Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Пімекролімус (Pimecrolimus)

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиПротиалергічні засобиІмуносупресориЗовнішніПімекролімус

Пімекролімус (Pimecrolimus)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕЛІДЕЛ®, Новартіс Фарма Продакшн ГмбХ, Німеччина

Інструкція для застосування: Пімекролімус (Pimecrolimus)

Фармакотерапевтична група: D11АХ15 - дерматологічні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: похідне макролактаму аскоміцину з протизапальною дією і вибірковим інгібітором утворення і вивільнення прозапальних цитокінів і медіаторів у Т-клітинах і тучних клітинах; значною мірою зв”язується з макрофіліном-12 і пригнічує кальційзалежний фосфатазний кальцінеурин; пригнічує активацію Т-клітин, блокуючи транскрипцію раніше вивільнених цитокінів; запобігає вивільненню цитокінів і медіаторів про-запалення із тучних клітин in vitro після стимуляції а/г/IgE; не впливає на лінії росту кератиноцитів, фібробластів та ендотеліальних клітин; поєднує високу протизапальну активність і незначний вплив на системні імунні реакції.

Показання для застосування ЛЗ: атопічний дерматит (екзема) для короткочасного (г. період) лікування БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) або довготривалої терапії ознак та симптомів атопічного дерматиту у немовлят (3 – 23 місяці), дітей (2 - 11 років), підлітків (12 – 17 років) та дорослих.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: крем наносять тонким шаром на уражену шкіру 2 р/добу (кількість разів на добу); БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) при довготривалій терапії атопічного дерматиту (екзема) лікування кремом слід розпочинати при появі перших ознак і симптомів атопічного дерматиту, щоб запобігти розповсюдженню та подальшому загострюванню захворювання; одразу після застосування слід наносити пом”якшувальні засоби (після ванни/душа пом”якшувальні засоби слід наносити перед застосуванням препарату); через низький рівень системної абсорбції, немає обмежень ні стосовно загальної добової дози, що застосовується, ні стосовно розміру ураженої ділянки тіла чи тривалості лікування; немовлятам (3 – 23 місяці), дітям (2 – 11 років) і підліткам (12 – 17 років) рекомендуються ті ж самі дози, що дорослим.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: печіння у місці застосування; подразнення, свербіж або почервоніння шкіри, шкірні інфекції (фолікуліт); шкірний висип, погіршення стану, простий герпес , герпетичні дерматити (екзема герпетична), контагіозний молюск, порушення у місці застосування такі, як висип, біль, парестезії, лущення шкіри, сухість, набряк, шкірні папіломи, фурункули.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; немовлята до 3 місяців.

Форми випуску ЛЗ: крем для зовнішнього застосування 1% по 15 г.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія його з ЛЗ (лікарський засіб), що призначаються систематично, навряд чи відбувається. Впливу на реакцію вакцинації не очікується.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Дотримуватись обережності при призначенні
Лактація: Дотримуватись обережності при застосуванні, матері не повинні наносити даний лікарський засіб на груди.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 3 місяців протипоказаний. Дітям від 3 місяців тіж дози, що й дорослим.
Особи похилого та старечого віку: Достатніх досліджень не проводилося.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не наносити на ділянки шкіри, уражені г. (Гострий) вірусними інфекціями. При наявності дерматологічної, бактеріальної або грибкової інфекції - застосування відповідних протимікробних засобів. Якщо інфекційний процес не зменшується, застосування крему припинити, поки інфекція не буде вилікувана. Не застосовувати при потенційно злоякісних новоутвореннях шкіри. Не рекомендується пацієнтам із с-мом Нетертона або генералізованою еритродермією, коли існує ризик підвищеного всмоктування. За появи лімфаденопатії у пацієнтів, які застосовували крем, з'ясувати етіологію даного процесу.
Інформація для пацієнта: Не наносити на слизові оболонки. При випадковому попаданні на слизові оболонки, в очі негайно промити іх водою. Може викликати незначні транзиторні реакції в місці нанесення, відчуття теплоти або печіння. Максимально обмежувати перебування при природному або штучному сонячному освітленні, або уникати його, навіть тоді, коли препарат не нанесений на уражені ділянки шкіри.