![]() Карбоплатин (Carboplatin) |
![]() |
Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутворень → Антинеопластичні засоби → Сполуки платини → Карбоплатин
Карбоплатин (Carboplatin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- КАРБОПЛАТИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
- КАРБОПЛАТИН-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
- БЛАСТОКАРБ РУ, Лемері С.А. де С.В., Мексіка
- КАРБОПЛАТИН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
- КАРБОПЛАТИН, Неон Антибіотикс ПВТ. ЛТД./Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія/Індія
- КАРБОПЛАТИН, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
- КАРБОПЛАТИН "ЕБЕВЕ", ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
- КАРБОПЛАТИН МЕДАК, медак ГмбХ, Німеччина
- КАРБОПЛАТИН-ЛЕНС, ТОВ "ЛЕНС-Фарм", м. Одинцово, Російська Федерація
- КЕМОКАРБ, Фрезеніус Кабі Онколоджи Лімітед, Індія
- ЦИТОКАРБ, Ципла Лтд, Індія
Ціни в аптеках:
- Ціни на карбоплатин в аптеках
- Ціни на карбоплатин-здоров`я в аптеках
- Ціни на бластокарб ру в аптеках
- Ціни на карбоплатин "ебеве" в аптеках
- Ціни на карбоплатин медак в аптеках
- Ціни на карбоплатин-ленс в аптеках
- Ціни на кемокарб в аптеках
- Ціни на цитокарб в аптеках
Інструкція для застосування: Карбоплатин (Carboplatin)
Фармакотерапевтична група: L01XА02 – антинеопластичні засоби. Сполуки платини.
Основна фармакотерапевтична дія: неорганічна комплексна сполука платини з властивостями подібними до властивостей алкілуючих біфункціональних сполук; являється цитотоксичним комплексом, що вступає в реакцію з нуклеофільними ділянками ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); пригнічує синтез ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), РНК (рибонуклеїнова кислота) і білків; протипухлинна дія не є специфічною щодо фаз клітинного циклу.
Показання для застосування ЛЗ: лікування злоякісних новоутворень: у вигляді монотерапії або в комбінації при поширеному раку яєчника, дрібноклітинному та недрібноклітинному раку легені БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), раку яєчка, сечового міхура, шийки матки, остеогенній саркомі, метастатичній карциномі молочної залози, пухлині голови та шиї, пухлинах мозку (медулобластома) у дітей.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: 400 мг/м2 у вигляді в/в (внутрішньовенне введення) інфузії, тривалість введення – від 15 хв (Хвилина) до 1 год (Година); наступний курс терапії призначають не раніше, ніж через 4 тижні; при підвищеному ризику пригнічення функції кістковомозкового кровотворення дозу зменшують на 20-25%; низькі дози призначають у комбінації; перед застосуванням кожний фл. (Флакон) розводять 5% р-ном глюкози або 0,9% р-ном хлориду натрію для інфузій до концентрації не вище 0,5 мг/мл.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: максимальне пригнічення кровотворення (тромбоцитопенія, нейтропенія, лейкопенія) відмічається на 21-й день при моно хіміотерапії, на 28-й день відновлюється; при порушенні функції нирок пригнічення кровотворення звичайно відбувається тяжче; блювання (інколи різко виражене), нудота, які звичайно припиняються через 24 год (Година) від початку лікування, біль у животі, діарея, запори, відхилення функціональних тестів печінки від норми (АЛТ, загального білірубіну і лужної фосфатази); периферичні нейропатії, слабкі парестезії, можлива кумулятивна нейротоксичність, рідко розвивається ототоксичність та інші сенсорні розлади, такі як порушення зору і зміни смаку; порушення функціональних тестів нирок; електролітний баланс - зниження показників; азооспермія та аменорея; АР (алергічні реакції) (висипання, свербіж та зрідка – бронхоспазм); біль у місці введення, астенія, алопеція, гемолітичний уремічний с-м (Синдром).
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, тяжкі пригнічення функції кістковомозкового кровотворення, недавня значна крововтрата, вагітність, лактація, тяжкі порушення функції печінки та нирок.
Форми випуску ЛЗ: концентрат для приготування р-ну для інфузій, 10 мг/мл по 5 мл (50 мг), 15 мл (150 мг), 45 мл (450 мг), 60 мл (600 мг), або по 100 мл; р-н для ін'єкцій по10 мг/мл по 15 мл (150 мг), 5 мл (50 мг), по 45 мл (450 мг)
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Цисплатин— посилює нефро- і ототоксичність карбоплатину; аміноглікозидні а/б—уникати спільного призначення; ін’єкційні голки та інше обладнання, що містять алюміній: не допускати контакту з р-ном карбоплатину ч/з інактивацію препарату з утворенням преципітатів; інші мієлосупресивні препарати— посилюється пригнічення функції кісткового мозку, взаємне посилення токсичних ефектів.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Може спричиняти порушення розвитку плода.За необхідності застосування обов'язково попередити хвору щодо потенційного ризику для плода.
Лактація: Протипоказаний.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при порушеннях функції. Контроль функції нирок.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Використовується при лікуванні пухлин мозку (медулобластоми) у дітей
Особи похилого та старечого віку: Дози повинні коригуватися залежно від загального стану здоров’я
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: При приготуванні та введенні р-ну дотримуватися обережності і користуватися рукавичками. У разі потрапляння р-ну на шкіру, слизові оболонки негайно і ретельно змити р-н з шкіри водою з милом, слизові промити водою. Пригнічення функції кісткового мозку залежить від дози і може призвести до розвитку інфекції чи тяжкої кровотечі. Може спричиняти блювання; його частоту та інтенсивність можна зменшити за допомогою протиблювотних засобів. Алюміній може реагувати з карбоплатином, призводячи до утворення осаду, втрати активності препарату; для приготування та введення р-ну не рекомендується використовувати голки та інше обладнання для в/в (внутрішньовенне введення) введення, що містять деталі з алюмінію. Мієлосупресивна дія карбоплатину залежить від його ниркового кліренсу. Більш тяжке пригнічення функції кісткового мозку спостерігається у пацієнтів з порушеннями функції нирок, у хворих, які одержують супутню терапію нефротоксичними препаратами. Щотижнево контролювати кількість формених елементів у периферичній крові і коригувати дози. При комбінованій терапії з іншими препаратами з мієлосупресивною дією ретельно підбирати дози і час введення з метою мінімізації адитивних небажаних ефектів. Вводять шляхом коротких в/в (внутрішньовенне введення) інфузій тривалістю 15-60 хв (Хвилина). після розведення 5 % р-ном глюкози до концентрації карбоплатину 0,4 мг/мл. Не містить антибактеріальних консервантів, р-ни для інфузій можна зберігати при температурі 2-8°C не більше 24 год (Година) З мікробіологічної точки зору розведений р-н вводити негайно. Набирати р-н з фл. (Флакон) безпосередньо перед використанням. Дозволяється одноразовий відбір препарату з фл. (Флакон) При маніпуляціях з препаратом додержуватися правил роботи з цитостатиками
Інформація для пацієнта: Терапія повинна проводитись тільки при правильно установленому діагнозі. Жінкам дітородного віку користуватися надійними засобами контрацепції.