Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фотемустин (Fotemustine)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиАлкілуючі засобиФотемустин

Фотемустин (Fotemustine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЮСТОФОРАН®, Лабораторії Тіссен С.А., Бельгія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фотемустин (Fotemustine)

Фармакотерапевтична група: L01AD05 - антинеопластичні засоби. Похідне нітрозосечовини.

Основна фармакотерапевтична дія: цитостатичний антимітотичний засіб з алкілуючою та карбамілуючою дією; аланіну біоізостер (аміно-л-етілфосфорна кислота), що міститься в хімічній формулі, сприяє проникненню у клітини та проходженню крізь гематоенцефалічний бар’єр.

Показання для застосування ЛЗ: дисемінована злоякісна меланома, включаючи церебральні метастази; первинні злоякісні церебральні пухлини.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: звичайна рекомендована доза становить 100 мг/м2; у монотерапії індукційне лікування: 3 послідовні інфузії з інтервалом 1 тиждень з наступним періодом терапевтичного спокою 4 – 5 тижнів; підтримуюче лікування: 1 інфузія кожні 3 тижні (у комбінаційній хіміотерапії 3-я інфузія індукційного лікування відміняється), дозування залишається на рівні 100 мг/м2; порошок, що знаходиться у фл.і, слід р-нити у 4 мл розчинника, який додається, та збовтувати протягом 2 хв (Хвилина).до отримання р-ну, який необхідно розбавити якнайменше у 250 мл 5% р-ну глюкози для в/в (внутрішньовенне введення) введення, беручи до уваги дозу, яка буде введена; вводять в/в (внутрішньовенне введення) краплинно протягом 1 год (Година)., захищаючи від світла

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: основні ефекти мають гематологічний характер і виникають ч/з 4-6 тижнів від початку лікування - тромбоцитопенія та лейкопенія; може спостерігатися помірно виражена нудота та блювання протягом 2 год (Година) після ін., помірно виражене транзиторне та зворотне збільшення рівня транзаміназ, лужної фосфатази і білірубіну; дуже рідко - пропасниця; подразнення вени у місці ін., діарея; біль у ділянці живота; транзиторне збільшення рівня сечовини в сироватці крові; свербіж; неврологічні розлади (розлади свідомості, парестезія, агевзія), дистрес-с-м при комбінованому лікуванні з дакарбазином.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, періоди вагітності і годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для інфузій по 208 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З фенітоїном може спостерігатися зменшення концентрації останнього у плазмі крові, виникнути ризик розвитку конвульсій; при необхідності одночасного застосування відрегулювати дозування фенітоїну; живі послаблені вакцини — не повинні призначатися під час хіміотерапії імунодепресивним пацієнтам ч/з ризик інфекції; при необхідності вакцинація проводиться щонайменше ч/з 3 місяці після останнього циклу хіміотерапії; розвиток дистрес-с-му, коли фотемустин застосовувався одночасно (в один і той самий день) з великими дозами дакарбазину; такого застосування уникати.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Жодних досліджень на дітях не проводилось
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Р-н готується безпосередньо перед застосуванням. Не допускати потрапляння променів світла на р-н. Порошок, що знаходиться у фл. (Флакон), р-нити у 4 мл розчинника, який додається, та збовтувати протягом 2 хв (Хвилина). до отримання р-ну. Готовий р-н має об’єм 4,16 мл (200 мг фотемустину в 4 мл р-ну). Отриманий готовий р-н розбавити якнайменше у 250 мл 5% ізотонічного р-ну глюкози для в/в (внутрішньовенне введення) введення, беручи до уваги дозу, яка буде введена (для хворих на ЦД (цукровий діабет) використовувати 0,9% р-н натрію хлориду). Р-н вводять в/в (внутрішньовенне введення) краплинно протягом 1 год (Година), захищаючи від світла (фл. з р-ном одразу помістити у непрозорий чохол.). Уникати контакту зі шкірою та слизовою оболонкою та будь-якої можливості абсорбції готового р-ну. Під час підготовки р-ну користуватися рукавичками та маскою. У випадку потрапляння р-ну на шкіру та слизові - промити їх великою кількістю води. Не рекомендовано пацієнтам, які отримували хіміотерапію протягом попередніх 4 тиж (або 6 тиж у випадку попереднього лікування препаратами нітрозосечовини). Лікування можна починати, якщо кількість тромбоцитів ≥100,000/мм3 і гранулоцитів ≥2,000/мм3. Перед кожним застосуванням проводити аналіз крові,  дозування підбирати відповідно до гематологічного стану пацієнта. Між початком індукційного лікування та початком підтримуючого лікування витримати інтервал 8 тиж. Між двома циклами підтримуючого лікування рекомендується витримати інтервал 3 тиж. Підтримуюче лікування можна проводити тоді, коли кількість тромбоцитів ≥100,000/мм3 і гранулоцитів ≥2,000/мм3 Під час та після індукційного лікування проводити моніторинг функції печінки.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає