Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлорамбуцил (Chlorambucil) *

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиАлкілуючі засобиХлорамбуцил

Хлорамбуцил (Chlorambucil) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЛОКЕРАН-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • КЛОКЕРАН, Натко Фарма Лімітед, Індія
  • ЛЕЙКЕРАН™, Екселла ГмбХ, Німеччина для ГлаксоВеллком ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хлорамбуцил (Chlorambucil)

Фармакотерапевтична група: L01AA02 – антинеопластичні засоби. Алкілуючі сполуки.

Основна фармакотерапевтична дія: цитостатичний препарат алкілуючої дії, ефект якого пов’язаний з порушенням реплікації ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); у терапевтичних дозах більше впливає на лімфоїдну тканину, ніж на гранулоцити; може спричиняти необоротну мієлосупресію.

Показання для застосування ЛЗ: хвороба Ходжкіна ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), деякі форми неходжкінської лімфоми ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), хр.лімфоцитарний лейкоз ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), макроглобулінемія Вальденстрема ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: перорально; хвороба Ходжкіна - при призначенні одного хлорамбуцилу стандартна доза становить 0,2 мг/кг/добу протягом 4-8 тижнів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у складі комбінованої терапії застосовуються різні режими лікування; може застосовуватись замість азотистого іприту, у нього менша токсичність, але аналогічні терапевтичні результати; неходжкінська лімфома - стандартна перша доза становить 0,1-0,2 мг/кг/добу протягом 4-8 тижнів, підтримуюча терапія - зменшення добової дози або інтермітуючі курси лікування БНФ; пізні стадії дифузної лімфоцитарної лімфоми - немає суттєвої різниці в отриманих результах комбінованої хіміотерапії або застосування одного хлорамбуцилу; показаний при рецидивах після променевої терапії; хр.лімфоцитарний лейкоз (призначається лише після появи у хворого клінічних симптомів або ознак порушення функції кісткового мозку) - спочатку призначається дорослому у дозі 0,15 мг/кг/добу до моменту, доки загальний лейкоцитоз не зменшується до 10х109/л, лікування відновлюється ч/з 4 тижні після закінчення першого курсу та продовжується у дозі 0,1 мг/кг/добу БНФ; при ознаках недостатності кісткового мозку необхідно призначити преднізолон; макроглобулінемія Вальденстрема - препарат вибору - дорослим починається з дози 6-12 мг/добу до появи лейкопенії, потім лікування продовжується БНФ протягом невизначеного часу у дозі 2-8 мг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: Часто: г. (Гострий) вторинні гематологічні злоякісні новоутворення (лейкоз і мієлодиспластичний синдром), головним чином після тривалого лікування; лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, панцитопенія або супресія кісткового мозку; анемія; судоми у дітей з нефротичним синдромом; шлунково-кишкові порушення (нудота, блювання, діарея та поява виразок на слизовій оболонці рота); медикаментозна пропасниця. Рідко: висип, АР (алергічні реакції) (кропив‘янка та ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса - Джонсона та токсичний епідермальний некроліз); випадки фокальних і генералізованих судом; рухові розлади, включаючи тремор, посмикування та міоклонію за відсутності судом, периферична нейропатія; тяжкий інтерстиціальний легеневий фіброз, інтерстиціальна пневмонія; гепатотоксичність, жовтяниця; асептичний цистит

Протипоказання до застосування ЛЗ: Гіперчутливість до хлорамбуцилу або будь-якого іншого компоненту препарату

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 2 мг, по 5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Фенілбутазон —зменшувати стандартні дози хлорамбуцилу з огляду на можливість збільшення його токсичності. Не рекомендується вакцинація живими вакцинами імуноскомпроментованих хворих.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Уникати застосування, особливо у першому триместрі.
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Зменшити дозу при тяжких порушеннях функції.
Порушення функції нирок: Призначати з обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для лікування хвороби Ходжкіна та неходжкінських лімфом у дітей. Схеми дозування аналогічні до схем лікування дорослих.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Імунізація із застосуванням живих вакцин може призводити до виникнення інфекційних ускладнень в імуноскомпроментованих пацієнтів, її проведення не рекомендується. Може спричиняти необоротну супресію кісткового мозку, необхідно ретельне спостереження стану картини крові протягом періоду лікування. У терапевтичних дозах викликає супресію лімфоцитозу, впливає на нейтрофіли, тромбоцити та рівень Hb (рівень гемоглобіна). Припинення прийому не є необхідним при перших ознаках зниження кількості нейтрофілів, пам’ятати, що це падіння може продовжуватись протягом 10 днів і більше після прийому останньої дози. Не призначається хворим, які недавно проходили курс променевої терапії або отримували інші цитотоксичні препарати. За наявності лімфоцитарної інфільтрації кісткового мозку, гіпоплазії кісткового мозку добова доза не повинна перевищувати 0,1 мг/кг маси тіла. Діти з нефротичним с-мом, пацієнти, яким призначена пульс-терапія, хворі із судомами в анамнезі потребують особливо ретельного спостереження, у них підвищений ризик судом. Спричинює хроматидні та хромосомні пошкодження. Ризик розвитку г. (Гострий) лейкозу після лікування хр. (Хронічний) лімфоцитарного лейкозу, залишається нез’ясованим, чи є г. (Гострий) лейкоз результатом природного перебігу захворювання або його причиною є хіміотерапія. Застосування хлорамбуцилу значно підвищує кількість випадків розвитку г. (Гострий) лейкозів. Ризик виникнення лейкозу повинен оцінюватись у порівнянні з потенційним позитивним ефектом препарату. Може спричиняти супресію функції яєчників, виникнення аменореї після лікування препаратом.
Інформація для пацієнта: Застосовувати під контролем лікаря, який має досвід використання протипухлинних хіміотерапевтичних препаратів. Жінкам дітородного віку користуватися надійними засобами контрацепції.