Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Доксорубіцин (Doxorubicin) *

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиЦитотоксичні антибіотикиДоксорубіцин

Доксорубіцин (Doxorubicin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АДРОСАЛ-ЗДОРОВ`Я ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ДОКСОЛІК®, ЛІПОДОКС, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік", м. Харків, Україна
  • ДОКСОРУБІЦИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • АДРИБЛАСТИН ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, Пфайзер Італія С.р.л./Актавіс Італія С.п.А., Італія/Італія
  • АДРИБЛАСТИН ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, Фармація Італія С.п.А., Італія
  • АДРИБЛАСТИН ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, Фармація Італія С.п.А., Італія - компанія групи Пфайзер, США, Італія
  • АДРОСАЛ ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • ДОКСОРУБІЦИН, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
  • ДОКСОРУБІЦИН "ЕБЕВЕ", ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
  • ДОКСОРУБІЦИН -ТЕВА, Фармахемі Б.В., Нідерланди
  • ДОКСОРУБІЦИН-ЛЕНС, ТОВ "ЛЕНС-Фарм", м. Одинцово, Російська Федерація
  • ДОКСОРУБІЦИН-ТЕВА, Фармахемі Б.В., Нідерланди
  • КЕЛИКС®, Бен Веню Лабораторіз Інк./Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, США/Бельгія/США

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Доксорубіцин (Doxorubicin)

Фармакотерапевтична група: L01DB01 - протипухлинні антибіотики. Антрацикліни та спорідненні сполуки.

Основна фармакотерапевтична дія: справляє високу протипухлинну та протилейкозну дію; механізм дії ґрунтується на інтеркаляції доксорубіцину в молекулу клітинної ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) і впливові на мембрану клітин; високоактивний відносно великої кількості пухлин різної локалізації та лейкозів.

Показання для застосування ЛЗ: саркоми м’яких тканин та остеогенні саркоми ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), рак молочної залози ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), легенів, щитовидної залози ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), мезотеліома, злоякісна тимома, рак страховоду, шлунка, печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози, гепатоцелюлярний рак, рак нирки, яєчника ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), тіла матки, шийки матки, пухлина Вільмса ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), саркома Юінга, нейробластома ВООЗ, ембріональна рабдоміосаркома, рак передміхурової залози, г.лейкоз ВООЗ, мієломна хвороба, лімфогранулематоз ВООЗ, неходжкінська лімфома ВООЗ, особливо резистентних форм.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять в/в (внутрішньовенне введення); перед застосуванням до фл. (Флакон) з препаратом додають не менше 10 мл ізотонічного р-у натрію хлориду і струшують протягом 2-3 хв (Хвилина) до отримання емульсії, потім додають решту р-ну натрію хлориду; дозу встановлюється індивідуально; найпоширенішою схема, яка передбачає в/в (внутрішньовенне введення) введення в дозі 50-65 мг/м 2 з повторним введенням через 21 добу.; у більш низьких дозах хворим з недостатніми резервами кісткового мозку призначають у дозах 40-50 мг/м2; інші схеми: введення в дозі 20-30 мг/м 2 щоденно протягом 3 днів кожні 3-4 тижні або в дозі 30 мг/м 2 один раз на тиждень курсами протягом 3-4 тижнів; перерва між курсами дорівнює 3-4 тижням.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: кардіотоксичність і мієлосупресія; алопеція (як правило, оборотна), можливі гіперчутливість до препарату з алергічними проявами, судинні порушення у вигляді флебосклерозу, втрата апетиту, нудота, блювання, почервоніння навколо вени при швидкому введенні; у випадку екстравазації може настати некроз навколишніх тканин.

Протипоказання до застосування ЛЗ: лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, міокардит, г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда) (виражені порушення серцевого ритму), г. (Гострий) гепатит, туберкульоз, виразкова хвороба шлунка, білірубінемія, вагітність, тяжкі порушення функції печінки і нирок.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для приготування р-ну для інфузій, 2 мг/мл по 10 мл, 2 мг/мл по 5 мл (10 мг), 25 мл (50 мг), 50 мл (100 мг), 100 мл (200 мг); ліофілізат для приготування р-ну для внутрішньосудинного та внутрішньоміхурового введення по 50 мг; ліофілізат для р-ну для ін'єкцій по 0,01 г; ліофілізат для р-ну для інфузій по 10 мг, 50 мг; порошок для приготування р-ну для інфузій та ін'єкцій по 10 мг, 50 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для в/в (внутрішньовенне введення) ін'єкцій по 10 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 10 мг; р-н для ін'єкцій, 2 мг/мл по 5 мл, 25 мл, 50 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарати, що спричиняють мієлотоксичну і пневмотоксичну дії - підвищується ризик розвитку побічної дії.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не застосовувати без очевидної потреби.
Лактація: Припинити грудне вигодовування до початку лікування.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: ЕКГ-контроль. З обережністю при хворобах серця, кардіотоксичний.
Порушення функції печинки: Рекомендовані менші дози.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Ефективність не встановлена
Особи похилого та старечого віку: Чинник віку істотно не впливає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Лікування необхідно проводити під гематологічним контролем. Призначати не раніше, як ч/з 1 місяць після попередньої хіміотерапії іншими протипухлинними засобами. Рекомендується проводити контроль картини крові і ЕКГ (Електрокардіограма) перед лікуванням і перед кожним наступним курсом. Якщо пацієнт виявляє ранні симптоми чи ознаки реакції на інфузію – негайно її припинити, ввести відповідний ЛЗ (лікарський засіб) для премедикації (антигістамінний препарат та швидкодіючий кортикостероїд) та відновити процедуру з меншою швидкістю. Не вводити у вигляді болюсної ін’єкції чи нерозведеного р-ну. Рекомендується, щоб система для інфузії препарату була приєднана ч/з бічний порт до в/в (внутрішньовенне введення) інфузії 5 % глюкози для забезпечення додаткового розведення та зменшення ризику тромбозу та екстравазації. Інфузія може бути здійснена ч/ерез периферичну вену. Не використовувати системи з вбудованими фільтрами. Не повинен вводитися в/м (внутрішньом’язеве введення) чи п/ш (підшкірне введення).
Інформація для пацієнта: Введення доксорубіцину гідрохлориду у вигляді ліпосомальної композиції знижує можливість ушкоджень при транссудації. При виникненні будь-яких ознак чи симптомів транссудації (наприклад, печіння, еритема) необхідно негайно припинити інфузію і розпочати заново в іншу вену. Накладання льоду на місце транссудації приблизно на 30 хвилин може допомогти полегшити місцеву реакцію.
Не має чи має незначний вплив на здатність керувати автомобілем і складними механізмами. Зрідка (< 5 %) при застосуванні препарату можуть відзначатися запаморочення та сонливість. Пацієнти при розвитку цих симптомів повинні уникати керування автомобілем та користування складною технікою.