Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Даунорубіцин (Daunorubicin)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиЦитотоксичні антибіотикиДаунорубіцин

Даунорубіцин (Daunorubicin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДАУНОЛ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ДАУНОЛ, ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Даунорубіцин (Daunorubicin)

Фармакотерапевтична група: L01DB02 - цитотоксичні антибіотики і споріднені препарати; антрацикліни і споріднені сполуки.

Основна фармакотерапевтична дія: протипухлинний засіб з групи антрациклінових а/б (Антибіотик); цитотоксична дія обумовлена його здатністю інгібувати синтез ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), РНК (рибонуклеїнова кислота) і білків пухлинних клітин; механізм дії заснований на інтеркаляції антрацикліну між сусідніми парами підстав подвійної спіралі ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), що перешкоджає її розкручуванню для подальшої реплікації.

Показання для застосування ЛЗ: індукція ремісії при г. (Гострий) мієло- і лімфо лейкозі ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять тільки в/в (внутрішньовенне введення); у розведеному вигляді; р-няють в 0,9 % р-ні натрію хлориду. Дорослі: 40–60 мг/м2 ч/з день протягом курсу (до 3х ін’єкцій) до індукції ремісії. Г. мієлоїдний лейкоз: рекомендована доза – 45 мг/м2. Г. лімфоцитарний лейкоз: рекомендована доза – 45 мг/м2. Діти: старше 2 років – доза як для дорослих; віком до 2 років або з площею тіла менше 0,5 м2 – 1 мг/кг/добу; кількість ін’єкцій призначається індивідуально залежно від реакції організму і переносимості препарату до досягнення ремісії.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: кардіотоксична дія у вигляді застійної СН (серцева недостатність) (тахікардія, задишка, набряклість стоп і гомілок) і у вигляді перикардиту–міокардиту; лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, гранулоцитопенія; незвичні кровотечі або крововиливи; нудота, блювання, езофагіт або стоматит, ротоглоточний кандидоз, анорексія, діарея, ураження слизових оболонок ШКТ (шлунково-кишковий тракт), тенезми; гіперурикемія, нефропатія, пов’язана з підвищеним утворенням сечової кислоти; червонувате забарвлення сечі, цистит; випадання волосся (оборотне), потемніння або почервоніння шкіри, паннікуліт, целюліт; шкірний висип, свербіж, набряк, підвищена температура тіла, озноб; головний біль, опортуністичні інфекції; екстравазат; некроз тканини, флебіт у місці введення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, пригнічення функції кісткового мозку, кахексія, термінальні стадії пухлинного процесу, метастази в кістковий мозок, лейкопенія (кількість лейкоцитів нижче 4000/мм), тромбоцитопенія (кількість тромбоцитів нижче 120 000/мм), вірусні інфекції (вітряна віспа, оперізувальний лишай), органічні ураження серця, хр.СН у фазі декомпенсації, виражені порушення функції печінки і нирок, виразкова хвороба шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка) у стадії загострення, вагітність, період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій 20 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Інші протипухлинні препарати і променева терапія потенціюють ефект і пригнічують функцію кісткового мозку; циклофосфамід може підсилювати кардіотоксичність (особливо у хворих з порушеннями функції ССС); знижує протиподагричну ефективність алопуринолу, колхіцину і сульфінпіразону; при введенні живих вірусних вакцин можлива реплікація вакцинного вірусу і посилення побічних ефектів, інактивованих вакцин – зменшення вироблення противірусних антитіл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Необхідна корекція дози
Порушення функції нирок: Корекція дози
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: застосовують для лікування дітей будь-якого віку
Особи похилого та старечого віку: Рекомендується зниження дози на 50 %.