтраназальному застосуванні. Не продовжувати інтраназальне використання препарату понад 3 тиж при відсутності покращання стану

Комбіновані препарати, що містять Беклометазон