Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Епірубіцин (Epirubicin)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиЦитотоксичні антибіотикиЕпірубіцин

Епірубіцин (Epirubicin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕПІЛІК, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік", м. Харків, Україна
  • ЕПІРУБІЦИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ЕУЦИН-ЗДОРОВ'Я ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • АНТРАЦИН, Фрезеніус Кабі Онколоджи Лімітед, Індія
  • ВЕРО-ЕПІРУБІЦИН, ТОВ "ЛЕНС-Фарм", м. Одинцово, Російська Федерація
  • ЕПІЛЕМ, Лемері С.А. де С.В., Мексіка
  • ЕПІРУБІЦИН, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
  • ЕПІРУБІЦИН "ЕБЕВЕ", ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
  • ЕПІСІНДАН, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
  • ЕУЦИН ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • ФАРМОРУБІЦИН ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, Актавіс Італія С.п.А./Пфайзер Італія С.р.л., Італія/Італія
  • ФАРМОРУБІЦИН® ШВИДКОРОЗЧИННИЙ, Фармація Італія С.п.А., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Епірубіцин (Epirubicin)

Фармакотерапевтична група: L01DB03 - протипухлинні антибіотики та споріднені препарати.

Основна фармакотерапевтична дія: механізм дії пов’язаний з його здатністю зв’язуватися з ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); антибіотик швидко проникає в клітини, накопичується у ядрі, гальмує синтез нуклеїнових кислот, а також пригнічує мітотичний поділ; стабілізує комплекс топоізомераза II – ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), що призводить до необоротного розриву тяжа ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); найбільш активний у фазах S і G2 клітинного циклу, хоча виявляє активність у всіх фазах.

Показання для застосування ЛЗ: рак молочної залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); рак шлунка, рак яєчника, дрібноклітинний рак легені, поширені/метастатичні форми м’яко-тканинних сарком; злоякісні лімфоми, аденокарцинома матки, поширений рак стравоходу, рак підшлункової залози, гормонорезистентний рак простати, рак голови та шиї, рак сечового міхура БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); агресивні форми неходжкінської лімфоми у хворих похилого віку (як складова поліхіміотерапії).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводити в/в (внутрішньовенне введення) струминним методом з фізіологічним р-ном; у випадку монотерапії рекомендована доза для дорослих 60-90 мг/м2 в/в (внутрішньовенне введення) протягом 3-5 хв (Хвилина); залежно від стану функції кісткового мозку цю дозу вводять повторно з інтервалом в 21 день; зниження дози (60-75 мг/м2) - при порушенні функції кісткового мозку внаслідок раніше проведеної хіміотерапії або променевої терапії, вікових змін або при злоякісній інфільтрації кісткового мозку; загальну дозу на цикл можна розділити на 2-3 наступні доби.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: мієлосупресія, кардіотоксичність, оборотна алопеція, запалення слизових оболонок (через 5-10 днів після початку лікування розвивається стоматит з болючими, ерозивними зонами, особливо на боках язика і в під’язиковій ділянці), шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання і діарея); гіперпірексія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: виражена депресія мієлоїдного кровотворення внаслідок раніше проведеного лікування іншими протипухлинними засобами або променевої терапії.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для приготування р-ну для інфузій, 2 мг/мл по 5 мл (10 мг), або по 25 мл (50 мг), або по 50 мл (100 мг), або по 100 мл (200 мг); ліофілізат для приготування р-ну для ін`єкцій по 0,01 г, 0,05 г; ліофілізат для приготування р-ну для інфузій по 10 мг, 50 мг у фл. (Флакон); порошок ліофілізований для приготування р-ну для інфузій по 10 мг, 50 мг; р-н для ін'єкцій, 2 мг/мл по 5 мл (10 мг) або по 25 мл (50 мг), 50 мл (100 мг), або по 100 мл (200 мг)

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Гепарин - хімічна несумісність, що призводить до преципітації; інші протипухлинні засоби - не змішувати в одному шприці

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосувати не рекомендовано
Лактація: Годування груддю під час лікування слід припинити.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Зменшити дозу.
Порушення функції нирок: Корекції дози не потрібно.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Під час перших циклів лікування хворі повинні перебувати під пильним спостереженням і контролем лікаря. Суворий контроль за кількістю лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів. При рекомендованих схемах застосування лейкопенія носить транзиторний характер, досягаючи найнижчого рівня між 10 і 14 днем, а кількість лейкоцитів відновлюється до 21 дня. Здійснювати оцінку функцій печінки (контролювати показники трансамінази, лужної фосфатази, білірубіну, бромсульфалену). На початковій стадії необхідне спостереження за відповідними лабораторними показниками, а також функцією серця. Персоналу, що працює з препаратом, користуватися захисними рукавичками. При випадковому потраплянні р-ну на шкіру або слизові оболонки негайно ретельно промити їх водою з милом. Кон’юнктиву промивати фізіологічним р-ном.
Інформація для пацієнта: Може забарвлювати сечу в червоний колір протягом 1-2 днів після введення.