Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Капецитабін (Capecitabine)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиАнтиметаболітиКапецитабін

Капецитабін (Capecitabine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕНТАЛ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ЕНТАЛ, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • КСЕЛОДА, Хоффманн-Ля Рош Інк., США
  • ЦИТИН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Капецитабін (Capecitabine)

Фармакотерапевтична група: L01ВС06 – антинеопластичні засоби. Антиметаболіти. Структурні аналоги піримідину.

Основна фармакотерапевтична дія: протипухлинний препарат, що активується у тканині пухлини (перетворюється під впливом тимідинфосфорилази на 5-фторурацил, а потім - на 5-фтор-2-дезоксиуридин-5'-монофосфат і 5-фторуридину три фосфат) і порушує синтез ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) і білка.

Показання для застосування ЛЗ: рак молочної залози (місцевопоширений і метастазуючий), у разі неефективності паклітакселу та препаратів антрациклінового ряду чи за наявності протипоказань до хіміотерапії антрациклінами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); рак яєчників; колоректальний рак БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: стандартний режим дозування: 2500 мг/м2 у два прийоми (вранці і ввечері) у вигляді тритижневих циклів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) внутрішньо, через 30 хв (Хвилина) посля їди, запиваючи водою - 2 тижні щоденно, потім 1 тиждень – перерва (сумарну добову дозу розділяють на 2 рівних прийоми – вранці і ввечері); корекція дози в ході лікування: при токсичності 1-го ступеня корегувати дозу не потрібно, при токсичності 2-го і 3-го ступеня застосування капецитабіну слід припинити і відновити у повній дозі або з корекцією після того, як вираженість небажаних явищ зменшиться до 1-го ступеня, при розвитку ознак токсичності 4-го ступеня лікування слід припинити або тимчасово перервати до купірування або зменшення симптоматики до 1-го ступеня, після чого застосування препарату відновлюють у дозі, що становить 50% від колишньої; якщо через токсичні явища було пропущено кілька прийомів капецитабіну, то ці дози не доповнюють, а просто продовжують заплановані цикли терапії; нижче наводяться рекомендації щодо зміни дози у випадку токсичних явищ.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: ШКТ (шлунково-кишковий тракт) - сухість у роті, порушення смаку, стоматит, нудота, блювання, диспепсія, болі у животі, запор або діарея, метеоризм, кандидоз порожнини рота; шкірні покриви - сухість і тріщини шкіри, свербіж, осередкове лущення, дерматит, еритематозні висипання, гіперпігментація, долонно-підошовний с-м (Синдром); стомлюваність, запаморочення, головний біль, безсоння або сонливість, парестезії, слабкість, астенія; анорексія, зневоднення, зменшення маси тіла; болі у кінцівках, попереку, міальгії; кровотворна система - лімфоцитопенія, нейтропенія, гранулоцитопенія, анемія, тромбоцитопенія, зниження рівня Hb (рівень гемоглобіна), гіпербілірубінемія; сльозотеча, задишка, кашель, набряки нижніх кінцівок.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату та фторпіримідину, фторурацилу; вагітність, годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) вкриті оболонкою по 150 мг, по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Антикоагулянти кумаринового ряду (варфарин і фенпрокумон)— порушення показників згортання крові і кровотечі. Соривудин і аналоги: посилення токсичності фторпіримідинів, потенційно фатального. Тому капецитабін не призначати із соривудином або його хімічними аналогами, такими як бривудин

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Нагляд при легких, помірних порушенням функції, спричинених метастазами в печінку.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Ретельний контроль з метою своєчасного виявлення ознак передозування (діарея, нудота, стоматит, долонно-підошовний с-м (Синдром), гіпербілірубінемія). Ретельно наглядати за наявністю ознак токсичності. При виникненні симптомів токсикозу, можливо проведення симптоматичної терапії, зниження дози, перерва у лікуванні або повна відміна препарату. Якщо дозу довелося знизити, збільшувати її згодом не можна. На фоні ІХС (ішемічна хвороба серця) під час лікування необхідний ретельний нагляд, спрямований на виявлення ознак кардіотоксичності. Пацієнтам з метастазами в печінку потрібен лабораторний контроль її функцій. Лікування може спричиняти діарею. Медіана часу до появи перших ознак діареї 2-4-го ступеня становить 31 день. Хворих з тяжкою діареєю ретельно наглядати, проводячи їм заміщення рідини і електролітів у випадку дегідратації. Діарею 2-го ступеня визначають як збільшення кількості випорожнень до 4-6 р/добу (кількість разів на добу) або випорожнення у нічний час, діарею 3-го ступеня - як збільшення кількості випорожнень до 7-9 р/добу (кількість разів на добу) або нетримання калу і с-м (Синдром) малабсорбції, діарею 4-го ступеня - як збільшення кількості випорожнень до 10 і більше р/добу (кількість разів на добу), або поява у калі макродомішки крові, або необхідність парентеральної підтримуючої терапії. З появою діареї 2, 3 і 4-го ступеня терапію припинити до зникнення діареї або зменшення її інтенсивності до ступеня 1. При діареї 3-го і 4-го ступеня лікування повинно відновлюватися зі зменшенням дози. Призначати стандартні протидіарейні препарати. Може спричинити розвиток долонно-підошовного с-му. Долонно-підошовний с-м (Синдром) 2-го ступеня виявляється хворобливим почервонінням і набряками кистей або стоп, причому спричинений цими симптомами дискомфорт порушує повсякденну активність пацієнта. Долонно-підошовний с-м (Синдром) 3-го ступеня визначається як волога десквамація, виразка, утворення пухирів і різкі болі в кистях або стопах, а також сильний дискомфорт, що робить неможливим для пацієнта будь-які види повсякденної активності. При виникненні 2-го або 3-го ступеня долонно-підошовного с-му застосування капецитабіну потрібно припинити до зникнення симптомів або їх зменшення до 1-го ступеня; при с-мі 3-го ступеня наступні дози капецитабіну потрібно зменшити. У хворих, які приймають кумаринові антикоагулянти регулярно контролювати параметри звертання крові.
Інформація для пацієнта: Жінкам дітородного віку використовувати надійні методи контрацепції. Якщо вагітність настає під час терапії, попередити пацієнтку про можливу небезпеку для плоду.